Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

milion

Jantar - czy polskim zegarkiem jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

znalazłem w sieci informację, iż Jantar to polska marka zegarków. Jednak na jednej z aukcji zdjęcie mechanizmu pokazało, że wygrawerowano na nim napisy cyrylicą.

 

Jak zatem jest faktycznie? Czy to polska marka rosyjskiego rękodzieła?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskich werków nie było w Błoniach za wiele,w większości  produkcji montowano werki radzieckie lub montowane z części radzieckich wobec czego ma wiekszości werków napisy są w cyrylicy i ten jantar jest tego przykładem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

Witam,

 

znalazłem w sieci informację, iż Jantar to polska marka zegarków. Jednak na jednej z aukcji zdjęcie mechanizmu pokazało, że wygrawerowano na nim napisy cyrylicą.

 

Jak zatem jest faktycznie? Czy to polska marka rosyjskiego rękodzieła?

 

Pozdrawiam

Polecam książkę "Przystanek zegarek" Bardzo ładnie i szczegółowo   jest to  opisane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Polskie zegarki robiło Błonie, to wygląda na radziecką produkcję

"Jantar" był marką produkowaną w ZMP Błonie, tak samo jak "Błonie" i tak samo z wykorzystaniem radzieckich mechanizmów.

Jest więc tyle samo polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo - nie mam zamiaru kupować rosyjskich czy radzieckich zegarków... dlatego też wielkie dzięki za informację :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie dla purystów?

Żaden.

Nawet "biały kruk" w postaci pełnego mechanizmu wykonanego w Błoniu posiadał elementy importowane z ZSRR - bodajże kamienie, których produkcji w Polsce nie opanowano, włos i chyba coś jeszcze. Ale rzeczywiście gorąco zalecam lekturę książki "Przystanek zegarek" - to powinno dać Ci odpowiedź na większość pytań, nawet tych, na które jeszcze nie wpadłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić zegarek made in poland to znajdź sobie wątek chronos - art. Jest szansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez pepco
      Witam, kupię kopertę do zegarka marki Błonie model Kurant.
      Pozdrawiam Piotr.


    • Przez pepco
      Witam, w szufladzie znalazłem stary polski zegarek. Koperta jest uszkodzona ( mocowanie teleskopów ), po nakręceniu zegarek " chodzi ".
      Mam pytanie w jaki sposób można naprawić kopertę ( czy tylko wymiana ) oraz prosiłbym o trochę informacji o tym zegarku bo chciałbym go odnowić i nosić na co dzień.
      Pozdrawiam Piotr.










    • Gość
      Przez Gość
    • Przez quub
      Chronos Art, Paweł Janowski, polskie zegarki, hand made, Łódź,
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.