Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gregorian

Zegarki okolicznościowe ZSRR – zbiór

Rekomendowane odpowiedzi

zobaczcie co ciekawe napis pieresrojka idzie po "arabsku" od tyłu !!! 


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niesamowita ta rakieta . wielkie gratulacje


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna. The best one!

Ona trochę wywraca mi moje postrzeganie obfitości grafik i ilości barw na tarczach bo dotychczas byłem przekonany, że aż tak obficie nie pokrywali tarcz grafiką. W sumie to dotychczas nie spotkałem się też z grafiką całego godła ZSRR na tarczy. Ach to ZSRR :)  

Mam prośbę - rzuć okiem czy na czerwonych wstęgach udało im się zmieścić napisy "Proletariusze..." czy to tylko takie zamarkowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna. The best one!

Ona trochę wywraca mi moje postrzeganie obfitości grafik i ilości barw na tarczach bo dotychczas byłem przekonany, że aż tak obficie nie pokrywali tarcz grafiką. W sumie to dotychczas nie spotkałem się też z grafiką całego godła ZSRR na tarczy. Ach to ZSRR :)  

Mam prośbę - rzuć okiem czy na czerwonych wstęgach udało im się zmieścić napisy "Proletariusze..." czy to tylko takie zamarkowanie.

Przy większym powiększeniu troszkę się rozmazuje ale wygląda że na dole jest napis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna. The best one!

Ona trochę wywraca mi moje postrzeganie obfitości grafik i ilości barw na tarczach bo dotychczas byłem przekonany, że aż tak obficie nie pokrywali tarcz grafiką. W sumie to dotychczas nie spotkałem się też z grafiką całego godła ZSRR na tarczy. Ach to ZSRR :)

Mam prośbę - rzuć okiem czy na czerwonych wstęgach udało im się zmieścić napisy "Proletariusze..." czy to tylko takie zamarkowanie.

szarfa jest opisana, na dole ploretatiusze... na górnych wstegach też. coś. jest napisane ale moja lupa i znajomość. cyrylicy sa za słabe


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to okazja czy nie okazja, ale tarcza pokazuje że jest to okolicznościowy zegarek .Więc który wątek wybrać ? 

 

Może kogoś zainteresuje bo cena wydaje sie być nawet nawet.....

 

Przepraszam za zamieszanie 

 

http://allegro.pl/wostok-komandirskie-50-lecie-nowe-pudelko-paszport-i3644708296.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Sprzedającego to się zwykle omija ze względu na skłonności do składaków :ph34r:

Natomiast ten Wostok (aczkolwiek rzeczywiście ładny) to jest 50-lecie zwycięstwa czyli 1995 r. czyli po ZSRR (poza tematyką i tytułem wątku)

 

MWATCH - ale i tak miło cię widzieć w wątku okolicznościowców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem potrójnie szczęśliwy ponieważ:

 

[1] go mam,

[2] to olimpijczyk,

[3] no i to coraz rzadziej spotykane ufo

 

post-60300-0-26206400-1382798951_thumb.jpg

post-60300-0-00501900-1382798953_thumb.jpg

post-60300-0-01650400-1382799009_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to Rakieta z herbem Cesarstwa Rosyjskiego . Pewnie lata 91` gdzie malowano już wszystko co się da na tarczach.

 

i Borys.... dość rzadka tarcza

post-41508-0-62943500-1383587533_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Jelcyna dalej poluję. Wprawdzie wisi jeden na A. ale za 299zł !

 

Natomiast tego Jelcyna spokojnie można kwalifikować do ZSRR chociaż to pewnie wyszło na rynek w '92 bo flaga jest już nowej Federacji Rosyjskiej - ale komponenty, zwłaszcza pierwotna tarcza, są wcześniejsze no i znaczna część okoliczności mocno się kotwiczy w ZSRR. Zresztą uważam, że to właśnie działania Jelcyna z 1991r. były genezą dla tego zegarka.

 

Na "dużej scenie" Jelcyn był bowiem aktywny zasadniczo już od początku lat '90. Jeszcze w 1990 został wybrany na przewodniczącego Rady Najwyższej RSFSR (Rosyjskiej Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Radzieckiej). Natomiast rok później w czerwcu 1991 wygrał wybory na urząd prezydenta RSFSR. Miesiąc później wsławił się podczas puczu Janajewa (przemówienie na czołgu przed budynkiem parlamentu) a na końcu roku, 8 grudnia 1991 w Puszczy Białowieskiej zawarł z prezydentami Ukrainy i Białorusi porozumienie o rozwiązaniu ZSRR. Następnie Jelcyn został prezydentem niepodległej Federacji Rosyjskiej. 

 

post-60300-0-07608900-1383656053_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jedyny olimpijczyk w moich szufladach :) Wklejam do tematu dla potomnych :D

4o8j.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w "Najnowszych..." Sława rzeczywiście niezwykła chociaż pierwszy raz widzę takie logo a przecież oprócz własnego zbioru mam także szereg zdjęć olimpijczyków z innych kolekcji, katalogów czy aukcji.

Natomiast fakt faktem, że to akurat przy Sławach widuję specyficzne albo dziwne logotypy olimpijskie. Poniżej 2 zdjęcia takich modeli (zdjęcia i zegarki nie są moje, przykłady zaczerpnięte z netu albo i z forum ale sam już nie pamiętam co jest skąd, ew. właścicieli przepraszam)

post-60300-0-72904900-1383781840.jpg

post-60300-0-27725500-1383781998_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności od roku edycji można przyjąć dwie hipotezy dotyczące wydanie tego modelu.

 

Jeżeli przyjmiemy, że został wydany w roku 1991 to chyba nie ma innej możliwości aby przyczyną jego edycji nie było podpisanie układu START I (Strategic Arms Reduction Treaty). Pierwszego z układów o redukcji zbrojeń strategicznych z serii układów START, zawartego między Stanami Zjednoczonymi a ZSRR. Traktat został podpisany 31 lipca 1991.

 

Natomiast jeżeli założymy, że model ten ukazał się na przełomie lat ‘80 i ’90 (89-90) to możliwe, że generalnie upamiętniał on całokształt - spotkania i współpracę między oboma prezydentami a w szczególności ocieplenie stosunków między mocarstwami. Trzeba bowiem pamiętać, że to właśnie pierwsze spotkania Busha z Gorbaczowem w grudniu 1989r. na Malcie (lub jak podają niektóre źródła, na statku u wybrzeży Malty - co brzmi bardziej tajemniczo) uważane jest za nieformalny koniec wieloletniej „zimnej wojny”. Dodatkowo Bush i Gorbaczow znaleźli nie tylko wspólny język ale również chyba sobie ufali, stąd też szereg działań kończących okres ponad czterech dekad wzajemnej wrogości i wyścigu zbrojeń oraz zawarcie szeregu porozumień wojskowych i gospodarczych. ZSRR poparł później USA nawet przy interwencji w Kuwejcie.

 

Trzeba też zwrócić uwagę, że na tarczy uwidoczniony nie jest George W. Bush ale George Herbert Walker Bush - 41. prezydent Stanów Zjednoczonych (w latach 1989-1993), ojciec 43. prezydenta USA - George'a W. Busha.

 

Przedstawiony egzemplarz jest w rzadko spotykanej, pełnej barwie kolorystycznej. Ma nie tylko niewyblakłe flagi (na większości egz. tego modelu szczególnie radziecka flaga jest w złym stanie) ale ma nawet właściwą kolorystykę tarczy - barwę idącą od końców tarczy i zanikającą w miarę zbliżania się do środka.

W ogóle zresztą ciekawie zmienia się postrzeganie tego zegarka w zależności od tła.

post-60300-0-99472500-1384383165_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepozorna okolicznościowa Rakieta ze specjalną dedykacją na deklu

 

x4x9.jpg

 

Hehe to już wiem, gdzie sporo czasu spędza kolega Gregorian jak przypadkiem nie kupuje czegoś u mnie na Allegro :) Kiedyś mój, dziś w Twojej kolekcji;)

 

Żeby nie było totalnego off-topa to zapodam coś, czego też już się na naszym rodzimym portalu aukcyjnym pozbyłem:

 

Pierwszy okaz to Peterhof wydany z okazji 270-lecia Fabryki Zegarków Pietrodworiec, najstarszej manufaktury w Rosji.

 

93iq.jpg

ma7d.jpg

 

Drugi okaz to Wostok Komandirski:

 

9i4u.jpg

 

eujr.JPG

 

Ale o tym na jaką okoliczność wydano tenże model może wypowie się sam Gregorian, z tego co pamiętam on też trafił w Twoje ręce  :P :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drugi okaz to Wostok Komandirski

drobny niuans CarlosieBdg -> to amfibia! przynajmniej "na pierwszy rzut oka" tak wygląda  :)

 

"Setna rocznica Fabryki im Liebknehta" - chciałem poznać, co i gdzie ona wytwarzała? ale niestety nie poznałem czy produkowała samowary, co po zrzuceniu z samolotu zamieniały spory budynek w kupkę gruzu? czy może cygara, które chruszczow chciał eksportować na kubę, aby je stamtąd przesłać w prezencie kennedy-emu?? :)

 

...niestety :( wujek google podrzucił mi tylko:

Nail Factory

Karl-Liebknecht-Str. 13

10178 Berlin

Niemcy

+49 30 40044414


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się bez bicia - Amfibia Liebknecht też jest u mnie :) W takim razie będę musiał go okazać choć sam się okazał   :D

Jak go kupowałem to sporo się naszukałem w temacie identyfikacji fabryki ale z sukcesem.

Zasadniczo znalazły się dwie - jedna w słynnym Leningradzie i druga już ta właściwa w Dniepropietrowsku na Ukrainie. To była duża fabryka hutniczo-metalurgiczna (w uproszczeniu walcownia rur) z ciekawą historią.

Ciekawostka - założona została przez Polaka z Warszawy - Tadeusza Gantke.

Obecnie pod nazwą Interpipe NTRP jest częścią międzynarodowego koncernu Interpipe.

 

Natomiast w tym modelu podoba mi się nie tylko jego okazjonalność ale też aspekt ideologiczny. Czyli nie tylko 100-lecie (1891-1991) pewnej fabryki  ale właśnie Zakładów Karla Liebknechta czyli noszących imię jednego z najbardziej znanych marksistów, jednego z przywódców założonej w 1889 II Międzynarodówki i współzałożyciela Związku Spartakusa w 1914r. Razem z słynną Różą Luksemburg zostali zastrzeleni przez Freikorps po manifestacjach komunistycznych w Berlinie w 1919r.

 

PS. Peterhofa też licytowałem wysoko ale trochę bez przekonania - ze względu na te zazielenienia na tarczy, dlatego nie walczyłem na maksa.. :) 

post-60300-0-57609000-1384609461_thumb.jpg

post-60300-0-38859600-1384609488_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się bez bicia - Amfibia Liebknecht też jest u mnie :) W takim razie będę musiał go okazać choć sam się okazał :D

Jak go kupowałem to sporo się naszukałem w temacie identyfikacji fabryki ale z sukcesem.

Zasadniczo znalazły się dwie - jedna w słynnym Leningradzie i druga już ta właściwa w Dniepropietrowsku na Ukrainie. To była duża fabryka hutniczo-metalurgiczna (w uproszczeniu walcownia rur) z ciekawą historią.

Ciekawostka - założona została przez Polaka z Warszawy - Tadeusza Gantke.

Obecnie pod nazwą Interpipe NTRP jest częścią międzynarodowego koncernu Interpipe.

 

Natomiast w tym modelu podoba mi się nie tylko jego okazjonalność ale też aspekt ideologiczny. Czyli nie tylko 100-lecie (1891-1991) pewnej fabryki ale właśnie Zakładów Karla Liebknechta czyli noszących imię jednego z najbardziej znanych marksistów, jednego z przywódców założonej w 1889 II Międzynarodówki i współzałożyciela Związku Spartakusa w 1914r. Razem z słynną Różą Luksemburg zostali zastrzeleni przez Freikorps po manifestacjach komunistycznych w Berlinie w 1919r.

 

PS. Peterhofa też licytowałem wysoko ale trochę bez przekonania - ze względu na te zazielenienia na tarczy, dlatego nie walczyłem na maksa.. :)

 

Doskonałe wyjaśnienie kwestii na jaką okoliczność zegarek wypuszczono, mnie w sumie wlaśnie bardziej interesowała kwestia ideologiczna związana z Liebknechtem niż okazja 100-lecia fabryki, więc zanim się z zegarkiem pożegnałem to wszystko sobie wygooglowałem:) jak widać zegarek trafił w ręce niemniej dociekliwej osoby:D Co do okazania zegarka, to jeśli go dopieściłeś w sensie doprowadzenia do lepszego stanu wizualnego, to chętnie zawieszę oko na fotce jeśli wrzucisz:) Co do Peterhofa mnie też ta zieleń w ślepia kłuła, jakieś zabrudzenie jak od patyny z koperty albo czort jeden wie co:( szczerze nie liczyłem z tej aukcji na więcej niż 50-60 złotych, bo dodatkowo zegarek wydawał mi się taki współczesny w wyglądzie, ogółem nie moja bajka... końcowa cena byla dla mnie zaskoczeniem, pozytywnym oczywiście;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok - Admirał Kuzniecow

 

Szerszą historię dopiszę jak tylko czas pozwoli ale bez dwóch zdań jest o czym pisać.

Zarówno sam Kuzniecow jak i sam okręt są ciekawe i intrygujące.

 

Admirał Kuzniecow był unikalnym wojskowym - przed wojną dowódcą Floty Oceanu Spokojnego, podczas wojny komisarzem ludowym Marynarki Wojennej ZSRR a po wojnie głównodowodzącym Marynarki Wojennej i I zastępcą ministra obrony ZSRR. W swojej karierze wojskowej co najmniej dwukrotnie został zdegradowany, przynajmniej raz aresztowany a następnie z powrotem awansowany - rozmaite represje dotykały go zarówno za Stalina jak i za Chruszczowa.

 

Z kolei okręt zadziwia faktem, że we flocie wielkiego ZSRR był pierwszym i jedynym (!) prawdziwym lotniskowcem (dokładnie ciężkim krążownikiem lotniczym) - w uproszczeniu lotniskowcem umożliwiającym konwencjonalny/poziomy start. Oddawany do użytku był mozolnie przez całą końcówkę lat '80 - a oficjalnie podniesiono na nim banderę dopiero w styczniu 1991r.

 

Samolot to najpewniej ciężki myśliwiec Su-33 (Su-27K) (dodatkowo przystosowane do lądowań - haki itp.)

 

Zaprezentowany egzemplarz zegarka to rzadki model z sygnowaniem "Сделано в СССР" !

Większość tych egzemplarzy albo nie posiada sygnowania (czyli '92-93) albo jest po prostu zupełnie noworosyjska. 

post-60300-0-33754200-1384694927_thumb.jpg

post-60300-0-26046200-1384694961.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, Liebknecht prezentuje się już o wiele zacniej :D Pomogło zwykłe czyszczenie, czy potrzeba było dodatkowych zabiegów? Kuzniecow super stan no i faktycznie rzadki model. Ten bez napisu widuje dość często na licytacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Gość
    • Przez mmagdalena
      Witam, w dniu dzisiejszym zakupiłam stary zegarek marki SEKONDA, na tarczy jest napisane 17 JEWELS  USSR MOV T. czy jest ktoś kto więcej mógłby mi powiedzieć o tym zegarku ? 

    • Przez NocnyMarek
      Witam.
       
      Na wstępie napiszę że poszukałem podobnego tematu, przeczytałem temat o wyborze taniego zegarka etc.
       
      A więc tak..
       
      Budżet na zakup pierwszego zegarka: 100 - maks 200zł.
       
      Stan: używany lub NOS
       
      Werk: mechaniczny lub automatyczny, może być z alarmem ale nie musi ( decyduje cena ).
       
      Koperta: min. 33mm, pozłacana lub stalowa.
       
      Tarcza: w kolorze perłowym lub srebrnym, dobrze jakby były jakieś cyferki a nie same kreski.
       
      Firma: Poljot, Rakieta.. Może inne ale się nie znam.
       
      Ogólnie założyłem ten temat, ponieważ nie wiem która firma robiła solidniejsze zegarki, niektóre w jednej fabryce jak czytałem..
       
      Z tego co udało mi się wywnioskować patrząc po forum, YT i portalach aukcyjnych to najlepszym wyborem jeśli chodzi o jakość - Poljot, potem Rakieta, Wostok, Łucz, Slava, a na końcu Pobieda.
       
      Szukałem sporo na olx i innych.. Wpadł mi w oko Poljot de luxe pozłacany ale w tej cenie ciężko dostać w dobrym stanie. Jakie są inne firmy i modele mieszczące się w tej cenie, stylu itp. ? Firma Mir też ma jakieś ładne, solidna ?
      Jakie są najpopularniejsze i najtrwalsze mechanizmy w takich zegarkach?
       
      Każda odpowiedź włącznie z krytyką mile widziana. Od dawien dawna chciałem sobie kupić jakiś zegarek mechaniczny, zawsze myślałem że kosztują majątek, szczególnie te stare a tu zaskoczenie
    • Przez grudzin99
      Witam, zwracam się z prośbą o pomoc, mianowicie chodzi mi o odkręcenie koronki w zegarku poljot z mechanizmem 2614.2h, z góry dziękuję 

    • Przez piotrekk10
      Cześć!
      W najbliższym czasie planuję dokonać zakupu rosyjskiego zegarka mechanicznego. Mam kilku kandydatów jednak potrzebuję opinii nt. ich werków.
       
      Moje propozycje:
      Wostok 2214 18 kamieni
      Poljot 2414 17 kamieni
      Poljot 2416 17 kamieni autom.
      Poljot (czekam na info) 30 kamieni autom.
       
      Wszystkie z nich posiadają datownik (nie wiem czy to jest istotne, wolę napisać )
       
      Zależy mi, aby zegarek był w miarę niezawodny - nie wymagał częstych wizyt u zegarmistrza. Co sądzicie o powyższych egzemplarzach?
      Jeśli będzie potrzeba mogę załączyć zdjęcia zegarków i ich mechanizmów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.