Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bruce Wayne

Problem z alarmem Casio EF-514

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Posiadam Casio EF-514D. Problem polega na tym, że gdy ustawie sobie alarm, wszystko jest ok jeżeli nie ruszę zegarkiem. Kiedy ruszę nadgarstkiem alarm zaczyna cichnąć lub przestaje wydawać dzwięk. To samo dotyczy dzwięku włączenia chronografu.

Czy to może być wina sprężynki? Nie jestem pewien czy we wskazówkowych kwarcach takie rozwiązanie się stosuje.

Zegarek jest nowy na gwarancji, nie ma jednak opcji wmiany na nowy. Jest to jeden z ostatnich z importu na europę. A wolę żeby nikt go nie rozkręcał do części pierwszych i składał ponownie.

Mam podstawową wiedzę na temat mechanizmów, i może uda mi się problem rozwiązać samemu, gdyż nie ma w okolicy żadnego zegarmistrza (tak, wiem to nie najlepszy pomysł).

Moduł - 2714, ten sam co w modelu EF-545

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

Być może jest tam sprężynka a na deklu głośniczek. Jednak jaki jest powód tego Ci już nie powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
W tym module nie ma sprężynki niestety, są dwa wypustki jak na zdjęciu (na środku):

 

http://i1341.photobucket.com/albums/o749/kelvin338/casio/EF545-1SBOI_Q_127517541x12MMSSLCALARMJAPAN-MIYOTAQUARTZ26_zps7029db1a.jpg

 

Delikatnie je odgiąłem żeby lepiej przylegały do dekla, ale to nic nie dało...
Wymieniłem dodatkowo baterię na nową, żeby być pewnym, że to nie wina małej energii.

Czy coś jeszcze można zrobić? Czy została już jedynie reklamacja?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.