Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy wyświetla się napis "BARO" pod dniem tygodnia, tak jak na powyższym zdjęciu?

Jak masz włączony alarm barometryczny. W trybie barometru przytrzymaj prawy górny przycisk.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wyświetla się napis "BARO" pod dniem tygodnia, tak jak na powyższym zdjęciu?

Drugi :)

Edytowane przez Waldzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ShoRtie

 

Dziękuję :) ... szczegółowo opisane na stronie 42 instrukcji.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk sensorów aby włączyć funkcję barometru (trzy piknięcia) następnie dłużej przytrzymaj prawy dolny przycisk i uruchomisz alert pogodowy baro.

Edytowane przez S.Adi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię sensory Romka i nie uważam ich "tylko" za ciekawostkę. :P Używam go raczej outdoorowo, rowerowo.

- Termometr kalibruję na ręce do termometru elektronicznego podwójnego, który mam na biurku obok reki z zegarkiem. Z racji obecnej pory roku zegarka mankietem nie przykrywam i jestem zadowolony ze wskazań. +/- 2 stopnie maksymalnie ma odchyłki. Myślę że jak na zegarek te różnice są dopuszczalne. Mnie w każdym razie to wystarcza, choć początkowo byłem nastawiony sceptycznie do takiego sposobu wykorzystywania tej funkcji (kalibracji "na ręce"). Problem zacznie się jesienią i zimą gdy zegar będzie pod ubraniem.

- Barometr raz skalibrowałem na AGH (http://meteo.ftj.agh.edu.pl/meteo/) i nie ma od tego czasu żadnych odchyłek. Moim zdaniem jest to najprecyzyjniejsza z funkcji dodatkowych Romka.

- Alti to duża porażka Casio. Niby zegarek ma wbudowany jakiś czujnik położenia, ruchu, przyśpieszenia (do włączania podświetlania), a jednak leżąc przez noc na szafce zmienia wysokość.. :wacko:. Mogli by to jakoś dopracować montując właśnie czujnik przyśpieszenia.

Dużo chodzę po górach (kilka razy w miesiącu, głównie Tatry) i wtedy sprawdzam Romka oraz jego wskazania porównując z prostym urządzeniem outdoorowym ...i niestety to tanie urządzenie, lepiej radzi sobie z pokazywaniem wysokości :unsure:. Romka trzeba przy każdym wskaźniku wysokości poprawiać o 10, 20 , a czasami i 50 metrów. Ale w Romku za to lepiej działa kompas :D!

 

 

 

 

No a jak ma działać wysokościomierz baryczny??? Zmienia się ciśnienie to zmienia się i wysokość a możesz nawet przez całą noc nie ruszyć się o milimetr.

Co do wskazań wysokości nie mam zastrzeżeń jak ciśnienie jest w miarę stabilne to jest bardzo dokładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

- Alti to duża porażka Casio. ...

Proponuję zagłębić wiedzę w tym temacie to nie będzie takich wpisów  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jak ma działać wysokościomierz baryczny??? Zmienia się ciśnienie to zmienia się i wysokość a możesz nawet przez całą noc nie ruszyć się o milimetr.

Co do wskazań wysokości nie mam zastrzeżeń jak ciśnienie jest w miarę stabilne to jest bardzo dokładny.

No właśnie napisałem jak:

Wbudowany akcelerometr "wie" że zegarek się nie rusza i zmienia się tylko ciśnienie ,a nie wysokość. (Suunto "tak ma") Proste, nie? B)

 

Proponuję zagłębić wiedzę w tym temacie to nie będzie takich wpisów  ;)

Będą, będą... takich ignorantów jak ja jest maaassssa. A forum jest do dzielenia się (między innymi) odczuciami i doświadczeniami.

A "wydawało mnie się" że wyjaśniłem dlaczego tak napisałem (porównuję zegarek za ok. 1000 złotych z urządzeniem nie wartym 200, kilka razy w miesiącu przy chodzeniu po górach...i niestety takie są moje odczucia.) :unsure:

Jak masz jakiś ciekawy link ze studnią wiedzy w tym temacie to chętnie poczytam :) Instrukcję mam ;)

Edytowane przez NIN76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proste.

Tylko żeby to działało to trzeba ciągle pewnie rękami machać.

Dajmy,że np jadę jakaś kolejką górską i łapy mam oparte na jakimś uchwycie praktycznie bez ruchu a chcę mierzyć ciśnienie to w takim wypadku muszę napi... lać pajacyki żeby suunto wiedziało że nie śpię????

Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Wolę praktycznie bezobsługowego Romana i mieć wysokościomierz taki jaki ma.

Edytowane przez X-Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swoje "plusy dodatnie" i "plusy ujemne"! :D

Jak jedziesz kolejką górską, to twoja ręka nie rusza się względem wagonika, ale względem ziemi i owszem, więc przyśpieszenie mierzone przez akcelerometr jest inne od ziemskiego "g". ...i zegarek wie że się jednak ruszasz.. Taka prosta "teoria względności" ;)

B.dobre czujniki potrafią właśnie "wyczuć" kierunek i prędkość twojego ruchu kiedy ty myślisz że stoisz w miejscu. B)

Edytowane przez NIN76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może chodzi Ci o GPS.

Bo jakoś automatyczne podświetlenie w Domku nie włącza się od wysokości,ale na suunto się nie znam i nie wiem co tam za diabelna technika siedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe to nie GPS... 

A ta szatańsko-diabelska technika akcelerometrów (za wiki: przyspieszeniomierz, akceleromierz, przetwornik przyspieszenia) siedzi też w większości "mądro-telefonów" (z ang.: smart-fon, z czeskego: chytry-fon ) :) 

Więc jak masz takie ustrojstwo w kieszeni... ...to wiedz że czai się tam "zuo" :ph34r::rolleyes: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A które Suunto to ma?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie próbuje testować alarm baro.

No więc szły chmury i widziałem na horyzoncie jakiegoś pierona, no to szybko zabunkrowany w mieszkaniu załączyłem opcję alarmu baro. I wpatruję się w zegarek strasznie  :blink:  i czekam na alarm  <_<  no i nic  :o .

Wykres zleciał nieco wcześniej i leciał..... i leciał i nadal nic, żadnego alarmu nie było  :unsure: . Lipa ???  :mellow:

:D Chyba to działa tylko w terenie i gdy nie jest załączone w ostatniej chwili  B) . Fakt byłem w żelbetowym pomieszczeniu, a burzę obserwowałem przez okno i alarm załączyłem być może za późno.  ^_^ 

Nie przeczytałem jeszcze całego wątku (jestem na 277 stronie  <_< ) i zamierzam to uczynić bo fajnie się Was w ten sposób poznaje, ale dzisiaj alarmu baro nie przetestowałem z sukcesem.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie to nie była silna burza.

Jak chcesz zobaczyć czy działa to wsiadaj do windy a jak nie masz windy to zegarek do reklamówki i mietol wora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie to nie była silna burza.

Jak chcesz zobaczyć czy działa to wsiadaj do windy a jak nie masz windy to zegarek do reklamówki i mietol wora ;)

 

Miętol wora.  :D  :D  :D  :D  :D

Potestuję  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą reklamówką bym uważał - można uszkodzić sensor. Winda jest bezpieczniejszą opcją. A najlepszą jest wyprawa w góry. ;)


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą reklamówką bym uważał - można uszkodzić sensor. Winda jest bezpieczniejszą opcją. A najlepszą jest wyprawa w góry. ;)

Bez przesady.

Zegarek ma wytrzymać 20 bar a wątpię żebyś w reklamówce tyle umiętolił.

No chyba, że reklamówka z biedry no to wtedy wszystko możliwe;)

Edytowane przez X-Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady.

Zegarek ma wytrzymać 20 bar a wątpię żebyś w reklamówce tyle umiętolił.

No chyba, że reklamówka z biedry no to wtedy wszystko możliwe;)

 

Nie pamiętam, czy tutaj, czy na WUS czytałem o takim właśnie testowaniu tego alarmu BARO i dobrze to się nie skończyło. Przy czym wydaje mi się, że nie tyle chodzi tutaj o maksymalną wartość uzyskanego ciśnienia, co o zbyt gwałtowny jego wzrost. Jak znajdę wspomniany wątek to podlinkuję.

 

Edycja: Coś nie mogę wygooglać, może mi się coś pokiełbasiło. :ph34r:

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej membrana się uszkodziła od dużego skoku ciśnienia.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz włączony alarm barometryczny. W trybie barometru przytrzymaj prawy górny przycisk.

Zajrzałem z ciekawości na Twoją galerię FLICKR. Powiem tylko, że zdjęcia umiesz robić. Gratuluję, super się ogląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem z ciekawości na Twoją galerię FLICKR. Powiem tylko, że zdjęcia umiesz robić. Gratuluję, super się ogląda.

Dziękuję bardzo. Jeżeli to co kochamy robić sprawia nam przyjemność a dodatkowo spodoba się choć jednej osobie to znaczy, że warto było :)


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A które Suunto to ma?

Na przykład: SUUNTO SPARTAN SPORT WRIST HR               EDIT:(tam akurat jest altimetr GPS) "Pomyliło mnie sie, soooryy"

cycat:

"FusedSpeedTM jest wyjątkowym połączeniem modułu GPS i nadgarstkowego czujnika przyśpieszenia, którego zaletą jest bardzo dokładny pomiar prędkości biegu. Sygnał GPS jest filtrowany adaptacyjnie z uwzględnieniem informacji o przyśpieszeniu uzyskanych z czujnika nadgarstkowego, dzięki czemu odczyt prędkości przy jednostajnym biegu jest dokładniejszy, a reakcje na zmiany prędkości — znacznie szybsze."

i

"Aby uzyskać dokładniejszy odczyt wysokości GPS, porównywalny do wysokości barometrycznej, potrzebne są dodatkowe źródła danych, takie jak żyroskop lub radar Dopplera do korekty wysokości GPS".

Powiązania altimetru z akcelerometrem wprost chyba nie ma w instrukcji, ale z paru moich znajomych posiada "sunta" i potwierdzili że zegarek leżąc nie zmienia wysokości.

 

EDIT: Znalazlem jeszcze jedno: SUUNTO CORE

cycat:

"Automatyczny przełącznik Wysokościomierz/Barometr

Suunto Core jest wyposażony w automatyczny przełącznik wysokościomierz/barometr, który wykrywa ruch lub postój i odpowiednio przełącza pomiar wysokościomierzem lub barometrem. W trakcie wspinaczki rejestruje zmiany wysokości. Natomiast w czasie odpoczynku rejestruje zmiany ciśnienia atmosferycznego. Spadek ciśnienia podczas drzemki pod gwiazdami będzie zapisany tak, jak powinien: jako zmiana ciśnienia atmosferycznego, a nie wysokości."

Edytowane przez NIN76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu się doczekałem swojego pierwszego Romana. " Czarna Pantera" dotarła z kraju kwitnącej wiśni :D.

 

post-105504-0-55293100-1533022378_thumb.jpg

 

 

post-105504-0-41125100-1533022404_thumb.jpg

 

 

post-105504-0-29911700-1533022427_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE!!! Jest MOC! B)

Fajny, ale (BTW), czy nie masz wrażenia że Casio powinno w tym modelu dać czarne przyciski? :huh: 

Chyba że to tylko moje "widzimisię" :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.