Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

orient y469672-4a - TYGODNIK

dziwna zmiana dnia tygodnia datownik tygodnik

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 outlaw1985

outlaw1985
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 16 sierpień 2013 - 07:33

Witam,

dostałem w spadku ww Orienta patelnię (pierwsza wersja chyba) i ponieważ mi się bardzo spodobał postanowiłem się nim zainteresować bliżej. zegarek miał poważną usterkę zaparowania (X lat temu po której leżał w szafie) dzięki której tarcza i koperta uległy przygniciu. natomiast sam mechanizm był (jest?) sprawny. Udałem się więc do zegarmistrza w celu podjęcia procesów regenracyjnych. wyczyścił tarczę wiecznego kalendarza natomiast kopertę musiałem zamówić nową. dokonał także regeneracji mechanizmu i tu zaczyna się problem. otóż przy odbiorze powiedział, że wymienił uszczelki wymienił olej smarny posprawdzał naciągi i rotory cuda wianki itp itd. mówił że będzie się spieszył ponieważ starość nie radość a nowa spręzyna jest nieopłacalna do remontu. 150zł zostawiłem ciesząc się pierwszym w życiu automatem. radość nie trwała długo.... następnego dnia rano zauważyłem, że datownik przesunął się prawidłowo o godzinie 24/1 w nocy. natomiast dzien tyogdnia zaczął się przestawiać nie o 1szej w nocy (jak u drugiego orienta z tamtych czasów który ma mój tata) lecz o 6tej rano dopiero a kończy się przestawiać o godzinie 8.30 (ma podwójną nazwe dni francusko-angielską) nie wiem czy to normalne? nie wydaje mi się również żeby przed "naprawą" tak było bo raczej bym zauważył a zegarmistrz mówi, że tak ma być i koniec ale nie podał żadnego satysfakcjonującego argumentu.

da się zmianę dnia tygodnia przestawić na godzinę nocną? czy zegarmistrz ma rację?

pozdrawiam i liczę na jak najszybszą odpowiedź :)

Rob

• 0

#2 Burns

Burns

Burns

• Użytkownik (no_required_posts)
  • 11823 postów

Napisano 19 sierpień 2013 - 12:01

Normalne jest, że zmiana daty tygodnia (zwłaszcza dwujęzycznej) trwa tyle godzin (około 7) - zawarte jest to często w instrukcjach.

Seiko zaczyna proces od 21 i trwa do 4

Niestety nie posiadam takiego Orienta, żeby jednoznacznie stwierdzić czy ten typ tak ma, czy jednak proces powinien rozpoczynać się wcześniej, żeby wcześniej się skończyć ...

Jak widać czas trwania procesu wydaje się być poprawny.

Użytkownik Burns edytował ten post 19 sierpień 2013 - 12:04

• 0

#3 outlaw1985

outlaw1985
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 19 sierpień 2013 - 12:26

Normalne jest, że zmiana daty tygodnia (zwłaszcza dwujęzycznej) trwa tyle godzin (około 7) - zawarte jest to często w instrukcjach.

Seiko zaczyna proces od 21 i trwa do 4

Niestety nie posiadam takiego Orienta, żeby jednoznacznie stwierdzić czy ten typ tak ma, czy jednak proces powinien rozpoczynać się wcześniej, żeby wcześniej się skończyć ...

Jak widać czas trwania procesu wydaje się być poprawny.

ja rozumiem, że to nie trwa jedną godzinę;) ale w drugim zegarkutego samego typoszeregu (mojego taty) też z podwójną językowością tyle, że niemiecko angielską, zaczyna się to o godzinie 2.30 w nocy i o 4tej jest już nastawione poprawnie :) niefajnie się zrywać w amoku w sobote rano z łóżka o 5tej patrząc nieprzytomnie na zegarek i widzieć, że jest piątek i na podjeździe się orientować, że coś nie tak :) bo mój zegarek jak napisałem wczesniej zaczyna wogóle obracać tą tarczą o 6tej rano a kończy przed 9tą.... fajny jest ale myślę, że go sprzedam niedługo chyba... ale chciałbym wiedzieć co powiedzieć nowemu właścicielowi przy sprzedaży... czy to wada czy to uszkodzenie czy jaki czort.

• 0

#4 Burns

Burns

Burns

• Użytkownik (no_required_posts)
  • 11823 postów

Napisano 19 sierpień 2013 - 13:05

Skoro masz drugi zegarek do porównania, to chyba odpowiedziałeś sobie sam ?

Poza tym zgodzę się z tobą, że oglądanie nieaktualnych danych o 8:30 jest nie teges!

Czy jest to jednak powód do natychmiastowej sprzedaży - nie wiem - na pewno do zmiany majstra.

• 0

#5 outlaw1985

outlaw1985
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 19 sierpień 2013 - 13:19

heh :) nie jestem zegarmistrzem ani kolekcjonerem więc nie wiem na jakiej zasadzie to działa. wiem tyle ile mi powiedział powiatowy Uhrman, że tak ma być i ten model tak ma. to w takim razie co z drugim ? że niby taty model jest "popsuty" bo jest "aktualny" o 8.30? :) jak mawiają brytole smierdzi rybą coś jego gadanie... a przejazd do wrocławia albo pozniania dla mnie jest droższy niż wartość zegarka :) dlatego pytam czy to może być uszkodzenie czy może kolo źle poskładał trybiki/wałki/przekładnie-cokolwiek tam jest i odpowiada za przesuniecie dnia tygodnia :) jedno jest pewne, że u niego więcej usług nie będę zamawiał bo nie chce mi udzielić odpowiedzi jak to ma być prawidłowo a pozatym jakoś przestałem mu ufać a innych kopertogrzebków u mnie brak... tzn są ale nie warto tam iść nawet.

ps. bo we mnie jest pedantyzm :) albo coś jest perfekcyjne albo mnie denerwuje :) więc jeśli nie da się tego przestawić albo naprawa byłaby ponad wartość zegarka to bedę sprzedawać w stanie takim jakie jest. i tu drugi raz pedantyzm wyłazi bo jestem starej daty i nie umiałbym sprzedać komuś bubla i wolałbym wyjaśnić w czym rzecz. taki juz jestem :)

dlatego się zastanawiam w czym tak naprawde jest problem. uhrman d*pa czy zegarek jest z wadą :)

• 0

#6 mariuszferroz

mariuszferroz
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 10 listopad 2014 - 20:30

Witam przepraszam że się podpinam . posiada ktoś instrukcję w języku polskim do w/w zegareczka??

• 0

#7 pit55

pit55
  • Użytkownik
  • 699 postów

Napisano 12 listopad 2014 - 13:27

Witam przepraszam że się podpinam . posiada ktoś instrukcję w języku polskim do w/w zegareczka??

Nie wiem czy są instrukcje po polsku, na tej stronie znajdziesz instrukcje po angielsku są one wspomagane obrazkami więc łatwo zrozumieć. A i wujek gugle może przyjść z pomocą.

http://www.orient-wa...upport/manuals/

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: datownik, tygodnik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych