Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

GMT na dzisiaj raczej tylko z rynku wtórnego....a Sub jak najbardziej, potrzeba jednak wytrwałości w oczekiwaniu ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są dwa różne zegarki. Sub to tool a GMT to bardziej biżuteria.

Dla mnie GMT jest ciekawszą ofertą.

Ja się ciągle waham, Sub jednak trochę spokojniejszy jest, mniej się dzieje, ale GMT też kusi.

 

GMT na dzisiaj raczej tylko z rynku wtórnego....a Sub jak najbardziej, potrzeba jednak wytrwałości w oczekiwaniu ;)

Tylko rynek wtórny, jak się zdecyduję to na pewno nie będę czekał 2 lat czy nawet krócej........ trudno, trochę przepłacę, ale może ta bańka cenowa pęknie i ceny się unormują. Jeżeli GMT to czarny i ceramika a jeżeli Sub to sam jeszcze nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest u mnie niecały rok i nie wyobrażam już sobie jego sprzedaży. Wszystko w tym modelu jest takie jak być powinno.

 

 

 

Tak z ciekawości: jaki masz obwód nadgarstka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Kto jojczy, na suba nie zasługuje. 

 

Piękny zegarek i piękna fota, ładnie się światło odbija od bezela. Sam już nie wiem czy jak się zdecyduje kiedyś na inny model to Sub czy może jednak GMT. W sumie druga strefa czasowa to użyteczna sprawa.

 

Kto jojczy, na suba nie zasługuje. GMT lepszy będzie dla takiego zawodnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Tak z ciekawości: jaki masz obwód nadgarstka?

17cm, płaskie raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto jojczy, na suba nie zasługuje. 

 

 

Kto jojczy, na suba nie zasługuje. GMT lepszy będzie dla takiego zawodnika ;)

Sam już nie wiem, oba fajne, pewnie na któryś się zdecyduje za jakiś czas. Naoglądam się tych Waszych fotek i potem siedzi w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Symetryczne suby są tu poważane (bez daty), ewentualnie starsze referencje, lub zielone. Lupkowe ceramiki to zło - cytując forumowych klasyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symetryczne suby są tu poważane (bez daty), ewentualnie starsze referencje, lub zielone. Lupkowe ceramiki to zło - cytując forumowych klasyków.

 

Panie, coś Pan dzisiaj zjadł, że takie żaby puszczasz?  ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście cieszyłbym się z każdego Suba, ale koniecznie z datą. Dla mnie zegarek bez daty jest taki troszkę pusty, jakby niekompletny - zastrzegam, że to tylko moje odczucia. Data to dla mnie takie DNA zegarka. A czy starsze referencje czy nowsze to już mniej istotne, ważne, żeby był w dobrym stanie i na stabilnym chodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data to raczej DNA... kalendarza, a nie zegarka  :D

Jak kupowałem swojego Rolka, to mi tak sprzedawca w Galerii Mokotów powiedział ( notabene bardzo fajna obsługa tam jest ), dokładnie, że data to DNA zegarka. I tak mi zostało. :)

Edytowane przez Michal8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście cieszyłbym się z każdego Suba, ale koniecznie z datą. Dla mnie zegarek bez daty jest taki troszkę pusty, jakby niekompletny - zastrzegam, że to tylko moje odczucia. Data to dla mnie takie DNA zegarka. A czy starsze referencje czy nowsze to już mniej istotne, ważne, żeby był w dobrym stanie i na stabilnym chodzie.

 

To chyba zależy, do czego ma służyć ten Sub i czy ma to być kolejny zegarek, czy ten jedyny.  Wcześniej już inny wielokrotnie pisali, że jeżeli kolejny i typowy wakacyjniak (na wczasach czasu się nie liczy ;) ), to wskazanie na Suba no date. Jeżeli jako EDC, preferowany ten z lupką. Trzeba przyznać, że no date jest po prostu ładniejszy, ale mniej praktyczny w codziennym użytkowaniu.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem swojego Rolka, to mi tak sprzedawca w Galerii Mokotów powiedział ( notabene bardzo fajna obsługa tam jest ), dokładnie, że data to DNA zegarka. I tak mi zostało. :)

Może miał ja myśli że data to DNO zegarka? W końcu nisko jest..

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy, do czego ma służyć ten Sub i czy ma to być kolejny zegarek, czy ten jedyny.  Wcześniej już inny wielokrotnie pisali, że jeżeli kolejny i typowy wakacyjniak (na wczasach czasu się nie liczy ;) ), to wskazanie na Suba no date. Jeżeli jako EDC, preferowany ten z lupką. Trzeba przyznać, że no date jest po prostu ładniejszy, ale mniej praktyczny w codziennym użytkowaniu.  

jeden i jedyny, po co mi inny jakbym miał Suba, więc tylko z datą

 

Może miał ja myśli że data to DNO zegarka? W końcu nisko jest..

mogło i tak być :)  :)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzi dzielimy na tych, którzy są w stanie zapamiętać na cały dzień jaką mamy datę (nie potrzebują jej wtedy w zegarku) oraz na tych, którzy nie są w stanie jej zapamiętać. Oczywiściej łatwiej zapamiętać datę jeśli w życiu zawodowym i prywatnym posługujemy się kalendarzem i grafikiem. Jak ktoś pracuje w puszczy, na odludziu, pisząc kolejną książkę, malując, rzeźbiąc, to wtedy daty nie są tak istotne  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem swojego Rolka, to mi tak sprzedawca w Galerii Mokotów powiedział ( notabene bardzo fajna obsługa tam jest ), dokładnie, że data to DNA zegarka. I tak mi zostało. :)

Powiedział tak bo kupowałeś Datejust(a) ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedział tak bo kupowałeś Datejust(a) ;-)

 

Dostępnego od ręki  ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub tylko z datą. To jedyne miejsce gdzie u Rolexa dostaje się 5mm antyrefleksu za kilka tysięcy - uczucie, bezcenne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez daty też są spoko :)7c0c75ca254fad0b90a704ca667d6dd1.jpg

 

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszcie co chcecie, ja obstaję przy swoim, zegarek tylko z datą, nawet dla Daytony nie zrobiłbym wyjątku, mój kolega też tak mam. 

A najlepiej Day-Date, tylko trochę drogie są, szkoda, że nie ma wersji stalowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Trochę'' drogi to jest Day-Date w żółtym złocie, a ten, którego podlinkowałeś to pewnie cena kosmos i ciężko osiągalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie , co powiecie o DJ 116334 ? Warto kupić z 2017 nowy z foliami i 5 letnia gwarancją ? I ile kasy warto za to wyłożyć ? Zdjęcie podglądowe , o dokładnie ten model chodzi.

7463c76c5e5ceb2299e6ba30c58c79ec.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten który pokazałeś to stary model DJ II . Jego obecna wersja czyli DJ 41 ma lepszy mechanizm i poprawione proporcje. Niestety chrono24 wrzuca je do jednego worka jako DJ2

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten który pokazałeś to stary model DJ II . Jego obecna wersja czyli DJ 41 ma lepszy mechanizm i poprawione proporcje. Niestety chrono24 wrzuca je do jednego worka jako DJ2

Nie wiem co to Chrono24. Ten tez niby jest 41 , różnica na tarczy widoczna , indeksy większe. Mechanizm bodajże 3136 48 h rezerwa. Jak chodzi o to , to mi nie przeszkadza. Zegarek i tak okazjonalnie będzie noszony. Pytanie , czy jest zauważalna różnica w kopercie i ile watro orientacyjnie za niego wyłożyć. Dzięki z góry.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.