Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Booshi

Gdzie ten werk się smaruje a gdzie reguluje (zegarek cesare cardinali)?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

 

Taki szkieletowiec, niby włoskiej firmy (nikt nic nie odpowiedzial w temacie co to za firma Cesare Cardinali)- prezentuje się ładnie a przygodę z zegarkami dopiero zaczynam.

 

Czy ktoś jest mi w stanie pokazać, w którym miejscu ten mechanizm ma punkty smarowania, a w którym regulacje chodu ?

 

 

Wiem, ze odeślecie mnie do podstaw budowy zegarka i  zamierzam sie za to zabrać a interesuje mnie to na chwile obecna (jak to mówią, ciekawość mnie zżera :) )

post-65256-0-81184500-1381347245_thumb.jpg

post-65256-0-72065500-1381347276_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie bierz mechanizmu zegarka w palce, na których są rękawiczki z kłakami, bo te kłaki będą za chwilę w w/w mechanizmie. Na włosie, w wychwycie etc.

Smarujemy tam gdzie się trze. Łożyska, palety wychwytu, remontuar itd.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

po takim czułym uchwycie to zegarek nadaje się już zapewne do czyszczenia a nie smarowania bo jest pełen kłaków ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? co Ty pierdo...sz?

?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają racje , takie rękawiczki to raczej do prezentacji biżuterii, lub całego złożonego zegarka . Do mechanizmu tylko lateksowe  na palce.

 

Też mnie zastanawia wypowiedz forumowicza cook 

 

Co miałeś na myśli kolego używając tak" inteligentnego" pytania ? Stwierdzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu chyba ma ciężki wieczór...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi pamiętać: najpierw buty potem spodnie...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają racje , takie rękawiczki to raczej do prezentacji biżuterii, lub całego złożonego zegarka . Do mechanizmu tylko lateksowe  na palce.

 

Też mnie zastanawia wypowiedz forumowicza cook 

 

Co miałeś na myśli kolego używając tak" inteligentnego" pytania ? Stwierdzenia ?

Sam sobie odpowiedz.....

 

!?!

Spokojnie,nic nie piłem ;) Jak zakładasz rękawiczki z królika angorskiego i do przeglądu zegara[zegarka]to czego się spodziewasz?poza żartami?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężkie to poczucie humoru ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Malcallm
      Mam 3 letniego SKX007, który chodził super dokładnie; odchyłka była ok 1 min na tydzień. Nagle ni z tego ni z owego zaczął się spóźniać ok 1-1,5 min na dobę. Zegarka używam codziennie, nie było żadnych uderzeń, nie upadł, odkładam go zawsze w to samo miejsce itd. Co mogło być przyczyną rozregulowania i gdzie w Warszawie go oddać do przeglądu / regulacji?
       
      M.
    • Przez dsz
      Jestem w posiadaniu sarba033 i uwielbiam ten zegarek..
      Mam jeden problem który mnie nurtuje.. w ciągu doby robi -22 sekundy (wartość stała i niezmienna)
      Według instrukcji dopuszczalne -15 +25.
      Ktoś z Was regulował ten mechanizm? Warto? 
      Pomyślałem o serwisie centralnym w Sochaczewie ZIBI ale nie mam przekonania.
      Może jakiś pewniak w łódzkim i mazowieckim? Ktoś? Coś?
      Proszę o pomoc..
    • Przez Mariusz75
      Dzień dobry,
       
      od 3-4 lat mam zegarek automatyczny Seiko 5 (7s26c). Zwykle się trochę późnił, oddałem go gdy do dobrego serwisu (omegi) po tym gdy zaczął się późnić kilka minut dziennie.
      Panowie rozebrali, potem złożyli i generalnie wszystko jest dobrze ale
      zegarek śpieszy się około 1min/tydzień. "Regulacja czasu" jest minimalnie za zerem na plus.
       
      Czy mogę co miesiąc cofać zegarek? Czy muszę zawsze przekręcać wskazówki do przodu (niecałe 24h) aby go zsynchronizować z lepszym chronometrem/zegarem?
      Mam gwarancję - czy może iść i poprosić aby lekko go opóźnili?
       
      Dostałem oczywiście wydruk ile się śpieszy (okolo 17 sek/dobę) ale chyba tylko w "podstawowej pozycji". Może gdybym go inaczej odkładał na noc to zredukowałbym śpieszenie się w czasie dnia.
       
      Z góry dziękuję za poradę, Mariusz
      PS
      Wydawało mi się, że prosiłem przed serwisowaniem o to aby się raczej późnił nie spieszył no ale mogłem też o tym zapomnieć powiedzieć o tym.
       
    • Przez Paulus57
      Ponieważ nie znalazłem na forum tej informacji zakładam, mam nadzieję, nowy temat.
      Interesuje mnie problem regulacji zegarka z zachowaniem jego deklarowanej , fabrycznej wodoszczelności. Mam kilka zegarków, sprawa dotyczy dwóch z nich:
      1. Seiko SARB017 Alpinist - jego dokładność pozostawia wiele do życzenia. Teoretycznie mieści się w normie dla swojego mechanizmu (6R15), ale przyśpieszenie na poziomie 40s na dobę jest jednak irytujące. Domyślam się, że ewentualna regulacja wymaga jego otwarcia, co potem? Co z jego wodoszczelnością (200 m)? Czy usługę można pogodzić z zachowaniem jego walorów? Jeżeli tak, to gdzie tego dokonać na terenie Łodzi? Nie ukrywam, że koszt ma dla mnie znaczenie.
      2. Deep Blue Sea Chrono 1K - tu sprawa nie jest bardzo pilna, ale też mnie interesuje. Jak wygląda wymiana baterii kwarcowej, tak by zachować jego szczególnie wysoką wodoszczelność? Zegarek jak to kwarc idzie bardzo punktualnie, ale bateria pewnie wytrzyma 2 do góra 5 lat (?). Przy okazji pytanie jak z trwałością baterii kwarcowych w tym nurku?
       
      Liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez fanfar19
      Witam,

      Mam Eposa 3413, super zegarek ale dokładność nie jest najlepsza.
      Zrobiłem pomiary i wyszło coś takiego:
       

       
      Zegarek jest na gwarancji, chłopaki z Jubitomu, gdzie go kupiłem mówią by wysłać go na serwis i regulację.
      Twierdzą, że serwis Eposa w Polsce jest bardzo solidny i rzetelny.
      Dodatkowy problem polega na tym, że koronka w zegarku dość słabo chodzi, po odkręceniu nie zawsze odskakuje na pozycję zmiany daty, często w ogóle nie wiadomo w jakiej jest pozycji i trochę trzeba się nakręcić. Do tego po wciśnięciu koronki, wskazówka minutowa potrafi drgnąć co mnie drażni. Co czyni ustawianie zegarka operacją mało fajną.

      No i pytanie do fachowców i pasjonatów - wysyłać go na serwis czy też zostawić tak jak jest?
      Mam obawy, że nic się nie poprawi, a coś się może pogorszyć


       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.