Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za „miłą” odpowiedź. Skończyłem dyskusję z Tobą.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Masz rację, akurat ten wątek nie powinien nas dzielić. Nie wymagaj jednak od innych więcej, niż sam możesz im zaoferować Jak tam się sprawuje Twój DJ?

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie10% średnio spadku branży rok do roku 2015/16 ???

To raczej katastrofa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Masz rację, akurat ten wątek nie powinien nas dzielić. Nie wymagaj jednak od innych więcej, niż sam możesz im zaoferować Jak tam się sprawuje Twój DJ?

 

Nie pisałem w charakterze jakichś wymagań, a raczej prośby / sugestii, którą adresuję również do siebie. Na pewno moim celem nie było moralizowanie. Uważam tylko, że atmosfera na forum mogłaby być lepsza. Co do Datejusta, to jestem zachwycony. Mechanizm działa doskonale i utrzymuje niedokładności chodu poniżej określonych przez producenta. Rolex czasem się spieszy, czasem późni, choć wartości odchyłek w skali doby nigdy nie przekraczają jednej sekundy. Zegarek cały czas okładam tarczą do góry, więc nie kombinuję, aby osiągnąć zamierzony efekt. Po dwóch tygodniach wskazanie porównane do wzorca czasu daje niesamowity rezultat: -1 sekunda. Brzmi to niewiarygodnie, ale tak właśnie mają się sprawy z moim Datejustem. Jestem pełen podziwu i uznania dla konstrukcji kalibru 3235, która w praktyce działa fenomenalnie. Co mogę więcej dodać? Rolex to świetna firma, a zegarek przynosi mi wiele radości.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Datejusta, to jestem zachwycony. Mechanizm działa doskonale i utrzymuje niedokładności chodu poniżej określonych przez producenta. Rolex czasem się spieszy, czasem późni, choć wartości odchyłek w skali doby nigdy nie przekraczają jednej sekundy. Zegarek cały czas okładam tarczą do góry, więc nie kombinuję, aby osiągnąć zamierzony efekt. Po dwóch tygodniach wskazanie porównane do wzorca czasu daje niesamowity rezultat: -1 sekunda. Brzmi to niewiarygodnie, ale tak właśnie mają się sprawy z moim Datejustem. Jestem pełen podziwu i uznania dla konstrukcji kalibru 3235, która w praktyce działa fenomenalnie. Co mogę więcej dodać? Rolex to świetna firma, a zegarek przynosi mi wiele radości.

Tak jak pisałem już wcześniej - najważniejsze, że zegarek cieszy jego właściciela :)

Edit: Twój DJ to jest naprawdę super zegarek! 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się jaka jest cena za szklo do kremita w serwisie a ile na grey market a raczej w jakimś nie autoryzowanym serwisie? Może ktoś ma na sprzedaż? Chrono24 przejrze w ostateczności.

Jest okazja na zakup tego zegarka w komplecie ale niestety z porysowanym szafirem i zastanawiam się czy warto sie bawić. Cena około 45 tys zł i myślę, że można coś jeszcze urwać. Plusem jest tez to, że zegarek jest blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Tak jak pisałem już wcześniej - najważniejsze, że zegarek cieszy jego właściciela :)

Edit: Twój DJ to jest naprawdę super zegarek!

Dzięki, choć niektórzy na forum twierdzą, że mój Datejust to za dużo cukru w cukrze. W trakcie zakupu zegarka moją uwagę zwrócił też Yacht-Master 40 Ref. 116655, który zawsze mi się podobał, ale chciałem mieć mechanizm 3235 dlatego odpuściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, choć niektórzy na forum twierdzą, że mój Datejust to za dużo cukru w cukrze. W trakcie zakupu zegarka moją uwagę zwrócił też Yacht-Master 40 Ref. 116655, który zawsze mi się podobał, ale chciałem mieć mechanizm 3235 dlatego odpuściłem.

Ty masz takiego?6a466757e0dea13a967f310fbe2e8136.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ty masz takiego?

Dokładnie tak. Referencja 126334, niebieska tarcza, karbowana luneta, bransoleta jubilee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

że mój Datejust to za dużo cukru w cukrze.

...

Jest w nim dokładnie tyle cukru ile ma być.

Idealne połączenie.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się jaka jest cena za szklo do kremita w serwisie a ile na grey market a raczej w jakimś nie autoryzowanym serwisie? Może ktoś ma na sprzedaż? Chrono24 przejrze w ostateczności.

Jest okazja na zakup tego zegarka w komplecie ale niestety z porysowanym szafirem i zastanawiam się czy warto sie bawić. Cena około 45 tys zł i myślę, że można coś jeszcze urwać. Plusem jest tez to, że zegarek jest blisko.

https://amsterdamvintagewatches.com/shop/rolex-submariner-16610lv/

Zobacz tego stan wyglada ok, pytanie tylko czy maja do niego tez pudelko i papiery ;)

 

Jakby ktos chcial comexa to tez maja w ofercie :lol:


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w nim dokładnie tyle cukru ile ma być.

Idealne połączenie.

Cukier podobno bardziej szkodzi niż tłuszcz i sól razem wzięte ;-) Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Nawiązując do niedawnej dyskusji tak naszła mnie refleksja, że Rolex obok Omegi to jedyna firma gdzie z łatwością znajdę 10+ referencji, których mógłbym używać jako EDC. Do tego z tymi modelami często wiąże się całkiem ciekawa historia i gwarantowana wysoka dokładność. W bardziej prestiżowych markach znajduje zawyczaj 2-4 referencje, które mi się podobają i to nie we wszystkich. Nie ujmując oczywiście im kunsztu i znacznie ciekawszych mechanizmów. Rolex jest jak pizza, każdy lubi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cukier podobno bardziej szkodzi niż tłuszcz i sól razem wzięte ;-)

Na coś trzeba umrzeć. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szkło do kermita nie jest 1:1 identyczne z tym od 16610? Anyway takie szkło powinno być dostępne normalnie u Kruka, przecież to nie jest jakiś bardzo stary model, zadzwoń to się dowiesz wszystkiego.

Chyba jest 1:1 identyczne z tym od 16610 skoro kremit to 16610LV. Na odpowiedz z Kruka czekam już tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka perełka w komentarzach się trafiła :)

Spotyka się dwóch Rusków:

-Zobacz Wania, kupiłem sobie nowego Rolexa za 100 tysięcy dolarów

-Ty durniu! Znam sklep, gdzie taki sam jest za 150 tysięcy!

Ale widzę, dużo zawiści w narodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Xpovoc

KOSZ

Edytowane przez Xpovoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu szwagrowi podbierała piwo z lodówki. A szczytem było jak siostrze ukradła spodnie. Jakie było zdziwienie, kiedy przyszła "nagle wezwana" w tych spodniach. :D Wówczas zmienili opiekunkę.

 

Ja miałem szczęście do opiekunek. I całe szczęście.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmi dziwnie ale nawet mi się podoba :blink:

 

A0tHYcH.jpg


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Może to zabrzmi dziwnie ale nawet mi się podoba :blink:

 

Owszem dziwnie, ale do Milgaussa jakoś to naprawdę nawet fajnie pasuje. Milgauss jakby generalnie miał przyzwolenie na trochę bardziej frywolne kolory. Powinni go brandować Tudor! :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie - przyjmiecie wygnanca? :rolleyes::D

post-25547-0-42195300-1549396693_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.