Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Gold Members

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Zegarek ZENIT Błonie

Czy był taki zegarek ?? Zenit Zodiak Błonie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Pawulon

Pawulon
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 08 październik 2013 - 07:40

W ostatnim czasie będąc u człowieka, który sprzedaje antyki m.in. zegarki (u którego kupiłem Blonexa) wspomniał mi o zegarku Zenit (szwajcarski Zenith) produkowanym w Błoniu. Zaczął opowiadać mi historię z protestem ambasady, o wycofaniu tej partii zegarków noi zaznaczył, że w przeszłości był właścicielem takiego egzemplarza ale się go pozbył.

Ja oczywiście od razu powiedziałem mu, że pewnie chodzi mu o model Zodiak (szw. Zodiac, po przeczytaniu fachowej literatury lektury "Przystanek zegarek" 2. Nazwy handlowe modeli). Nie chcąc się bardziej z nim pokłócić zapowiedziałem, że poszperam i internecie i przewertuje raz jeszcze książkę i forum.

W internecie znalazłem wzmiankę, że taka historia może być prawdopodobna:

link http://www.radziecki...-bloniu,19.html

"Chcę się podzielić ciekawą informacją dotyczącą nazwy zegarka Zenit.
Jak wiadomo fabryka w Błoniu produkowała zegarki z wieloma nazwami.między innymi wypuściła serię zegarków z nazwą Zenit,i część z tej serii została sprzedana.Nazwa zegarka Zenit jest prawnie zastrzeżona dla fabryki zegarków w Szwajcarii.Gdy fabryka w Szwajcarii dowiedziała się że w Polsce sprzedawane są zegarki o tej samej nazwie,zagroziła fabryce w Błoniu podaniem do sądu o bezprawne używanie tej nazwy. Fabryka w Błoniu bojąc się kary, zobowiązała się do wycofania ze sprzedaży pozostałych zegarków z nazwą Zenit.Skierowała pismo do dyrekcji przedsiębiorstw handlowych posiadających w swoich sklepach zegarki z nazwą Zenit o dostarczenie ich do zegarmistrzowskich punktów usługowych firmy Jubiler w celu wymiany tarczy w tych zegarkach na inną ,
Tak więc szczęśliwi posiadacze Zenitów powinni być szczególnie usatysfakcjonowani że mają je w swojej kolekcji.
"

Mam do Was pytanie czy taki zegarek był produkowany w Błoniu czy po prostu jest to pomyłka ze względu na odległy czas i słabą pamięć nazwy Zodiak i Zenit ?????

• 0

#2 pirx65

pirx65
  • Użytkownik
  • 1119 postów

Napisano 08 październik 2013 - 08:39

Zenit nigdy nie był produkowany w Błoniu.

Historia z protestem ambasady jest prawdziwa ,ale dotyczy ZODIAKA

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Zenit, Zodiak, Błonie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych