Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

@plejadianin:

 

Nie martw się brakiem naklejki. Od 2015 roku zegarki przysyłano już bez hologramów ale z opcją ich naklejania dla bardzo chcących klientów. Teraz chyba zrezygnowano z tej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień dojeżdżam moto do pracy, potrzebowałem coś mniejszego żeby bez problemu włożyć pod mankiet kurtki i rękawicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień dojeżdżam moto do pracy, potrzebowałem coś mniejszego żeby bez problemu włożyć pod mankiet kurtki i rękawicy

 

Proza życia  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie mały lifting.....

 

rozebrany :)

 

post-105415-0-19649800-1536170729_thumb.jpg

 

 

założona folia...

 

post-105415-0-28381900-1536170823_thumb.jpg

 

 

i ubrany z wymianą śrubek bezela na czarne ;)

 

 

post-105415-0-21135100-1536170969_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem taki filmik w necie porównanie rangemana i mudmana, już myślałem że mam skopany wyswietlacz a jednak rangeman ma bardziej blade cyferki, nie wiem jak to określić ale mudman ma bardziej mięsiste wskazania, też tak macie czy są różne partie wyświetlaczy i mi się blady trafił?

 

na tym filmiku bardziej widać różnice

Edytowane przez plejadianin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie skopane wyświetlacze! Przecież powinny być: jasne cyferki na czarnym tle! :D;)B)

A tak serio to może być kwestia oświetlenia pod kątem, i trochę to widać na szybce 9400... albo mi się wydaje... :blink:

Na drugim filmiku w okolicach 3:18, wyświetlacze są tak samo wyraźne.. hmmm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej niech wypowie się ktoś kto ma w kolekcji te dwa egzemplarze.

Na podstawie filmów nie można wnioskować o "mięsistości wskazań"  :lol:.

Osobiście nie mam zastrzeżeń do wyświetlania w GW-9400 (no ale na żywo nie mam porównania z Mudmanem)  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mudman lepszy :P


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyszedł do mnie Roman w wersji DCJ to porównywałem go z podstawową wersją.

DCJ patrząc na wprost wyświetlacza ma gorszy kontrast niż wersja -1 i zastanawiałem się czy dobrze robię, że chcę przejść na DCJ.

Nosząc DCJ po chwili uświadomiłem sobie, że tak naprawdę patrzę na zegarek pod pewnym kątem jak sprawdzam godzinę. Pod tym kątem kontrast jest identyczny (u mnie nawet z lekką przewagą DCJ) jak w -1.

 

Wydaje mi się, że na tych filmikach jest tak samo.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek 27.08 zamówiony z eglobal, z ubezpieczeniem 816, GLS, właśnie dotarł:) trochę się wlekło a płaciłem PayPal, straszne ciśnienie miałem bo 3 dni wolne wziąłem licząc, że przyjdzie we wtorek no ale ktoś odebrał bo kurier nie raczył nawet dać znać kiedy będzie (poprzednio w DHL chyba dostałem SMSa z nr kontaktowym).

Nie jest aż taki wielki jak się naczytałem, w sam raz, może dlatego, że ostatnio nosiłem gg-1000, wydaje się nawet mniej "masywny" i bardziej miękki.

Jestem zadowolony!

Jeszcze dodam, że ostatnia synchronizacja była 3 marca i do dziś czyli pół roku spieszy się 15 sek.

post-80287-0-76816700-1536232339_thumb.jpg

Edytowane przez artzyg1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek 27.08 zamówiony z eglobal, z ubezpieczeniem 816, GLS, właśnie dotarł :)

Jestem zadowolony!

 

Niech się nosi dobrze  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tai gdzie kupiłeś folie do Romka? Przyznam że zastanawiałem się nad aplikacją takiego rozwiązania; najbardziej ze względu na ochrone przed piaskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tai gdzie kupiłeś folie do Romka? Przyznam że zastanawiałem się nad aplikacją takiego rozwiązania; najbardziej ze względu na ochrone przed piaskiem.

 

Za głośno nie gadaj foliowanie nie koszerne jest :D

 

foliię kupiłem w kawałku, antyrefleksyjną do aparatu foto... i sam wyciąłem za pomocą tych narzędzi

 

post-105415-0-35276400-1536252114_thumb.jpg

 

na początku dwa kółka z papieru aby złapać odpowiednią średnicę a potem już folia :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za głośno nie gadaj foliowanie nie koszerne jest :D

 

foliię kupiłem w kawałku, antyrefleksyjną do aparatu foto... i sam wyciąłem za pomocą tych narzędzi

 

attachicon.gif20180906_183245.jpg

 

na początku dwa kółka z papieru aby złapać odpowiednią średnicę a potem już folia :)

 

:lol: , myślałem że kupowałeś. Ktoś kilka/nascie stron wstecz podawał nawet linka do takich foli na amazonie czy ebayu - już nie pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpracowałem chyba wszystko w moim nowym nabytku (dzięki Matejowi i Tomaszowi-dziekuję), co do spostrzeżeń to obawiałem się, że coś nie tak jest z ustawieniami wschodów i zachodów słońca bo pokazywał godzinę szybciej zachód i później wschód (oczywiście współrzędne prawidłowo były ustawione), okazało się , że synchronizacja ma znaczenie, pół roku bez synchronizacji dało taki błąd (też nie wiem do końca dlaczego, bo godzina była dla współrzędnych prawidłowa).

Kalibrowałem termometr do gg-1000, który to skalibrowałem ze stacją pogodową, zauważyłem, że gg-1000 jakby wolniej i stabilniej mierzy temperaturę a Rangeman trochę szaleje i nie mogę go dostosować do temp Mudmastera. Teraz patrzę, że pokazuje temp z większym błędem niż gg-1000 (czy tam są takie same sensory, pytanie?).

Fajnie działa ale, wogóle mam dobrą bazę do ustawień bo mieszkam nad samym morzem, aczkolwiek wiem na jakiej zasadzie to działa i po prostu jest to ułatwienie dla wyznaczenia wysokości bezwzględnej. Chyba Romek jeszcze bardziej przysłuży się do wchodzenia na górki i tym podobne zajęcia na powietrzu:).

No i jeszcze takie spostrzeżenie, że ktoś kiedyś synchronizował w magazynie eglobal lub "gdzieś tam" zegarek ręcznie bo była godzina 11:53.

Teraz dylemat co zrobić z gw-7900 i gg-1000 bo dostaną odleżyn w pudełku...:)

P.s. jeszcze pytanie, już 2 g-shocki kupiłem z eglobal ale dalej nie wiem jak otrzymać jakiś rachunek-potwierdzenie kupna...

Edytowane przez artzyg1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mudman lepszy :P

Prawda

A kontrast jak się trafi, miałem jednego Romka który był żyletą którą jeszcze można podrasować :D

Wyjadacze wiedzą o co biega :P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiemy,wiemy,ale upały już się skończyły trzeba czekać do następnego lata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artzyg1

 

Wschody i zachody słońca najprawdopodobniej "zerują się" gdy zmieniasz strefę czasową. Może tu jest problem? Strasznie wkurzające w GWN-Q1000, w którym można zamienić miejscami aktualna strefę czasową z World Time, jest to, że za każdym razem gdy ustawię współrzędne i zamienię strefy miejscami, współrzędne trzeba wprowadzać od nowa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za głośno nie gadaj foliowanie nie koszerne jest :D

 

foliię kupiłem w kawałku, antyrefleksyjną do aparatu foto... i sam wyciąłem za pomocą tych narzędzi

 

 

Jak najbardziej "koszerne", wręcz pożądane :) - zegarek jest wtedy g/scratch shock.

Nie zrobiłeś przypadkiem zdjęć przed i po założeniu folii?

Nakleiłem niedawno super folię Glasser max (anti reflection, anti glare, anti scratch) na tablet wykorzystywany jako nawigacja i efekt został osiągnięty, ale kosztem "rozmycia" obrazu. W samochodzie to tak nie razi ...


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zakładam od zawsze folie na ekrany smartfon ów i jest ok. Się porysuje zakładam nową i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.