Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie rzeczywiście kicha, bo bez dokładnej obserwacji, porównania z oryginałem lub zdjęciami oryginału trudne do rozpoznania. Przynajmniej dla mniej wtajemniczonych, a na pewno z daleka. Pomijając tych, którzy chcą to świadomie nosić, to zakupy spoza oficjalnej dystrybucji rzeczywiście stają się bardziej ryzykowne, choć to ryzyko przy zachowaniu zdrowego rozsądku da się zminimalizować.   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mechanizmie na pierwszy rzut oka widać że fake, niestety nie zawsze możemy otworzyć zegarek przed zakupem.

 

Pod lupą widać już więcej niedoskonałości, jakość detali pod lupą wyraźnie niższa.

 

Moje pytanie jak ma się jakość takiej podróbki do oryginalnego "szwajcara" w podobnym (1-1.5 razy takim) budżecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Techniec

Nóż się w kieszeni otwiera. Człowiek wydaje ciężko zarobione pieniądze na oryginał a chińczyki zrobią identyczne g*wno za 1000£. Pytanie kto jest większym oszustem, rolex czy chińczyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Lubię ten kanał, zawsze mają bardzo dużo rzeczowych informacji podanych w rozsądnym czasie.

 

Nie siedzę w Daytonie, ale szczerze mówiąc bez makro było widać, że to dwa różne zegarki, nawet jak na początku zamieniał kolejność.

Kolor i umiejscowienie napisu, różne inserty, po otwarciu to już w ogóle zero wątpliwości.

Jak to jest najlepszy fejk, to myślę że jest zagrożeniem przede wszystkim dla przysłowiowych łowców okazji licytujących ebayowe zegarki bez papierów. 

Jasne, nie rozpoznasz go u innej osoby na ręku, ale jak ktoś kto zna ten zegarek to wierzę, że nie zauważyłby tych różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nóż się w kieszeni otwiera. Człowiek wydaje ciężko zarobione pieniądze na oryginał a chińczyki zrobią identyczne g*wno za 1000£. Pytanie kto jest większym oszustem, rolex czy chińczyki.

Zdecydowanie Rolex, bo zobacz ile kasy trzeba zapłacić za ich zegarek w porównaniu do chińskiej wersji


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Rolex, bo zobacz ile kasy trzeba zapłacić za ich zegarek w porównaniu do chińskiej wersji

Dla mnie zdecydowanie Chińczycy - czy ich tańsza podróbka jest tak samo precyzyjna jak Rolex ? Mój skromny OP praktycznie od samego początku późni 1 s na dobę. Chińczyk tak potrafi?

A poza tym mówienie o pieniądzach w przypadku zegarków mija się z celem - płacimy tyle ile chcemy wydać

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię powiedzieć czy to co napisałeś jest sarkazmem czy poświadczeniem głupoty. Nie płacisz za kilkadziesiąt gram metalu, a za tradycję, technologię, którą musieli wynaleźć wydając na to miliony i poświęcając lata czasu... poza tym porównajmy te 2 zegarki za 25lat... czy xiaomi jest tak innowacyjne jak apple? Czy może bierze gotowce sprzedając z mniejszą marżą?

Zdecydowanie Rolex, bo zobacz ile kasy trzeba zapłacić za ich zegarek w porównaniu do chińskiej wersji

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega irekm to znany kolekcjoner replik.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie potrafię powiedzieć czy to co napisałeś jest sarkazmem czy poświadczeniem głupoty. Nie płacisz za kilkadziesiąt gram metalu, a za tradycję, technologię, którą musieli wynaleźć wydając na to miliony i poświęcając lata czasu... poza tym porównajmy te 2 zegarki za 25lat... czy xiaomi jest tak innowacyjne jak apple? Czy może bierze gotowce sprzedając z mniejszą marżą?

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kolega łyknął chyba na śniadanie ze pięć porcji mądrości w wersji forte ;) Chcesz sobie pospamować - rób to w chińskim wątku.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pięć*

Kolega łyknął chyba na śniadanie ze pięć porcji mądrości w wersji forte ;) Chcesz sobie pospamować - rób to w chińskim wątku.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega irekm to znany kolekcjoner replik.

 

Ma znakomitą replikę Tisella z lat 80-tych, miód malina.

Ma też jeszcze jedną, ale bicolor, od razu widać, że to nie Tisell...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię gumowych pasków, ale gdyby kolegów z działu Rolexa interesowało, krótkie porównanie RubberB vs Everest z Rolex collectors world by Nick Ja:

 

Oryginalny tekst postu: 

 

Anyone interested in the difference on the wrist between Everest & RubberB see my examples below, both same watch just with different straps., Everest is the lowest to the wrist which shows below., RubberB is the highest sitting on the wrist due to steeper angle to fit case (larger wrists 7inch+ the RubberB sits it up a bit due to more downwards angle etc) hope it helps anyone wondering about them. Both great but just posting for those wondering about them.

 

61667267_812175795821973_735060913865044

61520633_812175835821969_344089705902715


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce się nie opłaca lansować Rolexami, bo wszyscy znają markę ale nikt nie wie jak wygląda przykładowy zegarek, można se wsadzić ten "ikoniczny look", inwestycja w dobrą podróbę kilku stówek się nie zwróci. Jak w każdym postsowieckim kraju to samochód jest jedynym i ostatecznym narzędziem, taniej i skuteczniej nakleić M-kę na E46 1.6 w gnoju.

 

E46 M - a właściwie każde prawdziwe M - różni się od pozostałych znacznie bardziej niż ta podróbka Daytony z filmu.  Na zegarek bym się nabrał, może bym się połapał mając oba w ręku ale i to nie na pewno. To pokazuje jak wiele kosztuje znaczek i to co za nim stoi - historia, technologia, innowacyjność, marketing czy co tam jeszcze sobie dodamy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce się nie opłaca lansować Rolexami, bo wszyscy znają markę ale nikt nie wie jak wygląda przykładowy zegarek, można se wsadzić ten "ikoniczny look", inwestycja w dobrą podróbę kilku stówek się nie zwróci. Jak w każdym postsowieckim kraju to samochód jest jedynym i ostatecznym narzędziem, taniej i skuteczniej nakleić M-kę na E46 1.6 w gnoju.

W punkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... d7a90e8cb9b93ca6212e3c89ffae78a4.jpg

 

Sent from my SM-G950W using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

...

 

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

 

Irek, w końcu dorosłeś do Rolex'a... widać, że poczułeś ten klimat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne łańcuchy widziałem w leroy merlen :D

 

A tak na serio to myślałem w pierwszej chwili że to Tudor s&g


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek, w końcu dorosłeś do Rolex'a... widać, że poczułeś ten klimat ;)

Wydaje mi się że zawsze miałem wyczucie stylu i dobrego smaku


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Wydaje mi się że zawsze miałem wyczucie stylu i dobrego smaku

To jest Twój kanał? :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawie biolor prezentuje się zbyt skromnie i odstaje od reszty - tylko pełne złoto :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.