Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

thewickerman88

Stary zegarek staje.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś rok temu kupiłem sobie trupka. Miał fajną kopertę i tarczę, spodobał się, kosztował grosze kupiłem. Zaniosłem do zegarmistrza, został wyczyszczony i uruchomiony. Potem nakręcałem go codziennie przez jakiś czas i chodził ładnie, spokojnie wytrzymywał dobę do nastepnego nakręcania, mierzyłem mu odchyły i robił poniżej minuty na dobę, czyli fajnie biorąc pod uwagę wiek sporo powyżej 50. Po jakimś czasie trafił do szuflady i przeleżał do tej pory. Ostatnio dorwałem fajny pasek z podkładką i postanowiłem zacząc nosić staruszka i tu zaczęły się problemy. Nie wiem czy to, że rok przeleżał w szufladzie jakoś mu zaszkodziło ale nakręcony wieczorem (ok 19) stanął rano o 7. Nakręcony ponownie stanął ok 15. Teraz zostawiłem go na półce, wróciłem z pracy i okazało się że znów stanął. Gdy spróbowałem testowo nakręcić okazało się że właściwie jest nakręcony-czyli spręzyna stawia opór a zegarek staje. Rusza jeśli się nim porusza albo odciągnie koronkę i spróbuje przestawić godzinę-o dziwo po przestawieniu godziny okazało się że sprężyna jest jednak nie do końca nakręcona i da się zrobić jeszcze kilka obrotów do pełnego nakręcenia. Ktoś spotkał się z podobnymi objawami? Chciałbym też zauwazyć że w czasie gdy chodzi przez te kilka godzin zanim stanie jest punktualny i trzyma czas ani nie przyspieszając ani nie zwalniając.

Ktoś mi już radził że może "smar mu się zastał" ale nie wiem czy sam smar spowodowałby tyle objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jak sobie z tym poradziłeś , co było przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ile czasu  przelezal w tej szufladzie i jak zostal "wyczyszczony" przez zegarmistrza. Znasz tego zegarmistrza czy Jakis przypadkowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh stary temat, nawet już tego zegarka nie mam. Słabo pamiętam, ale zapadka blokująca koło naciągowe trafiała jak chciała bo się śrubka wykręciła. Zegarmistrz mi naprawił w jakieś 2 minuty. A zegarmistrz to polecany na forum specjalista. Za naprawę nawet nie chciał zapłaty bo stwierdził że to chwila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezle" wykopalisko" tu komentujemy. ja sugerowalem sie dzisiejszym postem kolegi moogio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś napisać namiary na tego zegarmistrza na priv? Mam podobny przypadek.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tarant3

Zostaw. Ja zawsze powtarzam, ze lubię zbierać stare zegary, bo mi na stare lata chociaż coś będzie czasem stawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.