Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

CERTINA automatic

poszukuję wskazówek dot. tego modelu, a w szczególności jego oryginalnej bransolety certina bransoleta automatic

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 retro

retro
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 14 wrzesień 2013 - 16:57

Witam!

Ostatnio dostałem po dziadku pare zegarków. W szczególności spodobała mi się jedna Certina. Poszedłem z nią (i paroma innymi) do Zegarmistrza (Baum, w Gdańsku Wrzeszczu). Na temat zegarka padły bardzo pochlebne opinie :) Dodatkowo, p. Baum poradził mi, bym poszukał do tego zegarka oryginalnej bransolety - mówił, że może być ciężko, ale może mi się udać. Jego ojciec podobno ma identyczny zegarek (tylko że wewnątrz, na mechanizmie napisy są złocone - mój jest jednym z późniejszych egzemplarzy, zaczęły wówczas wchodzić zegarki kwarcowe, dlatego producenci zaczęli szukać oszczędności, rezygnując ze złoceń)

Zegarmistrz powiedział, że to jeden z topowych modeli tej marki i poradził mi zachować ten zegarek (tak jakbym miał zamiar się z nim rozstawać ;) ) Nie powiedział mi niestety, który to rocznik, model - wówczas była tylko CERTINA, beż żadnych moedeli itd.

W sprawie bransoley - polecił mi poszukać w internecie - co czynię :)

W załącznikach zdjęcia zegarka (niestety nie jestem w stanie zrobić zdjęcia mechanizmu) + szkic bransolety, wykonany przez Zegarmistrza. Wg jego opisu jest z litego materiału, prosta i pięknie się komponuje z zegarkiem :)

numer na dekielku - 913 3907 41

szerokość bransolety w miejscu mocowania do zegarka - 20 mm.

Za każdy trop naprowadzający na taką bransoletę, od modelu zegarka po link do strony gdzie można taką kupić, z góry wielkie dzięki!

Załączone miniatury

• 2013-09-14 17.14.43.jpg
  • 2013-09-14 17.14.54.jpg
  • 2013-09-14 17.43.41.jpg
  • 2013-09-14 17.46.42.jpg
  • 2013-09-14 17.17.32.jpg
  • 2013-09-14 17.54.03.jpg

• 0

#2 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 15 wrzesień 2013 - 22:15

Chyba nie pozostaje nic innego, niż monitorować ebay

• 0

#3 darkmanpoland

darkmanpoland
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 21 sierpień 2018 - 16:18

Witam
Mam pytanko czy znalazłeś jakies dane tego zegarka gdyż dostałem po dziadku taki sam tylko z inna tarcza.
  • 0

#4 retro

retro
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 27 sierpień 2018 - 12:34

Witam,
Niestety nie znalazłem oryginalnej bransolety. Mam teraz inną, znaleziona u lokalnego zegarmistrza, zdjęcie w załączniku.
Danych dodatkowych nie posiadam.
Plik ponownie, nie załączył się.

Załączone miniatury

• IMG_20180821_173513.jpg

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: certina, bransoleta, automatic

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych