Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

the_naturat

Garniturowiec do 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Poszukuję zegarka, który będzie upamiętniał obronę pracy mgr :)
Budżet : około 3000zł.

Stan: nowy

Źródło: bez znaczenia, może być krajowe, może być zagraniczneg.

Mechanizm: hmm... Nie uważam kwarców za obciach. Tyle :P. Więc jestem otwarty.

 

Wygląd : coś w ten deseń: http://www.maxtime.pl/zegarek-atlantic-worldmaster-1888-the-original-automatic-53753-41-25g.html

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/94626-certina-ds-powermatic-80-125th-anniversary-limited-edition-dostępny-od-ręki/

http://www.watch-corner.pl/Glycine_Classic_Automatic_391011LBK9-504.html

Czyli prosta, klsyczna elegancja, pasująca do garnituru.

 

Marka: chciałbym żeby była to marka możliwie najbardziej prestiżowa w zakładanym budżecie.

 

Proszę o pomoc w wyborze!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z tych 3 najlepszą pozycję na Glicyne, a najsłabszą Atlantic.

W Glycine też masz wersje elabore ETY 2824-2, w Atlanticu standard.

Z oferty Certiny szukałbym innych modeli. Osobiście nie przemawia do mnie Powermatic 80.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maurice Lacroix odnajduje się bardzo dobrze, ale z podanych przez Ciebie tylko środkowy imho warty jest rozważenia jako zegarek do 3000 PLN, z tym, że to bardzo stary model.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo ;). Pierwszy i trzeci to kwarce więc nie porównuj ich do propozycji jakie dostałeś bo to automaty. Ten środkowy co prawda automat ale spójrz na rozmiar, na obecne czasy to raczej damski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Jeżeli ma to być prosta, klasyczna elegancja, + odrobina prestiżu, rozważyłbym coś z Longinesa, np.:

 

http://www.sklepbia.pl/pl/p/Longines-Presence-Automatic/544

 

Ostatnio miałem okazję przymierzyć:

 

post-27557-0-75554500-1379178352.jpg  i raczej na niego bym się skusił, chociaż prestiż może mniejszy. (Jest jeszcze w wersji z białą i czarną tarczą, oraz na bransolecie).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma to być prosta, klasyczna elegancja, + odrobina prestiżu, rozważyłbym coś z Longinesa, np.:

 

http://www.sklepbia.pl/pl/p/Longines-Presence-Automatic/544

 

Ostatnio miałem okazję przymierzyć:

 

attachicon.gifEpos.jpg  i raczej na niego bym się skusił, chociaż prestiż może mniejszy. (Jest jeszcze w wersji z białą i czarną tarczą, oraz na bransolecie).

I ten Eposik ma bardzo cienką kopertę jak na automata o ile dobrze pamietam ;), do garnituru to spory plus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Epos to manual, ale jest wersja automatyczna bez malej sekundy. Model 3420


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Epos to manual, ale jest wersja automatyczna bez malej sekundy. Model 3420

Sorki . pisałem na szybko , chodziło mi o mechanika, przepraszam za wprowadzanie w błąd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J

No i podkreślam - liczy się dla mnie najbardziej prestiż marki, a w dalszej kolejności mechanizm.

W mojej ocenie prestiżem marki jest jego mechanizm im bardziej prestiżowa firma tym lepszy ma mechanizm,bynajmniej tak mi się wydaje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno kierować się prestiżem marki przy zegarku za 3000 PLN.

Kup jakiegoś vintage JLC i będziesz miał to czego szukasz, prestiżowe logo.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bo jak kupisz w tej kwocie współczesny zegarek to o jakimkolwiek prestiżu możesz zapomnieć;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przynajmniej.

W mojej ocenie prestiżem marki jest jego mechanizm im bardziej prestiżowa firma tym lepszy ma mechanizm,bynajmniej tak mi się wydaje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przynajmniej.

Jasne..... przynajmniej....to chyba zmęczenie bo pisałem póżno w nocy....... :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez pajakleon97
      Witam serdecznie
       
       Nie za bardzo dbam o zegarki i oto pojawily sie brzydkie rysy na bezelu w moim Glycine Combat Sub. Niezaladnie to wyglada a lubie ten zegarek i jak dla mnie byl dosc kosztowny wiec chcialbym go zatrzymac na dluzej. Wiecie moze gdzie we Wroclawiu moglbym ten bezel wymienic? Przy okazji zrobic tez przeglad bo mam wrazenie, ze rezerwa chodu krocej trzyma. Dobrze zeby bylo to tez oplacalne a nie w cenie nowego zegarka...
    • Przez mariusz847
      Witam,
       
      Chciałbym podpytać fachowców o naprawę mojej Certiny DS Action Powermatic 80. Jak widać na zdjęciach koronka razem z wałkiem jest osobno. Zegarek trafił do zakładu zegarmistrzowskiego. Diagnoza to uszkodzenie elementu trzymającego/blokującego wałek wewnątrz mechanizmu, tak to zrozumiałem. Wycena naprawy wyszła bardzo drogo, serwis wytłumaczył mi że będzie mnóstwo pracy z rozebraniem i złożeniem mechanizmu po wymianie. Dodatkowo oprócz opisanej usterki ma zostać wymienione gwintowane gniazdo w które zakręca się koronkę w kopercie (pewnie niefachowo to nazywam, przepraszam z góry). Cała naprawa to ponad 1700 PLN. Zastanawiam się czy to ma sens ekonomiczny, bo w takiej cenie pewnie można kupić ten model sprawny używany. Chciałem się poradzić fachowców co robić. Czy da się to naprawić taniej. Przyszło mi też do głowy że możnaby przecież wymienić cały mechanizm na nowy/inny Powermatic 80. Co sądzicie?



    • Przez peterc89
      Witam
      Mam do Was pytanie, który z tych zegarków wg Was jest najlepszą propozycją jeśli chodzi o ślub? Przekopałem trochę internet i w sumie spodobały mi się te modele:
      https://wkruk.pl/zegarki/atlantic/zegarek-atlantic-seacrest-14?gclsrc=aw.ds&gclsrc=ds&epi=
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6538-zegarek-meski-0-7640278511117.html
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6537-zegarek-meski-0-7640278511100.html
      https://westwatches.pl/pl/orient-fac0000ca0
      Z góry dzięki i pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.