Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SIRLUKE1

Steinhart Klub - zegarek w kopercie 42 mm - 100 szt. dla forum

WYBÓR STYLU ZEGARKA DLA STEINHART KLUB  

100 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

W wątku Steinhart Klub zrodził się pomysł stworzenia limitacji, dla chętnych klubowiczów. Wiem już, że Gunter dysponuje kopertami 42 mm, które wstępnie zarezerwował pod nasz ewentualny projekt.

 

Dokładne dane o kopertach powinienem mieć niebawem (wymiary). Wiem, że do kopert tych możemy włożyć Eta 2824-2 lub Unitas'a.

 

Aby stworzyć zegarek dla Nas potrzeba min. 100 osób. Dlatego proszę ewentualnych chętnych, o oddanie głosu w ankiecie. Jeśli uzbieramy powiedzmy około 60 - 70 chętnych osób, to moim zdaniem, możemy ruszać z projektem.

 

Od razu w ankiecie umieszczam trzy pytania, o limitkę na serii:

 

MARINE

NAV B

Indywidualny styl, w opracowanym przez nas stylu np. casual, EDC.

 

Skąd ta trzecia opcja, ano Gunter może zrobić nam dowolną tarczę, dowolne wskazówki, dowolną koronkę.

 

Od razu mówię nie robimy nurka, póki co nie jest to również projekt zegarka klubowego.

 

Wybór stylu dokonuje się już w tej ankiecie, czyli proszę o przemyślane odpowiedzi.

 

Póki co proszę o nie dyskutowanie o projekcie, o nie tworzenie grafik, tu tylko sondujemy potencjał.

 

Bardzo wstępnie szacuje koszt na 1 600 - 2 000 złotych w zależności od komplikacji. Dostawa (nauczony Aquariusem i Marine Black Anchor) od 12 do 18 miesięcy.

 

Zapraszam

 

Łukasz

 

 

Edyta 05/11/2013

 

Koperta wybrana, będzie to koperta 42 mm stosowana przez Steinhart do produkcji modelu Military, który obecnie nie jest już produkowany.

 

Wybieramy mechanizm:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/97035-steinhart-klub-zegarek-w-kopercie-42-mm-wyb%C3%B3r-mechanizmu/

 

 

Edyta 06/11/2013

 

Otrzymałem informację, że forumowicze Czwartego-Wymiaru, też mogą być zainteresowani naszą limitacją. W związku z tym, że zegarek ten nie będzie zegarkiem klubowym, zaprosiłem ich również do rozważenia możliwości jego zakupu, gdy już projekt będzie gotowy. Jest to tym bardziej ważne, że potrzebujemy 100 chętnych.

 

Projekt prowadzimy tylko i wyłącznie na tym forum. Ja na bieżąco będę informował ich o postępach naszych prac (oczywiście część z Was jest i tu i tam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wariacje na temat Mariny jakoś niespecjalnie mi się widzą, a Nav B w kopercie 42 to chyba ciut za mało, mimo że ogólnie jestem fanem średniej wielkości zegarków.

 

Zagłosowałem na opcję 3 - w domyśle EDC. Jeśli uda się zrobić coś ładnego, nienurkowego, na bransolecie i w założonej kwocie, to by było pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot z datą, koniecznie:)


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany jakims oryginalnym projektem, ale ciekawa marinka tez w ostatecznosci mogla by byc bo jeszcze nie mam takiego zegarka :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na trójeczkę, coś indywidualnego


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos na opcję nr 3. Marzy mi się minimalistyczny, jednowskazówkowy :)

 

P.S. i błagam... byle nie kolejny pilot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczcie się z tym, że przy projekcie nr3. wcześniej niż za 2 lata zegarka nie zobaczymy ( wystarczy przejrzeć poprzedni temat Aquariusa i to jak wyglądała tam komunikacja). Bardzo wątpię także aby cena 1600zl była realna przy większej customizacji.

 

Ale trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos na nr 3 aczkolwiek w rozm. 42 byłbym zainteresowany zarówno Pilotem jak i marinką. Do tego boje się, że jak wygra ta 3 opcja to po tym zacznie sie :) Powstanie tyle pomysłów, padnie tyle propozycji, że nie dojdziemy do consensusu.:) No ale zobaczymy. Czyli opcja nr 3 a po niej zarówno 1 i 2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i koniecznie Unitas, może warto rozszerzyć ankietę o wybór werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquarius powstał w rok od oddania projektu do Guntera. Cena była około 2 000, Ale zażyczyliśmy sobie pudła, pasków itp. Tu możemy to pominąć.

 

Zajmę się ogarnięciem tematu. Co do wyboru projektów będę bardzo restrykcyjny i konkretny.

 

Zależy nam na szybkiej zabawie, a nie męczeniu się. Szybkie krótkie ankiety, ograniczona demokracja :)

 

Liczę na fajny zegar i dobrą zabawę, przy Aquariusie za bardzo się rozmyliśmy.

 

Przypominam, realizacja nawet do 1,5 roku. Jeśli ktoś jest niecierpliwy, chce mieć co miesiąc sprawozdanie z przebiegu procesu "budowy" zegarka, to tu tego nie otrzyma.

 

Sorry za szczerość, ale przeprowadziłem projekt Aquariusa razem z Leszkiem, okrzepłem przy własnej Marinie i wiem jak to wygląd ;)

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, jest wtedy szansa, że szybko i sprawnie to pójdzie. Może w końcu i na moim nadgarstku zagości jakis Stenek :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 3 - na Unitasie


"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co poproszę tylko o głosy, chcę poznać potencjał, potem damy sobie dwa, trzy dni na propozycję, w celu zainspirowania grafików, potem oni dostaną kilka dni na pokazanie projektów, potem ... Najpierw liczba chętnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos poszedł na 3.

Marzy mi się coś nietypowego jakiś nieszablonowy zegarek z fajną tarczą, indeksami, wskazówkami - kolorem.

Rozmiar 42mm - perfekcyjnie.

Idealnie jak by to był UNITAS - automatów mam już pod dostatkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uda się zrobić coś w stylu Bekher Design to wchodzą w to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Bauhaus, Davosa chrono, Steinhart, może Chronos-Art - dzieje się. Super. Kibicuję wszystkim projektom, choć na 100% kupię projektowanego w innym wątku bauhausa.

Zagłosowałem na opcję nr 3. Jeżeli pod nią będzie się kryć np. jednowskazówkowiec lub homage projektu Bekhera, to wchodzę bardzo chętnie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.