Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamil83pl

Wykopany w ogródku zegarek - GALONNE ? Cylinder 10 Stein

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Podczas przekopywanie ogródka ;) znalazłem taki oto zegarek.

Czy ktoś byłby w stanie napisać coś o nim ? Z jakich lat pochodzi i czy bogate zdobienie denka o czymś świadczy ?

 

Z góry dziękuję.

 

1.JPG

 

2.JPG

 

3.JPG

 

4.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To popularny zegarek z przełomu XIX/XX wiek. Werk pewnie z wychwytem cylindrowym, ale dla prwnosci musisz dodać jego fotkę. To tani wychwyt, robiono go dla nizszej warstwy spolecznej. Zdobienie na deklu było w tym czasie bardzo powszechne.
Ciekawe znalezisko... I w niezłym stanie jak na swoją historię... :)

Co do ewentualnej naprawy, pewnie się kompletnie nie opłaca, ale dla satysfakcji z uratowania czegoś starego, moze można próbować. Trzeba wtedy kupić drugi, podobny i z dwóch zrobić jeden...z przewagą tego drugiego:)
Kopertę mozesz uratować u zlotnika - około 80 złotych. Jak to jest damski zegarek (takie mają średnicę mniejszą niż około 33 mm), to ją napraw, wsadz do niej zdjęcie i daj żonie. Będzie miała fajny sekretnik:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk pewnie z wychwytem cylindrowym, ale dla prwnosci musisz dodać jego fotkę. To tani wychwyt, robiono go dla nizszej warstwy spolecznej.

 

Moim zdaniem zbytnio upraszczasz sprawę. Po prostu wychwyt cylindrowy jest wynalazkiem znacznie wcześniejszym. Po wynalezieniu wychwytu swobodnego kotwicowego (i jego udoskonalaniu) przez jakiś czas w użyciu były obydwa rodzaje wychwytów. Wychwyt zwany popularnie szwajcarskim okazał się ostatecznie lepszy pod wieloma względami, więc stopniowo wycofywano się z produkcji cylindrów, aż do całkowitego jej zaprzestania w latach 20-tych.

Faktycznie w okolicach przełomu wieków wychwyt cylindrowy stosowany był już głównie w popularnych, tańszych zegarkach, ale mówiąc o nim, nalezy mieć na uwadze, co napisałem wyżej


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez greg_lobinski
      Cześć,
       
      macie oświadczenia z renowacją zegarków w Lublinie? Mam kilka do renowacji, czy są zegarmistrze z nutką jubilerstwa?
       
      Pozdrawiam,
      Grzesiek


    • Przez WiliamTell
      Witam,
      Miramar Geneve 17 Rubis Incabloc-czy ktoś może więcej mi powiedzieć na temat tej firmy, a najlepiej na temat tego konkretnego modelu?Zegarek jest w 18 karatowym złocie.W sieci nic nie mogę nic znaleźć na temat firmy Miramar. Liczę na waszą pomoc.
       
       

    • Przez Vaillant
      Cześć, otrzymałem taki oto zegarek, ktory przechodził z babki na babkę i chcialbym określić jego wartość. Niestety nie potrafię określić co to za marka. Dodam, że nie mam zamiaru go sprzedawać.

    • Przez Jaga92
      Proszę o pomoc w identyfikacji zegarka, który znalazłam na jednej aukcji. Cena jest śmiesznie niska, ale boję się, że może być problem z częściami do staruszka. Sprzedawca nie wie, jaki to zegarek, więc do dyspozycji mam tylko zdjęcia (marnej jakości).
      Brak sekundnika, tarcza wytarta, udało mi się tylko odczytać "17 jewels" i "super". Jest jeszcze litera "n", być może od "incabloc". Werk bez napisów, może ktoś również "wyczyścił", podobnie jak tarczę.
      Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu gagatka.


    • Przez Kraft
      Panowie, czy jesteście w stanie wzbogacić moją wiedzę nt. marki Provis? Kupiłem zegarek "w ciemno". Przypuszczalnie jest to egzemplarz właśnie tej marki, na oko lata 30 - 40 XX w. Nie jestem w stanie w tej chwili wykonać zdjęć, ale oto kilka słów opisu: koperta blaszana, nierdzewna, przypuszczalnie francuska, dzielona w połowie na linii wałka naciągu. Mechanizm szlifowany w pasy, bez sygnatur poza literami na plusie i minusie przesuwki na mostku balansu. Wychwyt kotwicowy, wydaje się że w całości metalowy (palety są czarne). Na spodniej części koperty od wewnątrz dopatrzyłem się bardzo nikłej odręcznej sygnatury, wygląda jak cyfra 1 z następującym po niej przecinkiem i jakąś liczbą, lub ozdobne "h" (szwabacha?) z jakąś liczbą. Jestem bardzo ciekaw jego historii, choć zdaję sobie sprawę, że Patek to to nie jest.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.