Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Zaśniedziała bransoleta, bolec nawet nie drgnie

bransoleta

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 AndRev

AndRev
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów
  • Gadu-Gadu: 8928514

Napisano 15 październik 2013 - 19:54

Witam, mam mały problem z baransoletą, ktora przelezała ponad rok w szafce, zaśniedziaiły niektóre bolce, przywarły tak, że nie chcą nawet drgnąć. Zegarek uzywałem codziennie w pracy itp. pewnego dnia przeżarł sie element bransolety i był do wymiany, wiec wystarczyło zmienic gdyz miałem zapasowe, ale ciagle przekladałem na pózniej itd. dopiero nadszedł ten czas kiedy chce się z tym uporać, niestety czas działał na jej niekorzyść niektóre bolce tak sie przeżarły z bransoletą, że nie chcą wyjść. 
Żeby zobrazować całą sytuację dołączam zdjęcie.

obrubka2.jpg

Na tym zdjęciu gdzie porobiłem kreski żółte oznacza że bolec z bransoletą jest przeżarty i nie drgnie a zielone ze jest luźny i jest ok. Próbowałem wszystkiego zeby wybić bolec i wszystko sie ugina rozkładam rece, pozostaje mi jakis silny preparat, nie wiem odrdzewiacz czy cos? Dodam że nie ma u mnie w mieście zegarmistrza dawno temu z plajtował :) zmiana bransolety nie wchodzi w rachube z resztą nie opłaca mi sie pakować w ten zegarek kasy jedynie w jakiś preparat, chemie mogę zainwestować co mi radzicie, co polecacie moze mieliście podobny problem?

• 0

#2 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 16197 postów

Napisano 15 październik 2013 - 20:10

Preparat (o ile zadziała) + wymiana zniszczonych elementów będą droższe od nowej bransolety.

• 0

#3 AndRev

AndRev
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 15 październik 2013 - 21:00

Mam 4 elementy zapasowe oryginalne wyglądają jakby prosto z fabryki tam wyżej na zdjęciu nie zmieściły się w kadrze, właśnie o to chodzi ze może ktoś z was próbował jakąś chemie, która rozpusci ten brud pomoże rozruszac elementy, na pewno coś takiego jest tylko jaki to preparat byłby najlepszy?

• 0

#4 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 16197 postów

Napisano 15 październik 2013 - 21:07

Zacznij od Coca Coli.

• 0

#5 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 15 październik 2013 - 21:16

Preparat (o ile zadziała) + wymiana zniszczonych elementów będą droższe od nowej bransolety.

Dokładnie tak, a poza tym na fotce wygląda to tak, że ta bransoleta raczej nie zachęca do założenia jej na rękę...

Jeśli jednak chcesz się pobawić to cola nie jest zła. Może też być moczenie w nafcie

• 0

#6 AndRev

AndRev
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 15 październik 2013 - 22:21

Dokładnie tak, a poza tym na fotce wygląda to tak, że ta bransoleta raczej nie zachęca do założenia jej na rękę...

Jeśli jednak chcesz się pobawić to cola nie jest zła. Może też być moczenie w nafcie

To prawda bransoleta jest w opłakanym stanie (praca w piekarni - nie jako piekarz ale czasem mąka, pot czy inne czynniki robią swoje) ale nie widzę sensu czyszczenia przed wymiana elementów, czyszczenie to ostatni etap, cel jest taki aby posłużył kilka miesiecy, około pół roku a potem sprawie sobie nowy..
A co do Coca coli - to lipa zapomniałem wspomieć ze przelezał w niej 24 godz. i niestety nic, no i wd40 miałem pod ręką troszke tylko przeczyscił brudy, także trzeba cos mocniejszego, coś co by się wżarło głebiej, zastanawiam sie nad odrdzewiaczem tylko   nie jestem pewien czy pomoze, nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto, oczekuje najpierw jakiejś porady..

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bransoleta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych