Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

orcio

Strela chronograph od Kirowa

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczynki z pewnością super, ale mógłbyś wkleić lepsze zdjęcia. Aż szkoda tak ładnych zegarków, by je tak mało czytelnie pokazywać :(

Planowałem wkleić lepsze zdjęcia ,a nawet trochę porozbierać zegarki dla pokazania pewnych różnic czy detali.ale widzę ze nie ma sensu bo temat się całkowicie nie przyjął .Zero odzewu czyli zegarki tego typu są niezbyt atrakcyjne dla kolegów z forum.Pewnie jakbym napisał o reedycjach Strely było by natychmiast kilkanaście postów i jeszcze więcej komplementów,ale niestety(albo na szczęście) nie mam żadnego zegarka tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie będzie takiego odzewu jak w przypadku 3133 bo to rzadkie zegarki i mało kto je ma . nie poddawaj się i pokarz lepsze zdjęcia . sporo osób chętnie to zobaczy i ja tez


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, sam nic tu nie piszę, bo niewiele wiem o tych czasomierzach, jednak jest tu dzięki takim wpisom jak od mayor'a kopalnia wiedzy i chętnie się z nią zapoznaję, i myślę , że nie ja jeden.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Popieram wypowiedzi kolegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowałem wkleić lepsze zdjęcia ,a nawet trochę porozbierać zegarki dla pokazania pewnych różnic czy detali.ale widzę ze nie ma sensu bo temat się całkowicie nie przyjął .Zero odzewu czyli zegarki tego typu są niezbyt atrakcyjne dla kolegów z forum.Pewnie jakbym napisał o reedycjach Strely było by natychmiast kilkanaście postów i jeszcze więcej komplementów,ale niestety(albo na szczęście) nie mam żadnego zegarka tego typu.

Planowałem mieć taki zegarek, ale niestety ceny i głównie ceny mnie zniechęciły, poza tym,  naprawdę ciężko coś fajnego znaleźć na 3017. W tym czasie jak na allegro widziałem chyba ze 20 aukcji "szturmanskie" na 3133, 3017 były tylko dwie aukcje, i obie skończyły się w okolicy 1100 - 1200.

Treevill ma rację, za cenę jedej streli na 3017 nabyłem trzy zegarki na 3133 (jednego noworuska i dwa "szturmańce", które ciągle przechodzą przez zabiegi odnawiające :-) Więc nie dziwie się, że tak jest ich mało.

Zresztą Mayor, sam, w którymś z postów uzmysłowiłeś mi, że to raczej zegareczek do szuflady, niż na nadgarstek. A uroda starej Strzałki z pewnością sprawiła by, że szybko bym ją zajechał ciągłym noszeniem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że inni nie pokazują swoich zegarków wcale nie oznacza, ze Ty masz "ukrywać" swoje. Piękne zegarki powinny być pokazywane, wiec nie ma na co czekać tylko śmiało za aparat i wklejaj, pokazuj swoje rodzynki.

Gratuluje kolekcji i pozdrawiam. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayor nie rezygnuj ze swoich planów, ja również chętnie popatrzę i poczytam.Piękna kolekcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą Mayor, sam, w którymś z postów uzmysłowiłeś mi, że to raczej zegareczek do szuflady, niż na nadgarstek. A uroda starej Strzałki z pewnością sprawiła by, że szybko bym ją zajechał ciągłym noszeniem :-)

 

Dlaczego do szuflady? Jeśli traktować to jako inwestycję to jestem w stanie zrozumieć, ale pasję? Przypodobałem sobie wizje noszenia na swoim lichym nadgarstku zegarka ofiarowanego radzickim pilotom (bez większego sentymentu do radzieckiego [dla jasności neutralnie], ale dla pilotom sentyment wzrasta osiągając ekstrema. Poza tym myśl, iż parę jego braci i sióstr były w przestrzeni kosmicznej? Działa na moją wyobraźnię.

 

Mayor, Twoje opowiastki o tych zegarkach uważam za bardzo cenne, wiec byłbym wielce zobowiązany za wskazaniem źródeł z których dowiedziałbym się o nich wszystkiego co można wiedzieć, samego Ciebie zachęcam do opowiadania :).

 

Zatem moje pytanie, z jakimi rodzajami tarcz można spotkać się? - Pytanie to i odpowiedź na nie będzie nauką do mojego pierwszego zakupu - co bym był on jak najbardziej trafny. Chciałbym kupić oryginalny zegarek - tzn nie składaka celem wypicowania i sprzedania. Dlatego czy tarcze można zestawić jakoś z numerem seryjnym na mechaniźmie?

 

Może wypadałoby zrobić takie zestawienie? Jest to możliwe i sensowne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle zostałem zrozumiany zegarek taki absolutnie nadaje się do noszenia tylko nie na każde okazje.Basen,,rower czy modne ostatnio ustawki kibicowskie raczej nie,ale na ważne spotkanie biznesowe czy inne tego typu okazje tak...Zegarki takie są doskonałym starterem konwersacji sam wiele razy bylem pytany przez klientów o historie mojego "pięknego zabytkowego Breitlinga".a jak spotkałem kogoś w Speedmasterze to po 15 minutach byliśmy "prawie szwagrami"....Mało który z radzieckich zegarków jest tak łatwy do rozszyfrowania.Wystarczy zestawić logo fabryki,opis kamieni ,numer serii i rodzaj tarczy i wszystko jasne.Stosunkowo łatwo tez zweryfikować stan techniczny i oryginalność.Trudno znaleźć dobry egzemplarz bo wzrost cen na te zegarki spowodował powrót na rynek wielu zdewastowanych dawno spisanych na straty sztuk .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilku kolegow postulowalo 

post-67292-0-01360300-1395588936_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post za postem, ale zgodnie z postulatami kilku kolegów spróbowałem zrobić trochę lepsze fotki.Nie jest to łatwe bo zegarki z czarnymi tarczami są niezbyt proste do sfotografowania.Zgodnie z S/N 17169 zegarek został wyprodukowany na przełomie lat1963/64 i jest to egzemplarz eksportowy Poljot w bardzo poszukiwanej wersji "high brand"

post-67292-0-22398000-1395589149_thumb.jpg

post-67292-0-64849900-1395589362_thumb.jpg

post-67292-0-02972600-1395589468_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I od razu lepiej. Bardzo ładny chrono, a i mechanizm w super wizualnym stanie.

Gratuluję. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają świetnie! Zastanawiam się skąd taki wzrost cen tych zegarków, w ciągu kilku lat skoczyła kilka set razy... nie w czas zorientowałem się i uczuliłem się na piękno zegarków mechanicznych xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję trochę ożywić wątek pokazując swój świeży nabytek, pierwszy w mojej kolekcji chronograf z mechanizmem 3017. :-) Nawiązując zaś do poprzedniej wiadomości, ceny idą do góry z bardzo prostej przyczyny, gwałtownie spada liczba tych zegarków w oryginalnym stanie. Na zatoce można kupić mnóstwo Strel z współczesnymi tarczami, do których stworzenia użyto Strel ze słabszymi tarczami oraz młodszych Sekond i Poljotów. Ale już Strela z oryginalną tarczą to rzadkość, a cena szaleje na poziomie 1000 dolarów. Najłatwiej jeszcze jest z Sekondami, ale sądzę że i to się skończy niebawem.

 

sekonda-3017.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników i miłośników cal.3017
Odgrzeje trochę kotlety.Też jestem w posiadaniu od kilkunastu lat poljota 3017 o numerze 11899. W zasadzie to w użyciu jest u mnie prawie co dziennie. Szkiełko wymieniane już było kilka razy i nawet naprawę załapał. Połkną trochę wody i zardzewiał mechanizm ustawiania wskazówek. Nie dało się wyciągnąć koronki. Ale zegarmistrz dał radę i Poljocik śmiga jak nowy. Jak widać ktoś kiedyś bardzo dokładnie pousuwał wszystkie napisy sowieckie łącznie z napisem na mostku. Co ciekawe na tarczy nie ma najmniejszego śladu po napisach. Żadnej ryski lub przebarwienia. A może jest nie oryginalna, ale aż tak się na tym nie znam. Została tylko punca producenta. Widocznie za głęboko było do grzebania. Wskazówki tez są nie oryginalne, nie wiem czy z powodu jakiegoś zdarzenia czy specjalnie żeby zmienić mu wygląd. Ale zegarek mimo swojego wieku i użytkowania go przynajmniej od czasu kiedy ja go posiadam. A nie oszczędzałem go, chodzi wyśmienicie.Niedawno urwał się w nim pasek powiedziałem wtedy koniec. Czas na emeryturę! powędrował do szuflady, i zakupiłem co innego do donoszenia.Ale oczywiście o nim zapominać nie będę.

IT6QIqU.jpg?1

 

c7WToQa.jpg?1

 

9l5EELl.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Elob500
      Lecimy z tematem ETA 7750 w Poljocie a tak naprawdę Poljot-International &Basilika, Strumanskie.
      Z tego co wiem czas powstania to okolice po 2010 roku. 
      Info z cennika.
      Recommend retail price list „Poljot-International &Basilika“ 2013 ceny  w Euro.
      7750.3081190 Automatic chronograph "Gagarin", stainless steel case, glass back, 5 atm waterresistant, grey dial, leather strap, box; limited to 500 pcs. 1400,-
      17 7750.1740711 Automatic chronograph „Baikal“, stainless steel case, polished, brushed, sapphire glass, glass back, 5 atm, silver guilloched dial, leather strap, box 1299,-
      17 7750.1740712 Automatic chronograph „Baikal“, stainless steel case, polished, brushed, sapphire glass, glass back, 5 atm, brown guilloched dial, leather strap, box 1299,-
      17 7750.1740713 Automatic chronograph „Baikal“, stainless steel case, polished, brushed, sapphire glass, glass back, 5 atm, dial guilloched black, leather strap, box 1299,-
      I zdjęcia tego co udało  mi się znaleźć.
       
      Gagarin jak by ktoś coś to plis info...





       
       
       
    • Przez Kacperek_77u
      Cześć, 
      Razem z kolegą @Paulus57 wpadliśmy na pomysł zamówienia chronografów sugess 419 ale z 24h subtarczą i ewentualną limitacją na deklu który fabrycznie ma 12h subtarcze przez co ma on bezsensowną zdublowaną wskazówką godzinową (czyli zamiast st1902-12h byłby w środku st1903-24h 🙃)
      I do tego pomysłu będzie potrzebne minimum 50 ludzi-jeśli ktoś jest chętny to proszę się zapisywać pod tym tematem 😀 (też bardzo chętnie wysłuchamy waszych pomysłów jeśli je macie)
       
      Dostępne wersje kolorystyczne, pasków i ogólna cena (która przy hurtowym zamówieniu może ulec obniżeniu 😄 )
      https://a.aliexpress.com/_mO1TAgs
      I przykładowe zdjęcia wraz z parametrami najpopularniejszych wersji 
       






    • Gość
    • Gość
      Przez Gość
      29 kamieni
       
    • Przez Rezi
      Alpina Alpiner 4  AL-860GRS5AQ6 - zielona tarcza
      Nowa piękna referencja z 2021 od Alpiny, zegarek na  żywo robi wrażenie.
      Zegarek naprawdę bardzo dobrze prezentujący się na żywo. Kontrast białego aluminium z zielenią tarczy naprawdę wygląda rewelacyjnie.
       

      Stan 10/10 ( folie) - zegarek wyjęty do zdjęć (bransoleta w foliach)
      Zegarek w limitowany 3 szt. w ramach Community Watch ( pierwsze zrealizowane sztuki w ramach produkcji)
      Komplet tzn.  pudełka+instrukcja+karta gwarancyjna, karta limitacji 3/3
      Gwarancja międzynarodowa do kwietnia 2024.

      Podstawowe technikalia
      Alpina - Alpiner 4 Chronograph Automatic Limited Edition
      Referencja AL-860GRS5AQ6 CW (Community Watch)
      Średnica 44 mm bez koronki
      Wysokość 15,7mm
      Szczelność: 10 atm / 100m
      Rezerwa chodu: około 55h, 28 kamieni
      Tarcza: zielona, szlif słoneczny - pięknie wygląda naturalnym oświetleniu
      SuperLuminova na wskazówkach i indeksach
      Bransoleta 22/18 ze stali nierdzewnej ( oryginalna w foliach, nie skracana)
      Zakręcana koronka
      Szkło szafirowe + antyrefleks
      Bezel stalowy obrotowy w 2- kierunkach,

      Zegarek kupiony do własnej kolekcji - sprzedaje bo pojawił się inny cel na horyzoncie.

      Odbiór osobisty Poznań lub przelew + wysyłka ubezpieczona kurier DHL
      Tylko sprzedaż, bez zamiany
      Oferta będzie  'wisiała" do czasu dostępności innego zegarka na który poluję.
       
      7.650,00 zł   7.400,00 zł

       
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.