Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14249 odpowiedzi w tym temacie

#21 drkrolas

drkrolas
  • Nowy Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 26 wrzesień 2013 - 23:06

Niniejszym dołączam. Nie jestem żadnym fanbojem Roleksa, kupiłem DJ, ponieważ miałem wrażenie, że doskonale sprawdzi się jako solidny, relatywnie niedrogi, uniwersalny element męskiej biżuterii i nie pomyliłem się. Noszę go codziennie i jestem zadowolony, podoba mi się i w zupełności wystarcza jako ten jedyny. Bez ochów i achów, tak po prostu- przyzwoity zegarek dla niemłodego faceta.

Co lepsze, moja partnerka tez ma ostrygę TT-przynajmniej widać, że jesteśmy razem :lol: :lol: :lol:

Załączone miniatury

• image.jpg

Użytkownik drkrolas edytował ten post 26 wrzesień 2013 - 23:20

• 0

#22 chrono-craze

chrono-craze
  • Użytkownik
  • 2392 postów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 13:57

Bardzo ladny. Zawsze mi sie klasyczne Oyster 'dizdeje' w dual-tone edycji podobaly. Zgaduje ze jest to model o srednicy 36mm?(bo chyba nie mid-size 31mm?)

• 0

#23 ASTRAL

ASTRAL
  • Stowarzyszenie
  • 1241 postów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 16:42

@ Astral
fajnie by bylo zebys jakies fotki swojego Rolexa wrzucil, niech wszyscy maja okazje nacieszyc nim oczy

Postaram się wrzucić niebawem jakąś fotkę, chociaż posiadam tylko skromnego GMT Mastera.

Czemu nie? Niech będzie,wiedzy nigdy za dużo.....

To w ramach szerzenia wiedzy o tej zacnej firmie wrzucam link do artykułu w Watchtime opisującego proces produkcyjny Rolexa.
Dla mnie sposób w jaki wytwarzane są ich zegarki to mistrzostwo świata. Nie przeszkadza mi zupełnie to, że produkowane są w takich ilościach i przy użyciu tylu maszyn, skoro jakościowo Rolex wyznacza standardy, do których inni próbują tylko aspirować.

http://www.watchtime...d/rolex-bienne/

Jakiś czas temu zacząłem nawet pisać streszczenie tego tekstu, żeby otworzyć oczy tym, którzy narzekają na ceny Rolexów i twierdzą, że firma jakoby jedzie tylko na marketingu i rozpoznawalności marki, ale odpuściłem, bo chyba ten art. był w którymś z polskich numerów "Chronosa",
  • 0

#24 Jacek K.

Jacek K.
  • Użytkownik
  • 549 postów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 17:34

(...) wiedzy nigdy za dużo.....

Dla mnie sposób w jaki wytwarzane są ich zegarki to mistrzostwo świata. Nie przeszkadza mi zupełnie to, że produkowane są w takich ilościach i przy użyciu tylu maszyn, skoro jakościowo Rolex wyznacza standardy, do których inni próbują tylko aspirować.

Witam,

nie jestem co prawda posiadaczem Rolex'a :), ale odnosząc się do powyższych wpisów, załączam ciekawe linki odnośnie serwisowania mechanizmów. To dość stare wpisy, być może były już kiedyś analizowane na forum, ale wydaje mi się, że tu jest ich właściwe miejsce. Przy okazji uświadamiają jak ważne jest regularne konserwowanie zegarka. Na forach można znaleźć różne komentarze na temat mechanizmów Rolex'ów ... niestety, nie wszystkie tak pozytywne jak to przedstawia Kolega Astral  

P.S. Linki zamieściłem również w temacie http://zegarkiclub.p...-3#entry1054494

http://www.horology....hop/daytona.htm

http://www.horology..../submariner.htm

Pzdr.

Użytkownik Jacek K. edytował ten post 27 wrzesień 2013 - 17:38

• 0

#25 drkrolas

drkrolas
  • Nowy Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 19:18

Bardzo ladny. Zawsze mi sie klasyczne Oyster 'dizdeje' w dual-tone edycji podobaly. Zgaduje ze jest to model o srednicy 36mm?(bo chyba nie mid-size 31mm?)

Dzięki, chrono. Jasne, że 36, jak wyżej wspomniałem, nie jestem-niestety-wątłym nastolatkiem, tylko starzejącym się nieubłaganie grzybem :-D
  • 0

#26 irekm

irekm
  • Użytkownik
  • 3999 postów

Napisano 28 wrzesień 2013 - 13:23

Jako ciekawostka ,sam bylem powaznie zaskoczony , wykonanie bezela do GMTMaster ceramicznego zajmuje 40h .
  • 0

#27 S-3

S-3
  • Użytkownik
  • 1011 postów

Napisano 28 wrzesień 2013 - 13:55

No to i ja się dopisuję.

Sub 114060.

