Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

robertk2

Stary zegar

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, nowy tu jestem. Mam taki zegar i nawet działa, używam go na co dzień. Tyle że bywa niekiedy bardzo nonszalancki w dokładności, raz późni, raz spieszy. Czy jest w ogóle jakiś sposób na to aby go wyregulować. Pół roku temu był robiony u fachowca, zmiana sprężyny i czyszczenie. I chciałbym coś wiedzieć jeśli można o tym zegarze: ile ma lat i kto go wyprodukował.  Pozdrawiam Robert

post-64244-0-28652100-1375788085_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum, poprosimy o kilka zdjęć mechanizmu od tyłu.

Znacznie ułatwi to ustalenie producenta i daty produkcji.

Pozdrawiam


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dziadek napisał bez zdjęć mechanizmu wiele powiedzieć nie można ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmu nie widać. Są dwa pokrętła i dynks +/-. Nie rozkręcę go, bo pewnie go nie złoże  z powrotem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tyłu dekiel zakrywający tył mechanizmu nie jest przykręcany Może tylko jego wystarczy odkręcić??? Bez tego ani rusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez PanKriss
      Dzień dobry, jestem nowym użytkownikiem.
      Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji poniższego zegara. Zegar jest moją własnością, sprawny, jednak nie znam jego historii
      Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
      Pozdrawiam
       
       

      Pozdrawiam!






    • Przez Nikifor55
      Witam
      Kupiłam stary zegar i chciałabym czegoś się o nim dowiedzieć Czy ktoś pomoże w identyfikacji jak może być stary ? 
      Co oznaczają cyferki napisane ołówkiem ? Pochodzi z Danii.
      Planuję go oddać do renowacji - jak wygadał oryginał ? w których miejscach powinny być złocenia ? Może ma ktoś podobny ...





       
    • Przez Xylos
      Witam, z góry zaznaczam że kompletnie nie orientuje się w zegarach więc proszę o wyrozumiałość Trafił do mnie taki dziwny zegar, ze wstępnego sprawdzenia mogę powiedzieć jedynie że jest sprzed 1945r i nie posiada żadnych plastikowych części. Jeżeli będzie potrzeba więcej zdjęć to proszę napisać czego i jak ewentualnie to rozłożyć na części pierwsze

      Link do folderu ze zdjęciami ponieważ są zbyt duże by dodać je na forum  https://drive.google.com/drive/folders/1UIlkq6SGe5GGiWrVYh9Inx6804Pn0Qs3?usp=sharing
    • Przez Tomasz Krakus
      Po Moim Ojcu mam kolekcję kilkunastu starych zegarów wiszących. Jeden z nich na cyferblacie między  godzinami V a VI ma coś, czego funkcja jest dla mnie tajemnicą. Nie znam się na tym, dopiero mam zamiar zabrać się do nauki (teraz nareszcie mam na to czas), więc bardzo Was proszę o pomoc. Co to takiego? Załączam zdjęcia pd strony frontowej i od tyłu cyferblatu. Tarcza jest z grubego, nielakierowanego kartonu z nadrukiem. Nie wiem czy oryginalna, czy ktoś dorobił i przykleił. Na pewno stara i nie na drukarce drukowana, może ręcznie malowana z użyciem grafionów na tusz. Tego nie umiem stwierdzić. Chcę wydrukować nową tarczę i nie wiem, czy ten wskazany element dalej umieścić, nie wiem jaka jest jego funkcja, czy usunięcie nie "zuboży" całego zegara. Będę wdzięczny za pomoc.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.