Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ladek22

Marzycielska Poczta.

Rekomendowane odpowiedzi

post-44476-0-27421500-1376243187_thumb.jpg

 

Kilka dni temu natknąłem się na bardzo ciekawą stronę inetrnetową MARZYCIELSKA POCZTA.

 

 

Czasami piszę listy do chorych czy samotnych ludzi, bo chcę, aby te osoby wiedziały, że jest ktoś kto o nich myśli i wspiera ich w chorobie czy samotności. Myślę, że takie wysyłanie listów to dobra idea, więc namawiam wszystkich którzy czytają ten wpis, aby wysyłały listy czy kartki pocztowe do chorych dzieci.

 

Takie dzieci często nie mogą bawić sie z rówieśnikami właśnie ze względu na swoją chorobę i mają prawo czuć się samotne. W profilu każdego dziecka są informacje o tym na co dane dziecko choruje, jakie ma zainteresowania, marzenia. Jest także adres pocztowy na który należy wysyłać. A więc do dzieła!!
 

Nie piszcie w swoich listach nic o chorobie, bo taki list ma na celu dodać dzieciakowi otuchy i dać nadzieję na lepsze jutro. Piszcie o motylkach, kwiatkach czy misiach!! Jeśli posiadacie własne dzieci to niech Wasze dzieciaki zajmą się pisaniem! Do koperty można włóżyć jakiś gadżet:-)
 

Ja mam gotowe już cztery listy i w poniedziałek zamierzam je wysłać:-))
 

Ps. Jeśli ktoś z Was mieszka we Wrocławiu i posiada taki duży motor :)  to może przewieść chłopca, który marzy o tym, by takim dużym motorem sobie pojeździć kliknij: CHŁOPIEC MARZĄCY O PRZEJAŻDŻCE DUŻYM MOTOREM


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna inicjatywa, popieram w 100% takie akcje.


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z tą jazdą motocyklem to wystarczy link wkleić na forum np. Harleyowców i w ciągu kilku godzin znajdzie się kilku chętnych którzy spełnią dzieciaka marzenie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z tą jazdą motocyklem to wystarczy link wkleić na forum np. Harleyowców i w ciągu kilku godzin znajdzie się kilku chętnych którzy spełnią dzieciaka marzenie :-)

 

Któryś kolega z forum jest z Wrocławia jeździ na motocyklu tylko nie mogę sobie przypomnieć kto to taki! Poszukam forum Harleyowców :)


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ladek22?- fajnie że są na Świecie tacy ludzie jak Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna inicjatywa.

 

Dzięki za info.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Toruniu wczoraj :)

 

post-44476-0-87863100-1377424613.jpg

post-44476-0-93890300-1377424520.jpgpost-44476-0-73650200-1377424437.jpg

post-44476-0-39782000-1377424582.jpg


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu wczorajszym podczas zawodów strażackich udało się zorganizować akcję Marzycielskiej Poczty. Nie spodziewałem się, że bez wcześniejszej promocji, uda się uzyskać takie efekty. Mamy 19 rysunków, 1 list oraz 4 kartki pocztowe :)  :)

 

post-44476-0-04094900-1378654916_thumb.jpg


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zlecić wykonanie pocztówek z motywem Marzycielskiej Poczty. Znalazłem nawet wykonawcę, który wykona 100 sztuk pocztówek za kwotę 55 zł brutto wraz z wysyłką. Trzeba tylko dostarczyć gotowy projekt cytuję: "Możemy wykonać projekt , koszt około 80 zł netto, co do gotowego projektu to musi być pdf, skala 1:1, rozdzielczośc 300 dpi, cmyk, spady po 2 mm z każdej strony".

 

Nie umiem pracować na żadnym programie graficznym i sam tego nie przygotuję. Czy ktoś z forumowiczów zrobił by taki projekt za free lub podpowiedział jak coś takiego przygotować. Mam na komputerze program GIMP. Czy na GIMP-ie da się to zrobić? Próbowałem kiedyś coś zrobić na GIMP-ie, ale zupełnie mi nie szło:-( Może ktoś podpowie jak przygotować projekt według powyższych wytycznych:-))


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest stosunkowo prosta. W GIMPie tworzysz nowy plik o wymiarach 150 mm (szerokość) i 100 mm (wysokość) tj.  przy tworzeniu wybierasz rozdzielczość 300 dpi dla szerokości i wysokości. Tak stworzone "płótno" będzie miało rozdzielczość 1772x1181 pikseli. 2 mm spadku to łącznie 47 pikseli odjęte z wysokości i szerokości. Po skomplikowanych obliczeniach ;) da to wynikowy obraz o rozmiarze 1725x1134, i taki właśnie obrazek masz wkleić na "płótno" i go wypośrodkować. W GIMPie bez problemu wyeksportujesz pocztówkę do PDF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę, aby pocztówka wyglądała tak jak w tym PDF.

