Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć zgadza nie zgadza z innego kraju jest forum wiec raczej nie dopatrzy sie . Nie ma pudel ani papierów bransolety tez nie ma. Jedyne co ma to papier oryginalności od lokalnego ad rolexa . Wieloletni członek forum i ma na swoim koncie pare sprzedaży . Chce sprzedać za ok 15k pln i sie na razie zastanawiam.

Akurat ten model zawsze mi sie podobał

Post mój jest wyłącznie po to aby ktoś rozsądnie bez emocji mi pomógł bo jak wiecie może czasem być za bardzo emocjonalnie

Tak bez emocji to jednak hazard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pada śnieg!!!

69a9009f5aa05992492a932d2f90e239.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sytuacja podobna jak ze zmianą certyfikatu Superlative Chronometer do -2s/+2s. Od dawna mogli to oficjalnie zrobić, bo trudno mi uwierzyć, że coś się zmieniło w konstrukcji/technologi takiego cal. 3135, skoro wcześniejsze egzemplarze chodzą równie dokładnie.

Robert, zdecydowanie zmienił się chód wraz z wprowadzeniem SC.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam kolegow ze wspólnym zboczeniem ;)

 

Stoję przed wyborem kupna explorera II Ref 16570.

Czy ktoś może rzucić okiem czy jest coś podejrzanego ? Jak dla mnie wszystko sie zgadza ale wole sie upewnić zanim pójdę oglądać osobiście .

 

Bardzo dobry stan zegara. Wg mnie ma fabryczne szlify szlify. Jesli zegar ma zostac z Toba to potargowalbym sie troche jeszcze i dokupil bransolete. Jesli nie to kupowanie bez papierow jest slabym pomyslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry stan zegara. Wg mnie ma fabryczne szlify szlify. Jesli zegar ma zostac z Toba to potargowalbym sie troche jeszcze i dokupil bransolete. Jesli nie to kupowanie bez papierow jest slabym pomyslem.

Wlasnie właściciel napisał ze nigdy nie polerowany . Taki jest pomysł aby dokupić bransoletę jeżeli ewentualnie kupie go ale jaka cena byłaby dobra cena ? Sama bransoleta od tego modelu podejrzewam kosztuje ok 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie tyle. Obstawiam okolice 3tys. Ja gdybym miał pewność ,że zostanie ze mną zegar na zawsze (przy żadnym zegarze takiej nie miałem ;) ) to za 14k brałbym go.

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem kupna explorera II Ref 16570.

Czy ktoś może rzucić okiem czy jest coś podejrzanego ? Jak dla mnie wszystko sie zgadza ale wole sie upewnić zanim pójdę oglądać osobiście .

 

Mam ten model (tylko, że biały) z podobnego okresu, z dziurami w uszach i bez wygrawerowanego rehaut (jak to jest po polsku?) i tak jak pisze Bartek, wygląda na niepolerowany, do tego w bardzo dobrym stanie. Już samo to sprawia, że jest godny uwagi.

 

Brak bransolety - dla mnie osobiście dyskwalifikacja. Ten zegarek "należy" do bransolety.

 

Brak pudełka, dokumentów - dla mnie czasem zaleta - duża przestrzeń do negocjacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model (tylko, że biały) z podobnego okresu, z dziurami w uszach i bez wygrawerowanego rehaut (jak to jest po polsku?) i tak jak pisze Bartek, wygląda na niepolerowany, do tego w bardzo dobrym stanie. Już samo to sprawia, że jest godny uwagi.

 

Brak bransolety - dla mnie osobiście dyskwalifikacja. Ten zegarek "należy" do bransolety.

 

Brak pudełka, dokumentów - dla mnie czasem zaleta - duża przestrzeń do negocjacji.

Dzieki koledzy właśnie wiem to wszystko i dlatego orientuje sie u was na forum ludzie którzy może mieli styczność z tym zegarkiem. Jak dla mnie tez bez bransolety nie da rady. orientujesz sie może ile kosztuje bransoleta do tego modelu ? Jak na razie widzę ze 15k to żadna okazja bo sama bransoleta pewnie z 5k kosztuje czy mniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy właśnie wiem to wszystko i dlatego orientuje sie u was na forum ludzie którzy może mieli styczność z tym zegarkiem. Jak dla mnie tez bez bransolety nie da rady. orientujesz sie może ile kosztuje bransoleta do tego modelu ? Jak na razie widzę ze 15k to żadna okazja bo sama bransoleta pewnie z 5k kosztuje czy mniej?

Dokładnie nie wiem, ale intuicyjnie ponownie zgadzam się z Bartkiem, że pewnie nie 5 ale okolice 3-4k. Natomiast problemu upatrywałbym gdzie indziej: żeby to miało sens, musiałbyś znaleźć bransoletę dokładnie od tego modelu, najlepiej z tego rocznika, koniecznie w stanie zbliżonym do głowy. Nie sądzę, że będzie to łatwe, dlatego odpuść go sobie, albo zbij cenę (o ile się da - ale tutaj na szczęście nie ma pudełka i dokumentów :) do poniżej 14k, ale wtedy z założeniem że nosisz go na skórzanym pasku. O ile Polar kiepsko wygląda na paskach, to czarny daje radę imho.

Edytowane przez tritium.hands

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem juz Tobie przeciez nt bransolety wczesniej. 4500 to kosztuje do obecnej referencji z Gidelock a to juz przepasc w jakosci bransoety to tego blaszaka z 5 cyfrowej referencji.

Napisz do Pieskiewicza lub Kruka to bedziesz mial konkret odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładny polar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam szybkie pytanko

14060 two liner 

z trytem czy "swiss" solo ? 

wiem ze mechanizm jest ten sam. Tryt jest starszy wiec pewnie bardziej poszukiwany, ale wersji z samym "swiss" jest chyba malo czy tez jest w jakims stopniu poszukiwana?

 

co byscie wybrali zakladajac ta sama cene i stan ?


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[img=ht

Witam kolegow ze wspólnym zboczeniem ;)

Stoję przed wyborem kupna explorera II Ref 16570.

Czy ktoś może rzucić okiem czy jest coś podejrzanego ? Jak dla mnie wszystko sie zgadza ale wole sie upewnić zanim pójdę oglądać osobiście .

Może to tylko zdjęcie ale wydaje się jakby wskazówka od Gmt była wymieniona ale może to tylko zdjęcia przekłamują?! Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Zrobiłem u AD Rolexa pełen "drogi" serwis (doszła dodatkowo wymiana bezela i tarczy na moje życzenie) i sprzedałem IMO w cenie rynkowej.

 

Zegarek z 1990 r z pudełkiem, po pełnym serwisie w AD Rolexa (nowy bezel, tarcza, koronka, wskazówki, uszczelki, koło sekundowe, polerka). Nie miał papierów z dnia zakupu, ale "dostał" papiery po serwisie w postaci gwarancji Rolexa i potwierdzenia oryginalności. Jego stan poniżej na zdjęciach.

 

Możesz wyjaśnić jaki jest cel wymiany koronki i wskazówek? W koronce był już gwint zniszczony, wskazówki miały słabą lumę? A tarcza? Też o lumę chodziło? Czy może inne powody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyjaśnić jaki jest cel wymiany koronki i wskazówek? W koronce był już gwint zniszczony, wskazówki miały słabą lumę? A tarcza? Też o lumę chodziło? Czy może inne powody?

Z tego chyba co pamietam to miał on piękne indeksy takie już pożółkłe i ja osobiście nigdy bym tego egzemplarza nie oszpecił ;) tak jak to miało miejsce. ;):D

Tu jest ładna sztuka :)

 

post-22413-0-34290100-1546550150_thumb.png


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla trytu w Rolexie ale imo on dobrze wygląda tylko z ciemnymi tarczami. W tym Polarze - tragedia. ( W poprzednim też :-)

Co do wymian części - taką mają procedurę ( nie tylko oni ) - ile w tym realnej potrzeby a ile naciągania klienta ...to może jakiś zegarmistrz oceni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie te żółte wskazówki i indeksy to bajeczny wygląd i dużo bardziej mi się podobają niż takie czyste i białe. :P


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie te żółte wskazówki i indeksy to bajeczny wygląd i dużo bardziej mi się podobają niż takie czyste i białe. :P

Co kto lubi - mnie ten nadmiar kontrastu kojarzy się z organicznymi śladami na śniegu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do wymian części - taką mają procedurę ( nie tylko oni ) - ile w tym realnej potrzeby a ile naciągania klienta ...to może jakiś zegarmistrz oceni.

Omega przy okazji dużego serwisu również zaleca wymianę wskazówek, koronki oraz tubusu. Zapytałem zegarmistrza w jakim celu wymieniać koronkę i tubus. Usłyszałem że tylko wtedy po serwisie mogą dać gwarancję szczelności. Ile w tym prawdy, nie wiem. Nie dociekałem już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi - mnie ten nadmiar kontrastu kojarzy się z organicznymi śladami na śniegu :-)

Tak to bywa jedni lubią „uryny egipskie” a inni „anielską biel albo pył” ;):D

 

Mojemu egzemplarzowi to jeszcze było daleko (z 10 -15 lat? :-P) do koloru patyny jaki wkleiłem wyżej, ale już mi się podobał kierunek w jakim zmierzał. Pomimo tego powtórzę: gdyby wskazówki miały taki sam odcień i patyna byłaby równa to nic bym nie ruszał.

To mi się wydawało, ze twój egzemplarz był całkiem ładny. A masz jakieś zdjęcie jak wyglądał przed serwisem?


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega przy okazji dużego serwisu również zaleca wymianę wskazówek, koronki oraz tubusu. Zapytałem zegarmistrza w jakim celu wymieniać koronkę i tubus. Usłyszałem że tylko wtedy po serwisie mogą dać gwarancję szczelności. Ile w tym prawdy, nie wiem. Nie dociekałem już.

Co do koronki i tubusa sprawa jest dość oczywista, chodziło mi bardziej o wskazówki ( bo też zaliczyłem taką wymianę w Omedze ) - likwidacja luzów?

 

No po moich doświadczeniach z trójmiejską państwową służbą zdrowia to nie wiem czy wszystko robiliście czy tylko tak mało mocy macie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do koronki i tubusa sprawa jest dość oczywista, chodziło mi bardziej o wskazówki ( bo też zaliczyłem taką wymianę w Omedze ) - likwidacja luzów?

No po moich doświadczeniach z trójmiejską państwową służbą zdrowia to nie wiem czy wszystko robiliście czy tylko tak mało mocy macie ;-)

Dla pewności by pozostały zawsze na swoim miejscu i jeszcze podobno uszkadzają się przy zdejmowaniu! ;):D

Pewnie gdzieś mam zdjęcia, ale na pewno nie w chmurze, żeby od ręki pokazać, tylko gdzieś na dysku.

 g]

Pewnie jakby pogrzebał tu w temacie to by je jeszcze znalazł. :)

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności by pozostały zawsze na swoim miejscu i jeszcze podobno uszkadzają się przy zdejmowaniu! ;):D

 

No chyba Filip tak w jednym temacie odpowiedział, że może chodzi o ewentualne luzy, ale kłóciłoby się to z ideą modowania wskazówek - raz takie, raz takie, żeby zmieniać charakter zegarka (nie koniecznie rolexa, ale np. seiko), gdyby były jednorazowego montażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.