Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nightdream

Czy werk jest złoty?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że rozpuściłem szeroko wieści, że zbieram zegarki, przytargał do mnie dziś znajomy taką oto omegę:

post-60883-0-53788400-1378322822_thumb.jpeg

post-60883-0-71406200-1378322837_thumb.jpeg

Na werku jest nr 10792927, co świadczyłoby, że zegarek jest z 1944 roku, chociaż głowy za to nie dam. Mechanizm to 30T2PC. Na dekielku wybity jest nr 356 (na górze) a pod sygnaturą na dole 2383-6. Zegarek stoi, ale balans zaczyna się kiwać i staje, więc sądzę, że zegarek wymaga czyszczenia i przeglądu. Zastanawia mnie jednak sam werk, bo jest w kolorze złotym. Nie wiem czy jest istotnie złoty czy może to jakiś inny metal? Tarczę chyba poddam renowacji, jeśli koszt takiej usługi nie przekroczy jego wartości, ale czekam na wycenę i będę wiedział ile ta usługa może mnie kosztować. Mam nadzieję, że będzie warto. Czeka mnie wymiana szkiełka, bo mimo, że udało się je fajnie spolerować, to chyba nie jest oryginalne, bo obraca się w kopercie. Chyba, że powinno być wklejone, to zmieniłoby postać rzeczy. W każdym razie to moja pierwsza naręczna omega i nie bardzo wiem co z czym zjeść i czy warto inwestować...

Pozdrawiam


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał bym wątpliwości czy tak definitywnie warto reanimować tarczę. Ma swoją patynę wieku i jeśli już to uzupełnienie lumi we wskazówkach i w cyfrach cyferblatu załatwiło by sprawę o ile nie była by za jasna. Co do werku, to najwyżej może być pozłacany, bo samo złoto jest stosunkowo miękim materiałem. Napewno warto zająć się nim, bo będzie cieszył Cię zapewne.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że wskazówki miały lumie? Nie wygląda na to. Cyfry są malowane czarną farbą, brzegi tarczy mają zielonkawy nalot w kilku miejscach. Nie wiem czy uda się odmalować cyfry i usunąć ten nalot, stąd pomysł na wymianę bądź renowację tarczy. Jest podobna na alledrogo, tyle, że nie ma żóltego werku i inne wskazówki: http://allegro.pl/omega-30t2-pc-w-stali-unikat-1944-rok-po-renowacji-i3520606285.html. Ta ma tarczę po renowacji, ale nie do końca mi się podoba wykonanie.

Co ze szkiełkiem? Czy mogło być wklejane czy jest za małe po prostu?


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba!!!

 

Pewne są tylko podatki. Jeśli chodzi o wskazówki, to raczej prawdopodobne, że miały. Kontury cyfr, sugerują, iż mogły być wypełnione zarówno i farbą jak powiadasz jak i każdym innym materiałem. Myślę, że wszelkie wątpliwości rozwieją koledzy a moje zdanie wynika z tego co me przesłonięte okularami oczeta widzą a zaiste patefon na którym oglądam Twą omeżkę to mikry "netbukcik" i co ja więcej mogę na temat powiedzieć nie mówiąc zobaczyć????


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako, że rozpuściłem szeroko wieści, że zbieram zegarki, przytargał do mnie dziś znajomy taką oto omegę:

attachicon.gifIMG_0640.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg

attachicon.gifIMG_0642.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg

Na werku jest nr 10792927, co świadczyłoby, że zegarek jest z 1944 roku, chociaż głowy za to nie dam. Mechanizm to 30T2PC. Na dekielku wybity jest nr 356 (na górze) a pod sygnaturą na dole 2383-6. Zegarek stoi, ale balans zaczyna się kiwać i staje, więc sądzę, że zegarek wymaga czyszczenia i przeglądu. Zastanawia mnie jednak sam werk, bo jest w kolorze złotym. Nie wiem czy jest istotnie złoty czy może to jakiś inny metal? Tarczę chyba poddam renowacji, jeśli koszt takiej usługi nie przekroczy jego wartości, ale czekam na wycenę i będę wiedział ile ta usługa może mnie kosztować. Mam nadzieję, że będzie warto. Czeka mnie wymiana szkiełka, bo mimo, że udało się je fajnie spolerować, to chyba nie jest oryginalne, bo obraca się w kopercie. Chyba, że powinno być wklejone, to zmieniłoby postać rzeczy. W każdym razie to moja pierwsza naręczna omega i nie bardzo wiem co z czym zjeść i czy warto inwestować...

Pozdrawiam

Warto ;)

Zegarek z około 1945-46 roku na tym werku-Omega 30T2PC

Wg mojej oceny wymaga gruntownego czyszczenia ,smarowania ,polerki koperty ,wymiany szkielka na dobrze spasowane i ....nowego paska ;)

Jeśli chcesz zachować oryginalny zegarek to zapomnij o renowacji tarczy która,sadzę nabierze "blasku"po wymianie szkiełka[jest w dobrym stanie].

No i na koniec-mechanizm nie jest złoty ;) -poza kolorem oczywiście...... :D

 

Pozdrawiam

P.S Czy to wina zdjęcia? Bo koronka wygląda na "odstającą"


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Co do werku, to najwyżej może być pozłacany, bo samo złoto jest stosunkowo miękim materiałem.

Dlatego nikt nie używa czystego złota, a stopy złota bywają twardsze niż mosiądz z którego są wykonane płyty tego werku.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto ;)

Zegarek z około 1945-46 roku na tym werku-Omega 30T2PC

Wg mojej oceny wymaga gruntownego czyszczenia ,smarowania ,polerki koperty ,wymiany szkielka na dobrze spasowane i ....nowego paska ;)

Jeśli chcesz zachować oryginalny zegarek to zapomnij o renowacji tarczy która,sadzę nabierze "blasku"po wymianie szkiełka[jest w dobrym stanie].

No i na koniec-mechanizm nie jest złoty ;) -poza kolorem oczywiście...... :D

 

Pozdrawiam

P.S Czy to wina zdjęcia? Bo koronka wygląda na "odstającą"

Zdjęcie istotnie jest fatalne. Koronka mocowana jest z tulejką i może tak wygladać, ale nie odstaje.

 

EDIT: Własnie otrzymałem wycene na renowację tarczy na kwotę około 500zł. Muszę przyznać, że trochę mnie zaskoczyła ta cena, ale przy dłuższym zastanowieniu...hmmm....może jednak warto?


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem w wawie i Poznaniu ?


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem tylko w Poznaniu. Wycena jest zrobiona od minimum 160zł, na co sie nie piszę do blisko 500zł. A Warszawa, to gdzie? Możesz podać jakis namiar?


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glowaccy albo w Łodzi chronostar


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie otrzymałem wycene na renowację tarczy na kwotę około 500zł.

 

W przypadku tego zegarka absolutnie bez sensu.

Po pierwsze tarcza wcale nie jest zła i nie wymaga renowacji.

Po drugie - cena nie do zaakceptowania dla tej omegi.

Ale to, oczywiście, tylko moje zdanie.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur pytanie co jest w zakresie - kolega pisze od 160-500 pln


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur pytanie co jest w zakresie - kolega pisze od 160-500 pln

 

Renowacja powinna z definicji polegać na przywróceniu tarczy do stanu maksymalnie zgodnego z oryginałem i nie bardzo wiem, o jakich "zakresach" mówimy


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie tego zżółkłego plastiku zobaczysz nową tarczę.

 

500 zł? No no. Gdzie się tak cenią?

 

Jeśli chcesz zjeść ciastko i je mieć to zostaw tę oryginalną tarczę na razie w spokoju a u Głowackich zamów zrobienie nowej repliki. Koszt będzie trochę większy niż renowacja ale mimo nie więcej niż jakieś 350. Po jakimś czasie zapragniesz pewnie wrócić do tarczy która ma historię wypisaną na twarzy to sobie zmienisz a zamiennik sprzedaż i odzyskasz kasę. To tak z własnego doświadczenia z trzydziestką. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze 160 to sama tarcza a potem dochodzi koperta, mechanizm , zlocenie wskazówek , szkło i sie zrobi 500


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renowacja powinna z definicji polegać na przywróceniu tarczy do stanu maksymalnie zgodnego z oryginałem i nie bardzo wiem, o jakich "zakresach" mówimy

Definicja definicją, ale to nie jest renowacja dla konserwatora zabytków, tylko dla klienta, który ma różne wymagania. Jednego stać tylko na odswierzenie tarczy i poprawienie napisów, drugi sobie życzy tarczę lepszą od oryginału, roznokolorową czy wielotonową z osobistą dedykacją, a rzemieślnik musi robić to co klient sobie życzy. Gdy klient sobie życzy taką jak oryginalna, to powinien taką otrzymać po renowacji, ale ogólnie to mało kto bierze pod uwagę definicje, większość chce możliwie jak najtaniej, a to uzyskuje się wtedy gdy rzemieślnik używa gotowych typowych matryc, które często odbiegają jednak od oryginału.

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy.

Pozwolę sobie zacytować maila od Jakuba Chrzana:

 

"Dzien dobry,

 
Świetna tarcza, bardzo ciekawa grafika - niestety nie posiadam takiego szablonu w swoich zbiorach.
Oczywiscie mozna takowy wykonać jednak to podnosi koszty. Czy tło chciałby Pan jednolite białe czy tonowe? Co z cyframi? wypełniane fosforem czy moze tylko czarna obwodka? a moze całe czarne?
 
Wszystko to ma wpływ na cene renowacji, stad moje pytania.
 
Dolna granica to 160zł, górna oscyluje w granicach 500zl
 
Zazwyczaj namawiam na jak najtansze renowacje ale w tym przypadku zdecydowanie staralbym sie zachowac dosc unikatowa grafike. Niekoniecznie u mnie, jesli konkurencja zrobi taniej to ma Pan moje błogosławienstwo:) Po prostu szkoda by było stracic taka grafike i zamienic ja na jakis smutny typowy wzor, ktorego pelno w przyrodzie.
 
Pozdrawiam
Jakub Chrzan
 
511 171 954"
 
Sam nie bardzo wiem co myśleć i co zdecydować. Aaaa....szkło nie jest żółte, tylko bezbarwne. To wina fotek.

Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią na Podbeskidziu .." Tanie mięso psy żereją"....


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glowaccy albo w Łodzi chronostar

Chronostar robi tarcze sam czy wysyla gdzies? Masz jakies doswiadczenia w tym temacie?. Ja u niego robilem tylko chromowanie i przeglad mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo tarczy na forum jest z chronostaru, opinie sa podzielone :)

Dla mnie plus dla Poznania za chęć przywrócenia jak najbardziej podobnego wyglądu do oryginału


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od razu poprawiamy innych gdy nazywają podróby replikami. Nazywajmy i w takich wypadkach określenia po imieniu - odmalowanie, wydrukowanie tarczy od nowa absolutnie nie jest żadną renowacją, nie jest nawet restauracją, choć czasem da się podciągnąć pod to drugie określenie. Polecam zapoznanie się co oznacza renowacja, to identycznie cienka granica jak nazywanie podróby repliką...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale co wnosi do tematu Twój post? 

Wiem: powinienem kupić oryginalną, nową tarczę do tej omegi z 1944 roku. Wtedy byłoby ok. Masz taką na sprzedaż??? Zapłacę 500zł.


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic, poza uwagą o błędnym określeniu danych czynności o których jest mowa w 3/4 postów tego tematu. Jeśli Ci przeszkadza to jest "przycisk" ignoruj.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej jest przecież napisać jedno słowo: "renowacja", kiedy wszyscy zainteresowani wiedzą o czym mowa, niż napisanie "wykonanie nowej tarczy dokładnie takiej samej jak oryginalna". Pracujesz w skarbówce, że taki skrupulatny jesteś? ;) Bez urazy, pozdrawiam.


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem otwarcie oczu może uchronić kolejne zabytki epoki przed bezpowrotnym zniszczeniem ich poprzez malowanie tarczy. Być może nie będzie to Twój być może kolejne również podzielą los Twojego. Jednak warto jeśli jest szansa na malutkie światełko w tunelu. Co do mojej profesji to luzik jestem robolem możesz się zrelaksować pozdrawiam.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez grejtfrut
      Sprzedam Omegę Speedmaster. Hesalit i manualny naciąg.
      Ref. 311.30.42.30.01.005, kupiony w Polsce w 2020 roku, w Kruku. Zegarek oceniam na 9/10, minimalne ślady na tarczy i hesalicie. Jeżeli ma być nieskazitelny, Cape Cod poradzi sobie w zupełności. W zestawie ręcznie szyty pasek z ładownicy z 1976 w stanie 8/10, nieużywana bransoleta, nieużywane 2 oryginalne paski, medal, szkło powiększające, przyrząd do skracania bransolety. Cena: 21700pln. Zegarek jest w do obejrzenia w Sanoku, ale często bywam w Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie. 



       



       
       
    • Przez TonyMega
      Dzień dobry.
      Mam pytanie. Czy poniższy zegarek Omega Seamaster Aqua Terra jest oryginalny? Jestem trochę zielony w tym temacie i pytam z czystej ciekawości. Przeglądałem z ciekawości OLX i natrafiłem na taką ofertę. Czy jest autentyczna i warta uwagi?
      image;s=1000x700(3).webpimage;s=1000x700(5).webp
    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.