Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Meti

Casio Edifice EF-550RBSP Red Bull

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
od dłuższego czasu poszukiwałem zegarka , który będzie mi się podobał i będzie w rozsądnych granicach cenowych. Przypadkowo natrafiłem na reklamę Casio Edifice EQW-M1100DB i zacząłem się interesować serią Edifice. Jestem fanem sportów motoryzacyjnych , szczególnie F1 także bardzo przypadła mi ta linia do gustu - a gdy znalazłem zegarek z logiem Red Bulla to już byłem wniebowzięty ;)

Tak oto znalazłem Casio Edifice EF-550RBSP . Początkowo na bransolecie , a bardzo zależało mi na pasku. Więc znalazłem model black - na pasku z logiem red bulla ( w grafice google i na ebayu... ) 
Wygląda on tak : 
 

 

 

casio-ef-550rbsp-1a-all-black-red-bull-l

 

 

Szukam  go wszędzie , ale nigdzie nie mogę znaleźć :( Pisałem z głównym przedstawicielem Zibi (timetrend.pl) i powiedział mi , ze już  ten model mają wyprzedany.

Stąd mój apel/prośba do Was - czy ktoś cokolwiek wie gdzie mógłbym nabyć taki zegarek ? Każda informacja będzie na prawdę pomocna dla mnie.
 

Zależy mi na nim jak cholera.... 

Z góry dzięki za zainteresowanie 
Pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był model limitowany i jeśli faktycznie gdzieś uda Ci się jeszcze taki znaleźć, to ceny mogą osiągnąć dwukrotność kwoty, jaką trzeba wyłożyć na standardową wersję (czyli mogą przekroczyć pułap 1000 zł).

 

Wystrzegaj się tych zegarków na allegro w kwocie 200-400 zł, wszystkie to podróby.

 

Koniecznie musi być to limitka dla Red Bulla? Wersja EF-550PB jest bardzo podobna, brakuje jej tylko logo RBR i nie ma tych niebieskich akcentów na subtarczkach.  ;)

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed chwilą w dobrym sklepie z zegarkami , rozmawiałem z właścicielem , a on dzwonił do przedstawiciela i dowiedziałem się , że ten model jest już w Polsce nieosiągalny :(
Powiedział , że jedyna szansa , to że będę chodził po sklepach i akurat mogę trafić na ten model...
 

Mimo wszystko nadzieja umiera ostatnia .. Może ktoś się natknął i coś wie ;) 

Tak wiem, na allegro pełno jest tych podrób ( tylko, że na bransolecie ) . Znalazłem je na ebay`u w kwotach około 100 $ - rozumiem że to też podróbki ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to podróby.

 

Edytowałem poprzedniego posta, kiedy Ty pisałeś już swojego - bardzo podobna jest wersja EF-550PB. Koniecznie musi być to Red Bull? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nie ma najmniejszych szans na zakup oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Koniecznie musi być to limitka dla Red Bulla? Wersja EF-550PB jest bardzo podobna, brakuje jej tylko logo RBR i nie ma tych niebieskich akcentów na subtarczkach.  ;)

Wiadomo , z logiem bardziej mi się podoba , tym bardziej , że jestem fanem F1 ;) 

Ale skoro mówicie , że nie mam szans , aby gdziekolwiek dostać oryginał ( ubolewam ) , to chyba będę musiał zadowolić się tym samym modelem standardowym . Również jest fajny , a są jeszcze oryginały w Polskich sklepach z tego co patrzyłem w całkiem przyjemnych cenach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj ef-500pb z 6 letnią gwarancją (od iSpeed s.c.). Czekam na dostawę. Z forum dowiedziałem się, że to niezależny ale pewny importer Casio na Polskę. Niestety po moim zakupie zegarek ten zniknął z kilkunastu sklepach w tym i z allegro. Razem z przesyłką pobraniową 562zł. Czekam z niecierpliwością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie wkur... denerwowałem kto wykupił ostatnią sztukę hehe ;) 
Nie no , mi udało się wczoraj kupić z zegarekdlaciebie.pl za 532 , tylko że z 3 letnią gwarancją . 
Również nie mogę się go doczekać :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już go dostałem. Prezentuje się super. Zerarek jest duży ale nie za bardzo (mam chudą rękę). Tarcza super. Zakręcana koronka z logiem Edifice. Bajka. Dużo większy od mojego sterego i masywnego G.H. Mam 30 dni na opłacenie dodatkowej gwarancji na kolejne 3 lata. Teraz piszę pełną instrukcję po polsku. Dostałem instrukcję po polsku z zegarkiem, ale w porównaniu z oryginalą napisaną w języku siuksów jest parę braków. Muszę jeszcze czekać z jego noszeniem ponieważ żona kupiła mi go na urodzinki... Meti - wybacz :rolleyes: .....

Edytowane przez palermo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś powinien przyjść i mój, także wybaczam ;) 
A mam prośbę , mógłbyś się podzielić ową " dopracowaną " instrukcją ? Byłbym bardzo wdzięczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o pomoc, bo nie wiem czy warto licytować te egzemplarze.

1. http://allegro.pl/casio-edifice-eqs-a500rb-1-red-bull-racing-i5488961590.html

2. http://allegro.pl/casio-edifince-ef-550rbsp-1av-red-bull-f1-edition-i5489095866.html

Ceny wydają się być atrakcyjne i stąd moje pytanie: czy to oryginały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy gościu sprzedaje 3 zegarki sygnowane jako Casio Edifice.  Taki model EQW- A1200 wart około 2K a sprzedaje w licytacji od 300PLN.. od razu zapala się czerwona lampka.! Kolejny zegarek EQW-M710 DC to na pewno podróba, wiem bo sam swego czasu na niego polowałem i wiem po czym go rozpoznać.   ;)

Drugi sprzedawca raczej na 90% to samo, podróba.

 

Generalnie radze unikać takich okazji na allegro czy olx.. Jeśli  kupować jakiegoś Edka to tylko u sprawdzonych sprzedawców: Daymon-Trade, Sequndus, Rolem, Adrianoo89 tak zwany Crazy Time czy Worldtrade24_pl. Jest jeszcze kilku innych sprzedawców ale masz wtedy pewność ze kupujesz oryginalny zegarek z minimum 2 letnia gwarancja importera lub oficjalna Zibi w przypadku Sequndus'a i masz święty spokój.  ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@juls

 

Casio wygląda jak podróba


<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edifiecy jeśli nie masz pewności zawsze lepiej kupuj od sprawdzonych użytkowników na alledrogo - trochę ich jest a masz pewność że kupisz oryginal. Po pierwsze nie licz że zegarek za ~1500 zł kupisz za 300-500 zł :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest stary model i ciężko dostępny. Oryginalny tutaj.

 

 

http://allegro.pl/zegarek-meski-casio-ef-550d-7a-edifice-data-100m-i5657503612.html


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaże Wam zdjęcia podróbek żebyście nie dali sobie wcisnąć kitu za 500 zł . To też podróbki . 

medium.jpg

w2u0z.jpg

To są real zdjęcia od "producenta " chińskiego , bo wysyłałem zapytanie o dostępne modele . Swoją drogą ma 170 modeli casio w większości edifice.

A teraz zobaczcie jak wygląda gotowy produkt i czemu łatwo można się naciąć na allegro/olx . 

UT8fkSJXp4bXXagOFbXA.jpgUT88nyKXABXXXagOFbXL.jpgUT8cgKKXs8aXXagOFbX9.jpgUT8ROmKXq4aXXagOFbXg.jpg

Dacie radę odróżnić bez długiej znajomości marki ? ten chińczyk $45 ze wszystkimi mechanizmami i wskazówkami pracującymi . Pozdrawiam . 

Edytowane przez komar251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komar dobrze wygląda ta podróbka.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie tego modelu sprzedawca Elegant watches sprzedaje na allegro za 279zl czy to oryginał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli jesteście takimi znawcami marki prosze podajcie po czym poznać podróbke tego modelu. Ja osobiście kupiłem ten zegarek od użytkownika elegant watches wczoraj byłem z nim u zegarmistrza żeby sprawdził go czy to nie podróba bo dłuższych oględzinach stwierdził że to oryginał. Więc po czym wy to poznajecie kochani znawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym kolego, że jesteśmy kilka lat na forum. Jest to zegarek sprzed 5 lat a dawno niedostępny. Zegarmistrz nawet się nie zna bo te podróbki różnią sie detalami na tarczy. Nawet serwis zibi miał kłopot doliero Niemcy w przypadku kolegi z forum stwierdzili, że to podróbka. Noś i ciesz się podróbką.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Marcin napisał, masz podróbę. Tylko ja nie napiszę abyś nosił i się cieszył bo naprawdę nie ma czym się chwalić  :unsure: .

Jeśli chodzi o linie casio Edifice to jest najbardziej podrabianym modelem casio i zresztą najlepiej, tak że ciężko odróżnić a już na pewno zegarmistrzowi który po prostu na współczesnych zegarkach kwarcowych nadzwyczajnie się nie zna. I nie chodzi o zasadę działania czy wymianę baterii lub skróceniu paska ale właśnie o detale bo zdarza się nawet że te podróbki mają oryginalne część podzespołów wynoszonych/wykradzionych z fabryk casio.

Doszło nawet do tego że taką podróbkę Edka można kupić w sklepie, oczywiście nieautoryzowanym ale jednak w sklepie co dla większości nabywców już taki zakup nie jest podejrzany a mimo wszystko zdarza się fejk  ;) .

Jeśli możesz go zwrócić to zrób to, jeśli nie to pod młotek z nim  ^_^  

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Siewca
      Szukam kompletu wskazówek pasujących do Miyota 2115 (Hand size 70/120/17) może ma ktoś na zbyciu lub wie gdzie takie dostać (bez zakupów hurtowych).
      Potrzebuje je do zegarka Casio.
      Pozdrawiam
       
    • Przez Kacperer0
      Witam,
      Wie ktoś może co to za model?
      Jakiś czas temu znalazłem zegarek w szafce. Leżał tam kilka (jak nie kilkanaście) lat, dostałem go od taty na któreś urodziny. Pamiętam że był orginalny bo sam go w sklepie wybierałem.


    • Przez tromans
      Casio jeszcze z przed epoki g- shocka ( przynajmniej niektore) co funkcjonalnością wyprzedziły swoje czasy. Zegarki mierzące puls czy ciśnienie krwi. A może pilot do tv. Proszę bardzo. A aparat fotograficzny? Też jest. Odtwarzacz mp3 czy GPS.  Dyktafon czy notes elektroniczny. Jak najbardziej.  I to wszystko w latach 80 czy 90, kiedy komórek jeszcze nie było lub były  ale tylko do dzwonienia czy SMS. 















    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.