Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Woo1976

Pomoc w wyborze zegarka.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od dłuższego czasu szukam zegarka. Jakiś czas temu miałem jakiegoś Timeksa, lecz zaginął mi przy przeprowadzce. Minął jakiś czas i postawnowiłem kupić sobie coś nowego. Nie przeznaczam na niego zbyt dużo, bo do 400-500 zł. Wiem, że polecacie zegarki mechaniczne, ale na razie zdecyduję się na kwarca, a może z czasem przerzucę się na bardziej szlachetny mechanizm :)

Po długi poszukiwaniach swój wybór zawęziłem do dwóch modeli, nie mogę się zdecydować na żaden z nich. Różnią się co prawda ceną, ale to pomijalny fakt.

 

1. http://www.lorus.pl/lorus-rt319ax9-p-437.html

1zyahio.jpg

2. http://www.zegarek.net/zegarki/festina/zegarek_festina_F16585-8.html

 

x3ehbo.jpg

 

Festinę przymierzałem w sklepie (w innych kolorach) i przyznam, że świetnie wyglądała na ręce. Lorusa w moim mieście nie widziałem. Podobają mi się zegarki typu chronograph, lecz te dodatkowe tarcze w festinie są dużo bardziej użyteczne niż te w lorusie, z których jeśli będę korzystał, to sporadycznie. Jak z trwałością, awaryjnością w tych dwóch markach? Może ktoś ma podobne modele i opisze doświadczenia? Wiem, że zegarek ma się podobać mi, a nie innym, ale może ktoś napisze jakie wrażenie robi na nim wygląd.

 

Dziękuję za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Festina wygląda lepiej. Bardziej solidnie i ma ładniejszy design, lepsze proporcje. I ma czarny pasek - pasuje do wszystkiego. Lorus ma granatowy, mi by to przeszkadzalo. Róznica w cenie nie jest duza a Festina to lepsza marka. Widziałem podobny w Time Trendzie, pewnie mają ten tez, spytaj w najbliszym salonie. Jak nie beda miec to moze moga ci sprowadzic z innego salonu do przymiarki, ja kiedys poprosilem i sprowadzili. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie twierdzisz, że Festina to lepsza marka ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zasadnicza różnica między zaprezentowanymi zegarkami - Lorus ma chronograf czyli stoper a Festina go nie ma, ma jedynie rozbudowany kalendarz, więc jeżeli zależy Ci na chronografie to to na polu walki pozostaje Lorus /sam wczoraj zamówiłem sobie Lorusa chrono na bransolecie, wcześniej oglądając taki model w sklepie i powiem, że za takie pieniądze jakość wykonania jest bardzo dobra - zresztą przeszukaj Forum pod kątem opinii o Lorusie i Festinie/. Właśnie może rozważ zakup zegarka na bransolecie, która jest wygodniejsza w upały a zawsze możesz dokupić jakiś fajny pasek na zmianę i tu koszt nie będzie duży, natomiast gdy kupisz zegarek na pasku i zapragniesz zmiany na bransoletę to zakup dobrej dedykowanej bransolety będzie już sporym wydatkiem.

 

Pozdrawiam!


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna fa Festina :) jak się nazywają takie zegarki które mają dokładniejszy kalendarz? wyglądają jak chronografy ale mają kalendarz zamiast stopera 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej podchodzi Lorus (może nie koniecznie ten który pokazał kolega Woo1976) a to chyba dlatego że sam mam Lorusa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Przyznam Leppard, że zabiłeś mi ćwieka z tą bransoletą. Wcześniej w ogóle nie zwracałem uwagi na takie zegarki, a teraz szukanie zegarka z bransoletą będzie oznaczać kolejne kilka tygodni zwłoki, a chciałbym go już mieć na ręku :) Czy taki skórzany pasek będzie trwały? Przyznam, że bardziej skłaniam się ku Festinie. Ze względu na wygląd i bardziej praktyczny (od stopera w Lorusie) kalendarz. Wiem, że na tym forum Lorusy są polecane, przez związek z firmą Seiko, ale czy kupno tej Festiny będzie życiowym błędem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życiowym błędem nie będzie ;) Ale jeśli chcesz rozbudowany kalendarz, to w Twoim budżecie (lekko go niestety trzeba nadszarpnąć, ale to nasza tradycja ;) ) znajdzie się nawet zegarek z "szlachetniejszym mechanizmem" ;)

Oto i on ;) W wersji 'lepszej', czytaj droższej ;)


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Przyznam Leppard, że zabiłeś mi ćwieka z tą bransoletą. Wcześniej w ogóle nie zwracałem uwagi na takie zegarki, a teraz szukanie zegarka z bransoletą będzie oznaczać kolejne kilka tygodni zwłoki, a chciałbym go już mieć na ręku :) Czy taki skórzany pasek będzie trwały? Przyznam, że bardziej skłaniam się ku Festinie. Ze względu na wygląd i bardziej praktyczny (od stopera w Lorusie) kalendarz. Wiem, że na tym forum Lorusy są polecane, przez związek z firmą Seiko, ale czy kupno tej Festiny będzie życiowym błędem? :)

Trwałość skórzanego paska zależy od wielu czynników m.in. od jego jakości i intensywności /sposobu, warunków/ użytkowania - jeżeli będziesz nosił zegarek codziennie np po 10h to już po roku pasek może być tak sfatygowany że będzie go trzeba wymienić.


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem jedna Lorusa z pierwszego posta.

Już zamówiony, może jutro będzię u mnie.

Mam nadzieję, że będzie mi dobrze służył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym uważam że Lorus to dobry wybór :) tak jak pisałem wcześniej  nie koniecznie ten model bym wybrał osobiście ale co do marki nie mam większych zarzutów,

Niech się dobrze nosi ;) i wrzuć jakąś fotkę jak leży na ręku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do mnie dotarł. I, niestety, od pierwszych chwil mnie zirytował. Mianowicie wskazówki nie trafiają w indeksy (zdjęcie na dłuższym czasie naświetlania, dlatego są trzy wskazówki). 

 

244z6om.jpg

 

2hzpdw8.jpg

 

Nie spodziewałem się, że taka firma jak Lorus, będzie miała takie wpadki. Wcześniej miałem plastikowego Timexa Expedition za sto parę złotych i tam wszystki zgrywało się idealnie, tu nie. Nie znam się na tym, proszę o pomoc, czy to jest może normalne? Czy reklamować taki zegarek?

Przyznam, że po całej radości z zakupu, z miejsca zniechęcił mnie do siebie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym niestety nie jest to rzecz wyjątkowa  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niestety normalne i często spotykane szczególnie w tańszych zegarkach... z resztą w tych droższych też się to zdarza i nie podlega gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Trochę mnie uspokoiliście. W międzyczasie poczytałem trochę forum i faktycznie to często spotykana rzecz. Trudno, będę się musiał z tym pogodzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zdecydowałem się na taką Festinę tylko w innych odcieniach

 

 montres_Festina_homme_F16585-9_680x680.j

Jestem bardzo zadowolony (na żywo wygląda o niebo lepiej) a czytając Twoje wypowiedzi o wskazówkach i indeksach sam musiałem sprawdzić i wszystko jest idealnie. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SzukajacyPorady
      Zgłaszam potrzebę natychmiastowej pomocy, nie radzę sobie i słabo znam się w temacie zegarków, łatwo również ulegam sloganom marketingowym. Szukam aktualnie budżetowego zegarka automatycznego, a ogólnie mam poważny problem z zakupem czasomierza, z którego byłbym w pełni zadowolony. W przeciągu ostatnich 2 miesięcy nabyłem dwa nowe zegarki kwarcowe, pierwszy, Festina Chrono Bike, zostałem zwiedziony rzekomym "Dziedzictwem sławnego wyścigu Tour de France". Udało mi się go zwrócić. Drugi zegarek, Grovana, ładny, zwiedziony szafirowym szkiełkiem, ale brak efektu wow. Udało mi się go odsprzedać, ze stratą. Postanowiłem że jednak zaryzykuję automat, raz kozie śmierć 🫣, obojętnie z jakim lub czyim dziedzictwem. Cena max. 1000 zł, z przeszklonym deklem ma być. W oko wpadły mi LORUS RL419BX9 oraz Pierre Ricaud Sapphire Automatic P60029.5115A. oba w cenie około 700 złotych. Który jest lepszym wyborem? Lorus ma mineralne szkiełko, a Pierre Ricaud szafirowe, PR jest 50 metrów WR a Lorus 100 metrów WR. Gdzieś czytałem że Pierre Ricaud to chinol opakowany marketingiem, marka niezbyt pewna. Ale może nie jest tak źle? Najgorsze że nigdzie tego Ricauda nie da się przymierzyć. Proszę osobę rozeznaną lepiej niż ja o jakąś sugestię, lub polecenie zupełnie innego modelu w tym przedziale cenowym w stylu raczej podobnym do tych dwóch modeli które podałem- stal nierdzewna, bransoleta, tarcza niebieska. Zastanawiam się również czy szkiełko szafirowe to absolutny must have czy mineralne dla zwykłego śmiertelnika też wystarczy. Mam 31 lat, zwykła polska łysawa chłopaczyna, hetero, karnacja jasna,bez zacięcia biznesowego, styl sportowo-casualowy, niezamożny, singiel bez nałogów. Pozdrawiam. 

    • Przez Arthas33
      Witam co sądzicie o zegarku Festina F20007/4, ma szafirowe szkło i ładnie wygląda, z tego co wyczytałem ma mechanizm ronda 705, to dobry mechanizm? Kosztuje około 500 zł jak sądzicie to dobry wybór?
       
       

    • Przez Senna
      Dzień dobry.
      Poszukuję prezentu dla męża o takich parametrach:
      nurek  - 200m wodoszczelność - automat - szafir - bransoleta.
       
      Znalazłam 2 modele o tych cechach:
      tańsza  FESTINA 20531/1  ( 649 zł - https://www.timestore.pl/20531-1  )
      droższy ORIENT KAMASU RA-AA0003R19B  ( 946 zł - https://westwatches.pl/pl/zegarki-meskie/orient-ra-aa0003r19b )
       
      Będę wdzięczna za Wasze refleksje, czy warto wydać 300 zł więcej na Orienta, czy nie.
      Z góry dziękuję.
       
    • Przez Nandez15
      Witam, 
      Chciałbym się doradzić bardziej doświadczonych ludzi w zakresie wyboru zegarków.
      Budzet: około 1000 złotych na dwa zegarki (więc może być do 500 na jeden, 700/300, itp.)
       
      Cel: jeden zegarek miałby być bardziej elegancki, drugi bardziej na co dzień (miejski / sportowy )
       
      Pasek: zdecydowanie preferuję zegarki z paskiem od zegarków z bransoletą
      Kolor paska: czarny lub brązowy 
       
      Priorytety: najważniejsze, żeby zegarek mi się podobał (dlatego później przedstawię swoje typy). Równie ważna jest niska awaryjnosc i nierysowanie się szkła (na ile to możliwe w takich cenach) i ostatecznie jakas reputacja (w tej cenie głównie chodzi o wykluczenie marek krzak / podróbek).
       
      W odniesieniu do bardziej eleganckich zegarków rozważałem (skórzany pasek, bez zbyt skomplikowanych tarcz zegara i brak przesadnie dużej koperty):
      1) https://www.zegarek.net/zegarki/citizen/zegarek_citizen_bd0041-03f.html?gclid=Cj0KCQjwnqH7BRDdARIsACTSAdsH4b9hj8v4vSREbg_TNxNWM4uUNFwnHh6BAqQTnZf4BVOWH-ZG9pIaAu_2EALw_wcB

      2) https://www.zegarek.net/zegarki-citizen/zegarek-aw1211-12a

      3) (trochę mniej elegancki, może być też wybrany jako miejski) 
      https://www.zegarek.net/zegarki-festina/zegarek-f20358-1?gclid=Cj0KCQjwnqH7BRDdARIsACTSAdvfb8Ykk_Uq97Wff5fhCbhJ1CO7sx0-8pfphDS2E15Mup1fgE0GAXIaArSSEALw_wcB

       
      Jeśli natomiast chodzi o model miejski to a moim kręgu zainteresowań sa:
      1) (korzystniej wygląda moim zdaniem na pozostałych zdjęciach) https://www.zegarek.net/zegarki-lorus/zegarek-r3a43ax9
      2) https://www.zegarek.net/zegarki/festina/zegarek_festina_f20330-6.html

       
      Proszę o Wasze zdanie na temat powyższych modeli / marek, ewentualnie inne propozycje, rady czy inna pomoc. Jest to mój pierwszy wybór zegarka (ów), więc nie mam do końca pojęcia czym się kierować. Z wyglądu jak dla mnie najładniejsze sa: 
      Eleganckie: 1>3>2
      Sportowe; 2>1
       
      Z góry dziękuję za jakiekolwiek wsparcie,
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.