Nowy OpenDocument Rysunek n.pdf

 

Mówią w drukarni, że to nie jest odpowiedni plik. cytat: "...co do gotowego projektu to musi być pdf, skala 1:1, rozdzielczośc 300 dpi, cmyk, spady po 2 mm z każdej strony".

 

Nie umiem tego zrobić na GIMP-ie. Nie mogę znaleźć funkcji "przytnij" czy "zmniejsz". Męczę się, męczę i żadnego efektu. Myślę sobie, że może wydrukować zdjęcie z tym motywem, ale też nie wiem czy ten PDF będzie odpowiedni!?

 

Zrobienie powyzej 10-ciu zdjęć wielkości pocztówki kosztuje chyba 60 gr/szt.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załącz oryginalną pocztówkę w jak najwyższej rozdzielczości to zrobię Tobie gotowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko pliki. Trzeba to połączyć czyli nanieść jedno na drugie i zrobić jasnoniebieskie tło, no i te marginesy.post-44476-0-05513500-1382726758.pngpost-44476-0-06708500-1382726881.png

 

Spróbuj coś z tego zrobić jak się da.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, możemy Ci zrobić projekt i być może załatwić kartki pocztowe za free. Tylko zadzwoń do mnie w tygodniu.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, możemy Ci zrobić projekt i być może załatwić kartki pocztowe za free. Tylko zadzwoń do mnie w tygodniu.

Ok, zadzwonię po niedzieli!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne! Margines jest, więc chyba o to chodziło. Za pomoc należy Ci się nagroda. Prześlę Ci kilka klubowych długopisów tylko muszę znać adres do wysyłki. Prześlij mi proszę na PW adres na jaki mam nadać przesyłkę!

 

Gdyby ktoś zechciał napisać list czy kartkę pocztową do dzieciaków z Marzycielskiej Poczty to poniżej zamieszczam wzór papeterii MP, którą to można sobie wydrukować na domowym urządzeniu. Możliwości tworzenia takich papeterii są nieograniczone, bo wystarczy otworzyć "OpenDocument Dokument tekstowy" wrzucić fotki czy grafiki i dobrze to wszystko rozmieścić po czym zapisać jako PDF. Prosta sprawa!! Mam kilkanaście takich wzorów :)  Zamieszczam też ulotki informacyjne, które można wydrukować. Jeśli ktoś pracuje w szkole, przedszkolu czy Domu Kultury i zechciałby akcję MP zorganizować to wówczas ulotki mogą okazać się przydatne.

 

post-44476-0-61663100-1382771252_thumb.jpg

Marzycielska Poczta.pdf

Liniuszek (czcionka 20).pdf

Ulotka informacyjna uniwersalna.pdf

Jak zorganizować akcję Marzycielska Poczta.pdf

 

Informacja dla niezalogowanych!!!

 

Te same pliki można znaleźć też tutaj: http://chomikuj.pl/p.ladek22 (folder "MARZYCIELSKA POCZTA")

Marzycielska Poczta.pdf


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, skorzystam :)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ladek22?- fajnie że są na Świecie tacy ludzie jak Ty.

+1


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw czy doszły moje listy z NY , wysłałem kilka do dzieci :)

Wyśledziłem kiedyś u Patrycji informację o kartce od D z NYC 

10 grudnia 2013 o 18:25

Pamiętasz do których dzieci wysyłałeś? Spróbuje odszukać informacji :)

 

Tutaj można je znaleźć sporo wzorów papeterii, którą można wydrukować i użyć do pisania listów: http://chomikuj.pl/p.ladek22/MARZYCIELS ... mk*c4*85,2 hasło dostępu to 1234 Żabka jest przeurocza :)


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez memox
      Witam proszę o pomoc w wyborze zegarka takiego jak w tytule lub ewentualnie jakiś inny do kwoty 20 tysięcy. Zegarek będę zakładał sporadycznie. Po jakimś czasie będe chciał go sprzedać i też nie chciał bym na nim dużo stracić. Proszę o propozycję, dziękuję
    • Przez jakubw02
      Witam, planuje zakup swojego pierwszego zegarka. Mam 18 lat i zegarek miałby mi służyć na co dzień do zwykłego ubioru. Chyba wolałbym zegarek na bransolecie. Wolałbym, żeby tarcza zegarka nie była zbyt przesadzona, nie miała za dużo ,,dodatków,,. Nie ukrywam, że głównie zwracam uwagę na wygląd, zegarek będzie mi służył jako element biżuterii, ale nie chciałbym też kupić jakiegoś badziewia. Budżet ok. 500zl. Proszę o pomoc, gdyż kompletnie nie znam się na zegarkach. 
    • Przez ArtPro
      Witam, poszukuję powyższego mechanizmu kwarcowego. Może być stary, ale na chodzie. Proszę o pomoc.
      Gdzie można ów mechanizm nabyć?
    • Przez orekt
      prosze o pomoc w identyfikacji zegara , jaki producent , rocznik
      zdjecia elementów wewnatrz z oznaczeniem jak widac ale nie mam zielonego pojecia co to za zegar
       







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.