Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Robertt72

OMNIA B.Z.

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam wszystkich miłośników zegarów i zegarków.

Jestem na forum nowy i bez żadnej praktyki a wiedzę zdobywam między innymi czytając wszelkie posty.

Nazywam się Robert mam 40 lat . W świat 'TIK TAK" wpadłem przypadkowo 6 tygodni temu jak padł mój zegar wiszący "Made in Korea"

Próbowałem go oczywiście ratować, ale to był zły pomysł palec po rozwijającej się sprężynie boli do dziś  :D

Teraz do rzeczy:

Postanowiłem w stary garnitur wstawić coś innego znalazłem w Belgi kompletny mechanizm firmy Junghans  z roku 1900 ,ale w paczce znalazło się też coś innego. Kupa złomu i łopatka śmieci w mechanizmie. Po kilku godzinach moczenia w terpentynie ukazał się napis OMNIA B.Z. i numer seryjny 11298, a na płycie z przodu wybite 88. Co można z tych cyferek wyczytać ? Oto foto po ukończonej odnowie, proszę o łagodną krytykę to moja pierwsza praca :)

 

Pozdrawiam i czekam ,może ktoś wie coś więcej na temat tego zegara i zechce się wiedzą podzielić.

 

post-66149-0-71231900-1382660212_thumb.jpg

post-66149-0-31234000-1382660258_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

Nie ten dział[zegary będą odpowiedniejsze] chyba że chcesz go nosić na ręku.... ;) ,"mody" :D bywają różne.....nie mylić z moderatorami.... :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

Nie ten dział[zegary będą odpowiedniejsze] chyba że chcesz go nosić na ręku.... ;) ,"mody" :D bywają różne.....nie mylić z moderatorami.... :)

Witam :)

No tak ........nowy i pierwsza wpadka Sorry  :(  Na rękę nawet ładny tylko wahadło pięty poobija  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło stówki. Ale może producent więcej wie:

http://www.bernhard-zacharia.com/

Witam 

Dziękuję za link .

Czytałem na forum, że ktoś już tam pisał w sprawie rocznika zegara . 

Producent odpisał, że po powodzi znaczna część archiwów została zniszczona , ale napiszę .

Tak się zastanawiam czy te 88 z przodu mechanizmu nie oznacza rok 1888 ?

Strasznie mało w internecie opisów tego zegara , albo jest ich mało ,albo nie warto się nimi zajmować np: mała wartość historyczna ?

Pozdrawiam 

post-66149-0-75590600-1382724160_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zegarek naręczny Omnia-ciekawe czy to ta sama firma produkowała?

post-41915-0-29532900-1382731584_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Twój zegarek wygląda na Szwajcarski .

Na " A....le drogo " jest podobny  :)  

Mój jest Niemiecki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.