81xn.jpg

Uploaded with ImageShack.us

• 0

#28 Mirosuaw

Mirosuaw
  • Użytkownik
  • 5043 postów

Napisano 28 wrzesień 2013 - 14:39

Super, że powstał taki Klub. Chrono-craze, dzięki że poczekałeś z założeniem wątku do czasu aż stanę się posiadaczem Rolka ;) :D

Dopisuję się.

Jak wyżej, Sub 114060.

hpux.jpg

• 0

#29 pisar

pisar
  • Użytkownik
  • 718 postów

Napisano 28 wrzesień 2013 - 15:12

Panowie czy jest taka wersja Rolexa jak ta z postów powyżej 114060 ale w wersji z datą i bez mniejszych indeksów godzinowych?

• 0

#30 akism

akism
  • Użytkownik
  • 3450 postów

Napisano 28 wrzesień 2013 - 17:19

Nie ma..
  • 0

#31 chrono-craze

chrono-craze
  • Użytkownik
  • 2392 postów

Napisano 04 październik 2013 - 11:41

...Co lepsze, moja partnerka tez ma ostrygę TT-przynajmniej widać, że jesteśmy razem :lol: :lol: :lol:

To moze zrobilbys fotki obu tych zegarkow i zamiescil w tym watku, fajnie byloby zobaczyc taka zacna parke czasomierzy.

• 0

#32 drkrolas

drkrolas
  • Nowy Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 05 październik 2013 - 14:56

To moze zrobilbys fotki obu tych zegarkow i zamiescil w tym watku, fajnie byloby zobaczyc taka zacna parke czasomierzy.

Chętnie, gdy tylko wrócimy z wakacji. Aktualnie byczymy się na plaży i nie w głowie nam fotki zegarków, sorry :-D
  • 0

#33 awi

awi
  • Użytkownik
  • 1439 postów

Napisano 06 październik 2013 - 11:59

No to i mnie nie zabraknie :D

Jestem szczęśliwym posiadaczem SD 16600 i Sub 116610.
Oba noszą się znakomicie, aczkolwiek codzienny raczej Sub
a SD okazyjnie. Zdjęcia wrzucę jak internet będzie naprawiony, aczkolwiek
już są gdzieś na Forum.

Kolejny na pewno będzie DS. Jest przepiękny a sama zapinka
to już majstersztyk. Jeszcze nie jestem pewny czy mam go zamienić z SD 16600
czy dodatkowy do kolekcji...

Pozdrawiam wszystkich!
  • 0

#34 chrono-craze

chrono-craze
  • Użytkownik
  • 2392 postów

Napisano 06 październik 2013 - 12:26

Heh, co za zrzadzenie losu. Wlasnie mialem cos napisac celem rozruszania watku i Ty mnie w tym wyprzedziles  :D

Zegarki ktore posiadasz (ktorych btw gratuluje jak i witaj w 'klubie') to ikony marki, jak tylko bedziesz mogl to koniecznie wrzuc ich fotki co by milosnicy tych zegarkow mogli nimi oczy nacieszyc.

Wrzucajcie Panowie (i oczywiscie Panie) fotki swoich Rolexow, dajcie innym milosnikom czasomierzy tej zacnej marki okazje oczy nimi nacieszyc!!

Kolejny z mojej strony Rolex, tym razem 'Sub-Date' z ceramicznym bezelem ref. M116610LN - w kombinacji z Sub-no Date

subsonnatoandbracelet6.jpg

subsonnatoandbracelet3.jpg

Pozdrawiam

Użytkownik chrono-craze edytował ten post 06 październik 2013 - 12:32

• 0

#35 maze123

maze123
  • Użytkownik
  • 1072 postów

Napisano 06 październik 2013 - 13:45

Dopiero zauwazylem watek.

@chrono-craze

Gratuluje pomyslu i odwagi. To rzeczywiscie najwyzszy czas, ze ten klub powstal. A odwagi gratuluje dlatego, ze mysle, ze do tej pory ten watek nie powstal bo potencjalny zalozyciel mogl sie obawiac stereotypowego odbioru tej inicjatywy zwiazanej z wciaz takim a nie innym postrzeganiem marki przez "ekspertow" w Polsce.

Oczywiscie z checia zapisuje sie do klubu z moim DJ. Nie chce sie powtarzac, ale bez watpienia jest to jak do tej pory najwygodniejszy i najbardziej uniwersalny i solidny zegarek w mojej kolekcji. I tak jak ktos juz wczesniej wspomnial ja rownie stalem sie jednozegarkowcem:)
Teraz z checia powiekszyl bym rodzinke o Suba badz GMT. No ale pewnie nie w najblizszym czasie niestety:(

rxua.jpg

hjms.jpg
  • 0

#36 awi

awi
  • Użytkownik
  • 1439 postów

Napisano 06 październik 2013 - 21:11

@chrono-craze:
Dziekuje Ci :)
Ale musze powiedzieć ze to już kolejny Rlx na którym
NATO wyglada bardzo fajnie....gratuluje :)
  • 0

#37 chrono-craze

chrono-craze
  • Użytkownik
  • 2392 postów

Napisano 08 październik 2013 - 13:05

@ awi911

dzieki, rzeczywiscie w mundurze NATO mu bardzo fajnie. probowalem tez tego Sub-a na czarnym NATO, ale na czarny nie wygladal juz tak cool jak na obecnym olive drab, na tym juz chyba go pozostawie

@ maze123

siwetny jest ten didzej, kolorystycznie do tego powyzszego outfitu pasuje jak ulal. ja co prawda nie jestem zwolennikiem rzymskich cyfr pelniacych role markerow w zegarkach (kwestia preferencji), ale jest to w sumie drobiazg, Twoj Rolex jest super. a juz szczegolnie podoba mi sie w nim ta jubilee bransoleta, wyglada ona w kombinacji z tym dj-jem fantastycznie! (jak zreszta jak w two-tone didzeju kolegi drkrolasa, rowniez wyglada taka kombinacja fantastycznie). szkoda ze w nowych didzejach II o srednicy 41mm juz jej nie ma. nie mam nic bransolecie typu oyster do zarzucenia bo tez jest fajna, ale gdyby istnial w nowych powiekszonych dj-ach wybor to zapewne wybralbym takiego z jubilee a nie z oyster. kto wie, moze w przyszlosci firma Rolex postanowi uwzglednic preferencje takich milosnikow Rolexa jak ja i wypusci jakas serie didzejow II 41mm z alternatywa w postaci bransolety jubilee.. fajnie by bylo miec taki wybor

ponizej (tak dla rozruszania watku) jeszcze kilka fotek mojego Sub-a date:

subdate3.jpg

me0v.jpg

subdate2.jpg

Pozdrawiam

• 0

#38 maze123

maze123
  • Użytkownik
  • 1072 postów

Napisano 08 październik 2013 - 21:04

@chrono-craze

Dzieki za mile slowa. DJ zawsze byl dla mnie jednym z najbardziej klasycznych zegarkow w ogole i dlatego gdzies tam chodzila mi wciaz mysl zeby go wreszcie dostac do swojej kolekcji, szczegolnie ze ten model pasuje tez do mojego stroju roboczego czyli glownie garnituru albo co najmniej koszuli. Dla mnie idealem bylyby model najbardziej zblizony do historycznego pierwowzoru czyli nastepujace polaczenie:

- ze wzgledu na moj mikry nadgarstek DJ II odpada a wiec 36 mm,
- bransolta oczywiscie jubilee,
- karbowany bezel,
- brak cyfr na tarczy,
- bikolor.

Czyli taki oto Rolex ref. 116233 spelnia powyzsze wymagania.

nu4e.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Problem w tym, ze cena nowego u AD w Luxembourgu to 8530 Euro - cena nawet jezeli udaloby sie cos zbic to dla mnie za wysoka. Wiec gdy tylko trafila mi sie okazja cenowa to poszedlem na kompromis:) Generalnie teraz nawet ciesze sie z tych rzysmkich cyfr bo dzieki nim wiecej dzieje sie na tarczy i sie ona nie nudzi. Dzieki temu ze jest to stal i gladki bezel to nawet mimo bransolty jubilee zegarek naprawde fajnie pasuje nawet do dzinsow i T-shirta.

Oczywicie teraz do pelni szczescia brakuje mi SUB-a takiego jak Twoj:)lub GMT. Mam tylko szczera nadzieje, ze Rolex pozostanie w tych zegarkach przy rozmiarze 40 mm.

Użytkownik maze123 edytował ten post 08 październik 2013 - 21:16

• 0

#39 drkrolas

drkrolas
  • Nowy Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 09 październik 2013 - 08:44

Voilà! Ten partnerki to OP TT kal. 2230, czyli zacny 2235 odchudzony z komplikacji daty.
Sorry za jakość foty-strzelona na chybcika z ręki ipadem. Jestem wygodny, leniwy i muszę z tym żyć :-D

zgyq3f4ddabb_t.jpg

Fotka jak nic nadawałaby się na aukcję pewnego znanego i cenionego serwisu (:-D)

Użytkownik drkrolas edytował ten post 09 październik 2013 - 08:50

• 0

#40 chrono-craze

chrono-craze
  • Użytkownik
  • 2392 postów

Napisano 10 październik 2013 - 22:41

Piekna parka.

Dodam, ze w kombinacji ciut innej niz w przypadku didzejow mojego i mojej zony, gdzie jest vice versa. W dj-u mojej zony bransoleta jest typu jubilee, a w moim jest typu oyster i jest to w zasadzie jedyna roznia miedzy moim a mojej malzonki (oprocz rozmiarow oczywiscie, zony dj jest mid-size 31mm a moj jest dj II 41mm), no i moj ma chyba ciut ciemniejszy odcien bieli tarczy. 

Jak bys mogl (i Ci sie chcialo) to strzel moze kilka wiekszych zdjec obu na raz jeden obok drugiego, tak dla porownania. Fajnie byloby poatrzec jakies fajne fotki ich obu na raz.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych