Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26015 odpowiedzi w tym temacie

#26001 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 359 postów

Napisano dziś, 17:10

Patrz - a ja to samo uwazam o submarinerze  :)

No i super.  :) W końcu użytkowanie zegarka, który cieszy wzrok, to sama radość dla kogoś, kto pasjonuje się zegarkami. Ja też doceniam wzornictwo Submarinera tylko mechanizm mi średnio pasuje w przeciwieństwie do nowego werku, który jest znakomity. Gdyby tak jeszcze Parachrom zastąpić Syloxi i bardziej uwydatnić fazowanie oraz polerowanie krawędzi mostków (jak w nowej Daytonie), to byłoby lepiej. A gdyby tak dorzucić pasy genewskie oraz złoty, dekorowany wahnik, to już w ogóle byłby ideał. Bo konstrukcyjnie 3235 jest mechanizmem bez zarzutu, wszystko solidne, przemyślane, a rozwiązania ponadprzeciętne tylko przydałoby się odrobinę więcej finezji.

• 0

#26002 desmo

desmo
  • Użytkownik
  • 5782 postów

Napisano dziś, 17:20

Bo konstrukcyjnie 3235 jest mechanizmem bez zarzutu, wszystko solidne, przemyślane, a rozwiązania ponadprzeciętne tylko przydałoby się odrobinę więcej finezji.

Wtedy straciłbyś serce do Patka ;-)
  • 0

#26003 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 359 postów

Napisano dziś, 17:20

Ale ja też uważam że karbowany bezel + jubilee to najlepsza konfiguracja, 100% DJ w DJu. Tylko moim zdaniem bardziej klasyczna wersja 36mm (taka jak wszystkie Datejusty vintage) jest bardziej stonowana i ma lepsze proporcje sama w sobie. Wspomniani przez Ciebie słynni ludzie też nosili rozmiar 36 i jakoś się nie wydawał mało męski. Dzisiaj wszyscy urośli na tych kurczakach z hormonami, ale moim zdaniem rozmiar 36mm nadal jest OK ;).

Ja mam 18,5 cm w obwodzie nadgarstka, więc 36 mm wygląda marnie. Już nawet Submariner o średnicy 40 mm optycznie wydaje mi się zbyt małym zegarkiem ze względu na proporcje pomiędzy średnicą tarczy, a szerokością pierścienia. Datejust 41 jest natomiast idealny.

• 0

#26004 hubex

hubex
  • Użytkownik
  • 756 postów

Napisano dziś, 17:48

Może jak zacznę nosić pamy 47mm zmienię zdanie:p

Ale przekłamane zdjęcie, wstyd, manipulacja. I jeszcze większy na pierwszym planie ;)

• 0

#26005 Smycel

Smycel

Nie wiem, nie chce mi się ...

• Użytkownik
  • 2314 postów

Napisano dziś, 17:51

Ja mam w nadgarstku około 18 - 18,5 i 36 mm DJ nosi mi się świetnie. Sub 16610, który optycznie jest mniejszy niż ceramiczne też uważam za idealnie rozmiarowo dobrany, więc wszystko (No prawie wszystko) sprowadza się do tego kto jak co odbiera.
  • 0

#26006 zielony.m

zielony.m
  • Użytkownik
  • 1772 postów

Napisano dziś, 18:06

Ale przekłamane zdjęcie, wstyd, manipulacja. I jeszcze większy na pierwszym planie ;)

Mówię, że DJ 36 nie jest za mały...a to zdjęcie było jak strzał w kolano...własne;D

Użytkownik zielony.m edytował ten post dziś, 18:08

• 0

#26007 szuwi

szuwi
  • Użytkownik
  • 792 postów

Napisano dziś, 18:25

W innym temacie rozwazam alternatywy dla mojego pama 000 jako edc. Chce date i automat max 42mm. I jakos nie rozwazalem DJ, ale w zasadzie DJ spelnia wszystkie moje warunki, za wyjątkiem noszenia go na pasku i nato, ale chyba jakos przezyje "kajdan". Dla mnie to ma byc normalny edc (nie do garniaka!!), wiec zapewne mierzyłbym w jasną tarczę, gładki bezel i oyster, a nie jubilee+flutted.
Podzwonie po AD, przymierzę i zaczne rozważac wymiane pama.
  • 0

#26008 zielony.m

zielony.m
  • Użytkownik
  • 1772 postów

Napisano dziś, 18:28

W innym temacie rozwazam alternatywy dla mojego pama 000 jako edc. Chce date i automat max 42mm. I jakos nie rozwazalem DJ, ale w zasadzie DJ spelnia wszystkie moje warunki, za wyjątkiem noszenia go na pasku i nato, ale chyba jakos przezyje "kajdan". Dla mnie to ma byc normalny edc (nie do garniaka!!), wiec zapewne mierzyłbym w jasną tarczę, gładki bezel i oyster, a nie jubilee+flutted.

A nowy defy? Za mną cały czas chodzi...też raczej spełnia Twoje warunki

• 0

#26009 szuwi

szuwi
  • Użytkownik
  • 792 postów

Napisano dziś, 18:30

Nie chce Zenitha :-) Tak jak nie chce Omegi czy Balla. Rozważałem nowego IWC Spitfire, ale nie jestem przekonany.
  • 0

#26010 hubex

hubex
  • Użytkownik
  • 756 postów

Napisano dziś, 18:37

Mam DEFY i to jest świetny zegarek, właśnie na EDC. Nie ma jednak porównania do DJ. Technologicznie -  na plus dla DJ (biorąc pod uwagę przypadłości mojego elite 670, ale przynajmniej jest bardzo, bardzo dokładny). Stylistycznie - jak kto woli, czyli remis. Tradycja, renoma - na plus dla DJ. Wybór jednak jest prosty.

• 0

#26011 kroll_czarli

kroll_czarli
  • Sprzedawca Profesjonalny
  • 6131 postów

Napisano dziś, 19:18

Ale co mówi córka?
Dalszy wzrost cen. Jedyny kolorowy współczesny stalowy GMT na oysterze.

Bransoleta oyster kosztuje ponizej 10k. Lepiej zapisac sie na nowy, poczekac i dokupic oystera niz kupowac starszego na oyster :)

Wyjdzie i tak taniej niz Batman ver.1

A w gratisie nowy mechanizm :)

Użytkownik kroll_czarli edytował ten post dziś, 19:20

• 0

#26012 desmo

desmo
  • Użytkownik
  • 5782 postów

Napisano dziś, 19:47

Słuszna koncepcja. DJ41 to idealny EDC. Choć wprowadziłbym do Twojej konfiguracji jakiś pazur albo kolor, albo karbowany bezel albo jubilee. Testowałem jako EDC każdy z tych wariantów i dają radę.

Bransoleta oyster kosztuje ponizej 10k. Lepiej zapisac sie na nowy, poczekac i dokupic oystera niz kupowac starszego na oyster :)
Wyjdzie i tak taniej niz Batman ver.1
A w gratisie nowy mechanizm :)

Na dziś nie ma stalowego dedykowanego oystera który bez kombinowania z teleskopami pasuje do nowych GMT. Taniej wyjdzie dokupić jubilee ( od DJa 36 ) do posiadanego Batmana i mogę to zrobić nawet jutro a nie za 3 lata :-)

Użytkownik desmo edytował ten post dziś, 19:48

• 0

#26013 kroll_czarli

kroll_czarli
  • Sprzedawca Profesjonalny
  • 6131 postów

Napisano dziś, 19:53

Bierzemy pod uwage sytuacje, ze ktos nie posiada batmana :)
  • 0

#26014 Dorian06

Dorian06

Prezes KSF

• Użytkownik
  • 9663 postów

Napisano dziś, 20:03

...

A ja z calej kolekcji nowosci jestem zachwycony tym GMT - dla mnie bajka :wub:  (jak i cena -_- )

attachicon.gifScreenshot-2019-03-20-at-14.20.01.jpg

Super ten GMT.

Jest szansa, że wrócą za kilka lat go białego GMT w stali.

• 0

#26015 szuwi

szuwi
  • Użytkownik
  • 792 postów

Napisano dziś, 20:33

Słuszna koncepcja. DJ41 to idealny EDC. Choć wprowadziłbym do Twojej konfiguracji jakiś pazur albo kolor, albo karbowany bezel albo jubilee. Testowałem jako EDC każdy z tych wariantów i dają radę.

Dzięki. Przymierzę 41 i zacznę kombinować. Tarcza musi być jasna - chcę ten sam (lub zbliżony) kolor okienki daty i tarczy. Żeby jeszcze dało się go nosić na pasku i nato... ;-)
  • 0

#26016 Dorian06

Dorian06

Prezes KSF

• Użytkownik
  • 9663 postów

Napisano dziś, 20:50

:)

Oszczędzaj go. ;)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 9

7 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych