Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Żonkilek

Casio, Seiko,Claude Bernard - potrzebna porada mężczyzny:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum:)

Bardzo potrzebna mi porada ze strony mężczyzny, znającego się na zegarkach. Liczę na pomoc forumowiczów, bo ja jestem laikiem w tym temacie! Chciałabym kupić mężowi zegarek na 30-te urodziny - codzienny, ale w stronę sportowego (garnituru to on nie nosi;), max. do 1000 zł, na branzolecie i taki, żeby mu szczęka opadła;)

Moje szperanie w necie i wizyty w sklepach poki co zaowocowały takimi typami:

 

Seiko SSB031P1

http://www.zegarki-japonskie.pl/product-zul-17441-Seiko-SSB031P1.html

 

Casio EQW-M710DB-1A1

http://www.casio-polska.pl/casio-eqw-m710db-1a1-p-6619.html

 

Claude Bernard 10206 3 NIN

http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Claude_Bernard,2656

 

A może coś innego podpowiecie? Będę bardzo wdzięczna...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Claude Bernard bym odpuścił.

 

Lubi sporty? Jakie ma zainteresowania? Posiada zegarek, lubi zegarki mechaniczne?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podanych jedynie Claude Bernard ma szafirowe szkiełko. Ponadto jest to marka powiązana z Edoxem, więc na jakość wykonania nie można narzekać. Niestety (a może to zaleta - co kto lubi) najmniej rozpoznawalna z tych trzech.

 

Zauważ też, że Casio to kawał zegara - 47mm, przy 41mm pozostałych dwóch - nie każdemu pasuje tak wielki rozmiar.

 

Ogółem to ten Claude Bernard mi się podoba, musiałby go na żywo zobaczyć, ale osobiście wahałbym się przed wydaniem 1000zł na zegarek z mechanizmem kwarcowym. W tej cenie można kupić fajne Seiko albo Orienta na automacie:

 

http://www.orientuhren.de/orient-automatic-cem65009d-p-412.html

http://www.orientuhren.de/orient-automatik-deep-cem75002d-p-179.html

http://www.i-zegarki.pl/seiko-skx007k2-divers-automatic-p-165.html?language=en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecił klasykę: SXK007 od seiko.

Kupić na bransolecie i budżetu jeszcze na pasek zostanie :)

Bardziej sportowo i masywnie baby tuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Claude Bernard bym odpuścił.

 

Jakieś uzasadnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecił klasykę: SXK007 od seiko.

Kupić na bransolecie i budżetu jeszcze na pasek zostanie :)

Bardziej sportowo i masywnie baby tuna

 

 

OOOwlasnie i to jest najlepsza propozycja, mechanik , bedzie na lata a i wstydu przed ryskiem nie ma. Ot klasyka.

 

vhcf2s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podpowiedzi:) Faktycznie nie zwróciłam uwagi, że ten Casio jest taki duży!

 

A ja bym polecił klasykę: SXK007 od seiko.

Kupić na bransolecie i budżetu jeszcze na pasek zostanie :)

 

Niezły ten seiko. Podoba mi się, ale myslałam jednak o czymś bardziej sportowym. Chociaż... kuszący:) Ciekawa jestem gdzie można go kupić, żeby tego budżetu na pasek zostało, bo na allegro za ponad 1 tys. chodzą.

 

 

 

 

Lubi sporty? Jakie ma zainteresowania? Posiada zegarek, lubi zegarki mechaniczne?

 Ma mechanicznego, bardzo klasycznego Casio. A sporty to głównie rower, bieganie, trochę wspinaczka - nic wyczynowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 Ma mechanicznego, bardzo klasycznego Casio.

 

Taki zegarek nie istnieje, a pokazany Seiko jest sportowy, nawet z racji swojej konstrukcji bo jest przeznaczony do nurkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żonkilek pewnie myli pojecia, obstawiam ze miala na mysli piszac "mechaniczny" zegarek z wskazowkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś uzasadnienie?

Mało zegarkowa, lepiej postawić na marki które istnieją bardzo długo, mają większe doświadczenie w produkcji, nie ma problemu z zamówieniem części do zegarka po kilku latach (spróbuj zamówić bransoletę do CB modelu sprzed 10 lat).


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żonkilek pewnie myli pojecia, obstawiam ze miala na mysli piszac "mechaniczny" zegarek z wskazowkami :)

 

Wcale nie - kwarcowe też mają wskazówki;) Pisząc "mechaniczny" miałam na myśli, że się go nakręca, ale teraz już nawet tego nie jestem pewna, bo przecież "pokrętło" o tym nie świadczy;) Jestem blondynką w temacie zegarków, przyznaję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio nie ma mechanicznych zegarkow tylko kwarcowe :) a kwarcowych sie nie nakreca one sa na baterie.

Mechaniczne zegarki albo sie nakreca albo same sie nakrecaja poprzez ruch reki wtedy zazwyczaj na tarczy jest napis AUTOMATIC :)

"Bladynka" nie jestes bo znalazlas dobre miejsce zeby zasiegnac informacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej sportowy niż 007, do 1k PLN i ma wyrywać z kapci.

