Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maf2

Zegar Gustav Becker problem z wybijaniem godzin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z zegarem Gustav Becker. Chodzi o to że, na 6 bije dobrze czyli równo na liczbie 6. Natomiast w przypadku godziny 12 nie wybija równo tylko mniej więcej minutę po. Pytanie czy to jest kwestia regulacji czy jakiegoś uszkodzenia ? Poniżej zamieszczam linki do zdjęć:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba. Luzy, wytarcie elementów układu włączającego bicie, niedoskonałości jeszcze fabryczne. Większość mechanizmów ma pewne odchyłki w tej mierze, minuta to już sporo. Mechanizm nie wygląda zbyt rześko, w łożyskach luzy i smoła jakby...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Oddaje go do renowacji mam nadzieję, że da się to naprawić ? :) Właśnie wcześniej wybijał dobrze. W ogóle który to rok produkcji ? Da się to ustalić ? To pamiątka rodzinna i najwyższy czas doprowadzić ją do stanu używalności.

W sumie to chyba przesadziłem z tą minutą teraz jak sprawdzam to bije w momencie jak się kończy krawędź wskazówki.

 

Smoły tam nie ma trochę kurzu niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smoła to taki eufemizm  :). Po umyciu, smarowaniu i regulacji, będzie śmigał aż miło. Wygląda zdrowo i posłuży jeszcze wiele lat. 

Popularne zegary mechaniczne mogą mieć niewielkie odchyłki dobowe, dlaczego nie? Mamy je dla urody i duszy, a nie do dokonywania pomiarów równych zegarom atomowym... 

Czy przypadkiem wskazówka minutowa nie nabrała delikatnego luzu na osi? 

Pokaż skrzynię, proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wskazówka minutowa ma luz na osi.

Zdjęcie skrzyni postaram się zrobić niestety w tym momencie nie mam aparatu(pożyczony). Skrzynia jest dość prosta bez jakiś wymyślnych cudów. Sama skrzynia była robiona chyba pod meble bo u dziadków jak pamiętam lata temu meble były zrobione w tym samym stylu.

Po renowacji też postaram się wstawić fotki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta, czy wymyślna- zawsze miło zobaczyć  :). Spróbuj skasować luz na tulejce i pewnie będzie dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zegar jest pamiątkowy i ma służyć przez wiele lat warto zainwestować w jego konserwację i naprawę przez fachowca. Mam wrażenie, że mechanizm jest brudny. Szkoda by się niepotrzebnie wycierał. Gdy wreszcie stanie, to bez drogiej naprawy się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest brudny i zaniedbany. W przyszłym tygodniu idzie do konserwacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez janekp
      Kto  wie  co  to za zegar ,zawieszka  wahadla  jak u Beckera .































    • Przez janekp
      Skan z  1880  roku  opisujacy  ile zebow  obejmowala  kotwica  w  zegarach z  wahadlem  sekundowym u  GB  wczesniej  i  pozniej,jaki  kat tworzyla  kotwica  z  kolem  wychwytowym  ip.Porownanie  do  Kessela.
      Kessels, Heinrich Johann – Watch-Wiki
       
       

    • Przez kropton
      Dzień dobry,
       
      chciałbym poprosić o identyfikację modelu oraz przypuszczalny rok produkcji zegara firmy Gustav Becker.
      Werk P14 
      Nr. 1517731 (wyczytałem, że około to rok 1900-1910, z  kolei logo na cyferblacie sugeruje 1910-1931).
      Zdjęcia w załączeniu.
       
      PS dla ciekawych
      Zegar został znaleziony w stanie złym - połamana oraz niekompletna skrzynia, wykrzywiona oś, brak wahadła,brak jednej wskazówki.
      Jako ze zajmuje się renowacją starych gramofonów a także pasjonuję wszelakimi starociami na warsztat poszedł i zegar.
      Oczywiście zegar już żyje i pomimo, że jest kaleką bez jednej wskazówki (zamiennik już w drodze) to liczy czas jak dawniej.
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
      Piotr
       







    • Przez carliro12
      Panowie, podpowiecie czy ten zestaw z linku ponizej to komplet czy raczej skladak? 

       

      https://allegro.pl/p..._content=oferta

       

      https://allegro.pl/p..._content=oferta

       

      i co sadzicie o tej cenie?

      Bede wdzieczny za komentarze.

       

      dzieki

       

      dokladam kilka zdjec






    • Przez pingwin7
      Witam,
      Mam pytanie odnośnie zegara stojącego Gustav Becker. Zegar jest świeżo po renowacji i co dziwne z renowacji wrócił bez dolnej ścianki. Wcześniej ścianka była, a przynajmniej jej część. Renowator twierdzi, że dolnej ścianki nie powinno być, bo pracujące tam ciężarki i potrzebują przestrzeni.
      Mi się wydaje, że taka ścianka chroni mechanizm zegara przed kurzem.
       
      Bardzo proszę o informację, czy tej ścianki na prawdę nie powinno być.
      Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.