Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dota1

rozlana bateria - gdzie naprawiać zegarek doradźcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Dziś chciałam wymienić baterię w moim zegarku, niestety po 3 latach nienoszenia, i zegarmistrz powiedział, że bateria rozlała się i że musi go rozebrać, żeby sprawdzić czy da się to naprawić i ile będzie kosztowało :(

Nie wiem teraz co mam robić, bo zegarmistrz jest starszym panem, ma swój mały warsztacik, naprawia różne zegary i zegarki, ale ja się nie znam, i nie wiem, czy zegarki Seiko mają np. jakieś specjalne mechanizmy, na których trzeba się znać, czy przy wymianie części mają być oryginalne, skąd on takie weźmie itd. Mój jest raczej najzwyklejszy, kupiony w Kanadzie z 15 lat temu, ma tylko datownik.

Czy dać do jakiegoś większego zakładu? Autoryzowany serwis w 3-mieście chyba nie wchodzi w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli mogę coś podpowiedzieć to miałem podobny przypadek z zegarkiem kupionym na Alle.. Spróbuj otworzyć zegarek, wyjmij baterię i wtedy organoleptycznie sprawdź czy rzeczywiście bateria się "rozlała". Często polega to na tym, że bateria rozszczelnia się i wydostają się z niej żrące opary, które osadzają osadzają się na stykach /w zegarku, który kupiłem na Alle.. po trzech latach leżenia w szafie w środku wszystkie styki były pokryte brązowym nalotem/.

Delikatnie "odrapałem " styki /wszystkie do jakich był dostęp/, włożyłem nową baterię i hula. Może i u Ciebie wystąpiła podobna sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taki trochę połowiczny sukces, układ należy oczyścić i zabezpieczyć, drapanie jest dość ryzykowne. Są odpowiednie środki do takich zabiegów. Części raczej nie będzie wymieniał, bo po 1 nie ma co a po 2 nawet gdyby pewnie są już niedostępne. Zamiast zegarmistrza można szukać elektronika. Zegarek, albo zejdzie, albo wstanie, albo gdzieś znajdziesz identyczny na dawcę. Możesz pokazać zegarek, może czas na nowy, niektóre całe gotowe mechanizmy są nadal dostępne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez CebulaNet
      Witam.
       
      Jak mogę wyjąć baterię z zegarka Longines VHP ze zdjęcia? Bateria jest w plastykowym koszyczku i nie wiem jak wyjąć ten koszyczek lub samą baterię z zegarka. Metalowe elementy którymi koszyczek jest przytwierdzony do mechanizmu nie wyglądają mi na śrubki więc odkręcić się ich raczej nie da.
      Pomoże ktoś?
       
      Dodam jedynie, że nie jestem zegarmistrzem więc poprosiłbym o porady jak dla kompletnego laika na poziomie pre-beginner.

    • Przez T200
      Czy ktoś z Was wie jaka powinna być bateria w zegarku Jacques Lemans 1-1152? Jakiekolwiek informacje na temat tego modelu ciężko znaleźć w internecie, o baterii nie wspominając. Niestety nie ma w nim starej na wzór.
      Udało mi się jedynie znaleźć informację, że do modelu 1-1697 pasuje bateria 371, ale to zupełnie inny model.
    • Przez niemiach
      Cześć, na wstępie dodam, że przeszukałem całkiem sporo internetu i nie znalazłem odpowiedzi. Po wymianie baterii w moim G-shocku GG-1000 i resecie AC zegarek nie działa. Zamiast tego wyświetla komunikat "FULL". Przyciski nie działają, wskazówki nie chodzą. W momencie gdy stykam pin AC z metalową obudową (-) "FULL" ginie, po czym pojawia się z powrotem.  Już raz wymieniałem baterie i nie było najmniejszego problemu. Próbowałem różnych baterii jednak rezultat jest dalej ten sam. Liczę na waszą pomoc  



    • Przez grzegorzg
      Hej,
       
      Szukam namiarów na zegarmistrza w Szczecinie, który wymieni mi baterię w zegarku Orient (takim: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-day-date-fug17002b3).
      Szukałem serwisu zegarków Orient, ale żadnego nie znalazłem .
       
      W moim poprzednim zegarku kiedyś z lenistwa wymieniłem baterię u przypadkowego zegarmistrza i to był koniec zegarka (przekręcona śrubka, zwarcia), więc boję
      się pójść do pierwszego z brzegu.
       
      Z góry dziękuję za odpowiedź.
       
      -- 
      Grzegorz
       
    • Przez jg785
      https://gadzetomania.pl/60444,hp-01-smartwatch-kalkulator
       
      Artykuł o zegarku z rozbudowanym kalkulatorem, stylusem, wbudowaną pamięcią i trzema bateriami z których jedna podtrzymywała pamięć.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.