Proponuję Deep Blue:

db_proseanew_blue_1_wtm.jpgdb_proseanew_orange_1_wtm.jpgdb_prosunII_blue_1_wtm.jpg

Minus tylko taki, że nie da się sensownie założyć paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej sportowy niż 007, do 1k PLN i ma wyrywać z kapci.

 Dokładnie:)

 

Ten deep blue będę rozważać. Podoba mi się.

db_proseanew_black_1_wtm.jpg

Tylko firma średnio znana...Ale mechanizm seiko, szkło szafirowe, więc chyba w tej cenie warto.

 

Ptaku - dziękuję za wyjaśnienie róznicy między kwarcem a mechnicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało zegarkowa, lepiej postawić na marki które istnieją bardzo długo, mają większe doświadczenie w produkcji, nie ma problemu z zamówieniem części do zegarka po kilku latach (spróbuj zamówić bransoletę do CB modelu sprzed 10 lat).

Mało zegarkowa? Przecież produkują tylko zegarki i to ponad 40lat. Co do dostępności części faktycznie może być problem, ale zdarza się to bardziej znanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać produkują z takim skutkiem, że firma nie zaistniała nigdy na świecie ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiele innych marek. Zresztą można by się kłócić na temat tej subiektywnej opinii. W Polsce i wśród laików jest bardziej rozpoznawalna niż wiele tak uwielbianych na forum marek (obecność w aparcie na pewno w tym pomaga). W Rosji i w Czechach zresztą też cieszy się dużą popularnością. Poza tym z doświadczenia jakościowo lepszego kwarca w tej cenie ciężko dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. SEIKO 5 SPORTS STREET AUTOMATIC BLACK SRPD79K1
      Cena 1250 + koszt wybranej wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęcia, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Cały czarny a jednak zadziwiająco czytelny i w dzień i w nocy. W nocy to oczywiste, w końcu to Seiko i świeci jak na Seiko przystało, ale w dzień także nie ma żadnych problemów, bo stalowe, polerowane ramki indeksów i wskazówek łapią każdy promień światła. 120-klikowy bezel działa super, jest na dodatek wzorcowo spasowany – ZERO luzów a jednak działa Czarna, matowa koperta wygląda super i nie sprawia wrażenia plastikowości, co, niestety, nie jest standardem. Jednym słowem – zadziwiająco udany pod każdym względem, czarny zegarek. 
      A! Super leży na małym nadgarstku a na dużym (niestety ) tylko lepiej. Szczególnie na dedykowanym, pasowanym do koperty pasku z kauczuku od Wujka Seiko (nie silikon, kauczuk, który na dodatek po dniu noszenia nie wymaga odkurzania. Poważnie, ten pasek nie łapie kurzu... (Może by go nie sprzedawać? )
      No dobra, konkrety.
      1. zegarek w stanie nowym
      2. komplet z pudełkami, oryginalnym NATO, instrukcjami itd.
      3. mechanicznie bez zarzutu
      4. wizualnie bez zarzutu
      SPECYFIKACJA
      Marka: Seiko SRPD79K1 Wymiary: średnica: 42 mm, wysokość 13 mm, uszy 22 mm Mechanizm: automatyczny Seiko 4R36 (min. 41 h rezerwy chodu, częstotliwość 21600bph, 24 kamienie, dzień tygodnia, dzień miesiąca Koperta: stalowa Bezel: jednokierunkowy Dekiel: przeszklony, zakręcany Szkło: mineralne (Herdlex) Pokrycie indeksów i wskazówek: LumiBrite Wodoszczelność: 10 Atm (100 m) Pasek: oryginalny, nylonowy z logowaną klamrą i kauczukowy od Uncle Seiko   
      2. SEIKO SPB257J1 – CZARNY ŻÓŁW W ROZMIARZE 40 MM
      Cena 4300 + koszt wybranej wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęcia, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Limitowana do 5550 sztuk na świat wersja klasycznego żółwia Seiko. SPB257 utrzymał proporcje większej, klasycznej wersji 44 dzięki czemu nie tracąc nic z super wyglądu większego brata oraz z jego funkcjonalności. Wskazówki napędza doskonały mechanizm 6R35 stosowany w najlepszych modelach Seiko.
      Zegarek w bardzo dobrym stanie, nie dopatrzyłem się śladów noszenia. Mechanicznie zegarek bez zastrzeżeń.
      Paski są nowe, nie były używane.  
      Sprzedawany jest pełny, sklepowy komplet. Zegarek kupiony w polskim salonie w czerwcu 2022 r. wypełniona karta gwarancyjna.
      Specyfikacja:
      Mechanizm: automatyczny, cal. 6R35, możliwość ręcznego dokręcenia mechanizmu, stopsekunda, 24 kamieniowy, rezerwa chodu 70 h Koperta: stalowa Szkło: szafirowe, wewnętrzny antyrefleks Rodzaj paska: wymiennie: nylonowy (nato) i silikonowy Obrotowy bezel jednokierunkowy, antyrewersyjny Datownik: pojedynczy, dzień miesiąca Pokrycie warstwą fosforyzującą LumiBrite Dodatkowe uszczelnienie Zakręcana koronka i dekiel Wodoszczelność: WR200 / 20ATM / 200M Wymiary koperty: szerokość: 40,5 mm, grubość: 13 mm Szerokość paska: 20 mm Obwód paska: minimalny: 15,5 cm, maksymalny: 26 cm Produkcja: Japonia  




















    • Przez Funky_Koval
      Cena: 2200 zł  (wysyłka paczkomatem wliczona)
       
      Seiko SPB077J1, model obecnie już nie produkowany. Stan zegarka: asekuracyjnie 8,5/10. Dbałem o niego, nosiłem na zmianę z innymi modelami tylko do pracy w biurze.
      Szkło czyste, jakieś mikro ryski na bezelu czy uszach od zmiany pasków. Żadnych wgniotek. Zegarek w 100% sprawny, chodzi zgodnie ze specyfikacją. Nie zamieniam się,
      cena ostateczna raczej go sobię zostawię jeżeli się nie sprzeda. Jestem jego pierwszym właściecielem sprzedaję:
       
      -zegarek
      -oryginalne pudełko
      -papiery, rachunek,  instrukcję wszystko jest
      -zdjęte ogniwa OEM bransolety oraz dodatkowej
      -w komplecie z dodatkową bransoletą od Strapcode, dedykowaną pod ten model:
      https://www.strapcode.com/collections/for-seiko-mm200/products/metal-ss-bcl20-b109
       
      Zapraszam!

      Dodatkowe informacje:

      Model:    SPB077J1
      Marka:    Seiko
      Rodzaj:    Certyfikowany diver
      Wodoszczelność    200 metrów
      Mechanizm:    Automatyczny, Seiko 6R15, japoński
      Rodzaj koperty:    Stal szlachetna
      Szerokość koperty: ~43.00 mm
      Grubość koperty: 13.00 mm
      Kolor tarczy: Czarny
      Szkiełko: Szafirowe z bezbarwnym anyrefleksem
      Szerokość Paska: standardowe 20.00 mm
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Seiko SNK809 z sercem 7S26C. Ten mały pilot przeleżał u mnie dobre kilka lat, dosłownie o nim zapomniałem. Jest to delikatny MOD - szczotkowana koperta z polerowanymi elementami lunety zdecydowanie ma więcej smaczków niż standardowa wersja matowa. Szkiełko jest haselitowe, co pozwala na przyjemną grę światła na polerowanej tarczy i utrzymuje klimat vinatge. Zegarek sprzedaję na pasku tropic, myślę, że pasuje idealnie
       
      Stan wizualny oceniam (dla bezpieczeństwa) na 8/10 - żadnych rysek na kopercie, oba szkiełka czyste bez skaz. Mechanizm natomiast wymaga uwagi - nie reaguje na pierwszą pozycję koronki przez co nie można szybko zmienić daty. Kręcąc koronką w drugiej pozycji jest to możliwe, oczywiście mechanizm sam zmienia datę o północy. Poza tym wszystko OK  
       
      Cena: 350zł 320zł plus koszt wybranej przesyłki (Paczkomat 20zł)
       
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez Feymozim
      Niestety zegarek trafił do mnie z innego zakładu po rzekomym serwisie, plusem jest to że nic nie ruszył to nie miał okazji niczego uszkodzić  
      Naprawa Seiko na mechanizmie 4R35B

    • Przez Funky_Koval
      Cena: 2299 zł  (wysyłka kurierem wliczona)
       
                                    Seiko SPB077J1, model obecnie już nie produkowany. Stan zegarka: asekuracyjnie 8,5/10. Dbałem o niego, nosiłem na zmianę z innymi modelami tylko do pracy w biurze.  Szkło czyste, jakieś mikro ryski na bezelu czy uszach od zmiany pasków. Żadnych wgniotek. Zegarek w 100% sprawny, chodzi zgodnie ze specyfikacją.
      Nie zamieniam się, cena jest ostateczna. Raczej go sobię zostawię jeżeli się nie sprzeda. Jestem jego pierwszym właścicielem, sprzedaję:
       
      - zegarek
      - oryginalne pudełko
      - papiery, rachunek,  instrukcję wszystko jest
      - zdjęte ogniwa obu bransolet
      - w komplecie z oryginalną oraz dodatkową bransoletą od Strapcode, dedykowaną pod ten model:
      https://www.strapcode.com/collections/for-seiko-mm200/products/metal-ss-bcl20-b109
       
      Zapraszam, jestem osobą sprawdzoną na forum sprzedałem tutaj już kilka zegarków. 

      Dodatkowe informacje:

      Model:    SPB077J1
      Marka:    Seiko
      Rodzaj:    Certyfikowany diver
      Wodoszczelność    200 metrów
      Mechanizm:    Automatyczny, Seiko 6R15, japoński
      Rodzaj koperty:    Stal szlachetna
      Szerokość koperty: ~43.00 mm
      Grubość koperty: 13.00 mm
      Kolor tarczy: Czarny
      Szkiełko: Szafirowe z bezbarwnym anyrefleksem
      Szerokość Paska: standardowe 20.00 mm
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.