Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość norbie

ANKIETA preferencje dotyczące Forumowego zegarka BAUHAUS

ANKIETA preferencje dotyczące Forumowego zegarka BAUHAUS  

129 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę spróbować ale myślę, że w kontaktach z Nomosem oni cenią sobie nie maile ale kontakt bezpośredni. Aby ich przekonać limitacja nie mogła by być mniejsza jak 50 sztuk. 50 sztuk dosyć drogich zegarków!. Szanse na znalezienie 50 chętnych na tym forum na zegarek klubowy powyżej 4000zl są iluzoryczne.

Nawet dla Niemieckiego forum nie było takiego tematu a co dopiero dla naszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbie, pamiętaj tylko, że Tangente ma mało wyprofilowane uszy, miałem Tangente na nadgarstku i nie wyglądało to zbyt dobrze. Lepiej wyprofilowane ma chociażby Orion.

 

http://www.nomos-glashuette.com/en/watches/orion/38/

 

albo Zurich, piękny jest, ale to już zupełnie inna cena

 

http://www.nomos-glashuette.com/en/watches/zuerich/blaugold/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt Nomos będzie powyżej 4k a Stowa pewnie w okolicy 3k, ale czy przy cenie 3k pewnie też się tylu może nie znaleźć.

post-52016-0-19071300-1376469563_thumb.jpg

 


pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

QV - spróbuj. Masz już doświadczenie ze Squale, które powinno zaprocentować :)

Tak na marginesie, zastanawiam się dlaczego w PL nie ma jeszcze oficjalnego przedstawicielstwa NOMOSa, Stowy, Laco?

 

Tomi_Leg - będę w połowie września w Niemczech i prawdopodobnie wpadnę do Glashutte, żeby osobiście przekonać się jak prezentują się różne NOMOSy na nadgarstku. Ale już teraz mogę napisać, że słabo wyprofilowane uszy Tangente nie będą mi przeszkadzać, bo jeśli zdecydowałbym się na NOMOSa, to używałbym go naprzemiennie z innymi zegarkami, a nie jako EDC.

 

krzysiek29 - jeśli NOMOS, to manufakturowe werki, więc w cenie Stowy lub niższej na pewno nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV - spróbuj. Masz już doświadczenie ze Squale, które powinno zaprocentować :)

Tak na marginesie, zastanawiam się dlaczego w PL nie ma jeszcze oficjalnego przedstawicielstwa NOMOSa, Stowy, Laco?

 

 

Na razie moim oczkiem w głowie jest forumowe chrono kwarcowe ale jako projekt na 2015r Nomos może nie jest głupi.

Dystrybutor ponoć kiedyś był Nomosa ale Nomos zabrał mu dystrybucję i na kilka lat zrazili się do Polski. Obecnie nie ma tematu dystrybucji w PL Nomosa.

Stowa nie ma nigdzie dystrybucji bo taki przyjęła model funkcjonowania ONLINE.

Laco ma dystrybutora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tomi_Leg - będę w połowie września w Niemczech i prawdopodobnie wpadnę do Glashutte, żeby osobiście przekonać się jak prezentują się różne NOMOSy na nadgarstku. Ale już teraz mogę napisać, że słabo wyprofilowane uszy Tangente nie będą mi przeszkadzać, bo jeśli zdecydowałbym się na NOMOSa, to używałbym go naprzemiennie z innymi zegarkami, a nie jako EDC.

 

krzysiek29 - jeśli NOMOS, to manufakturowe werki, więc w cenie Stowy lub niższej na pewno nie da rady.

 

Fakt; bez założenia na nadgarstek trudno coś powiedzieć o danym zegarku czy "dobrze nam leży" - osobiście mam znacznie bliżej do Niemiec i mierzyłem Nomosy w Berlinie i np. Tangente bardzo dobrze leżał (byle był powyżej 33mm :)  ) jedyne co wskazówki mogłyby być odrobinę masywniejsze takie jak w wersji Sport i wg mnie okienko daty w Tangente nie pasuje. Przy cienkim pasku  żadnego odstawania uszu  nie zauważyłem.

 

Co do Stwowy to Stowę Antea miałem na myśli jako alternatywę do Tangente.


pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt; bez założenia na nadgarstek trudno coś powiedzieć o danym zegarku czy "dobrze nam leży" - osobiście mam znacznie bliżej do Niemiec i mierzyłem Nomosy w Berlinie i np. Tangente bardzo dobrze leżał (byle był powyżej 33mm :)  ) jedyne co wskazówki mogłyby być odrobinę masywniejsze takie jak w wersji Sport i wg mnie okienko daty w Tangente nie pasuje. Przy cienkim pasku  żadnego odstawania uszu  nie zauważyłem.

 

Co do Stwowy to Stowę Antea miałem na myśli jako alternatywę do Tangente.

 

Tylko , że Stowa Antea była już zegarkiem klubowym :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę wątek, pomysł bardzo ciekawy, ale czy znajdzie się wystarczająca liczba chętnych na zegarek w trym przedziale cenowym? 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Mogę spróbować ale myślę, że w kontaktach z Nomosem oni cenią sobie nie maile ale kontakt bezpośredni. Aby ich przekonać limitacja nie mogła by być mniejsza jak 50 sztuk. 50 sztuk dosyć drogich zegarków!. Szanse na znalezienie 50 chętnych na tym forum na zegarek klubowy powyżej 4000zl są iluzoryczne.

Nawet dla Niemieckiego forum nie było takiego tematu a co dopiero dla naszego.

 

Fajnie, że chcesz spróbować. Zobaczymy jak Nomos się ustosunkuje do pomysłu klubowca.

Jeśli chodzi o zebranie chętnych, to może nie będzie tak źle. Skoro znalazło się 9 na klubowego Dornblutha za 20 tys., to może znajdzie się 50 na 3 lub 4-krotnie tańszego Nomosa?

 

Na razie moim oczkiem w głowie jest forumowe chrono kwarcowe ale jako projekt na 2015r Nomos może nie jest głupi.

Dystrybutor ponoć kiedyś był Nomosa ale Nomos zabrał mu dystrybucję i na kilka lat zrazili się do Polski. Obecnie nie ma tematu dystrybucji w PL Nomosa.

Stowa nie ma nigdzie dystrybucji bo taki przyjęła model funkcjonowania ONLINE.

Laco ma dystrybutora.

 

A kto powiedział, że klubowce muszą wiązać się zawsze z jakimiś rocznicami? Dlaczego dopiero 2015? W 2015 roku ceny wyjściowe Nomosów pewnie będą wyższe niż teraz.....

Wg mnie istotą projektu powinna być jego ekskluzywność, czyli, że jest on niepowtarzalny i zamknięty tylko dla forumowiczów. Taki projekt może być prowadzony równolegle z innymi projektami.

Oczywiście, gdyby w Polse był przedstawiciel Nomosa, to ogarnięcie projektu byłoby dużo prostsze. Może ktoś się skusi na współpracę z Nomosem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomosem nie poszpanujesz w towarzystwie więc sprzedaż w Polsce była by marginalna. Nomos nie wydaje także dużej kasy na marketing więc to już w ogóle go przekreśla na Polskim rynku. Nomosowi nie zależy na obecności w PL. Jak ktoś chce to może ich produkt zakupić online w ich firmowych sklepiku. W dobie EU to żaden problem. 98% klientów to Niemcy i Austriacy i te rynki im wystarczają.

Co ludzie kupują w dobie kryzysku w PL ? Wystarczy przejrzeć na KMZIZ temat nadgarstkowy. Omegi, Rolexy i Tudory a dla mas Certina i Tissot i to w zasadzie zaspokaja potrzeby naszego rynku w 90%. Czyli firmy które wydają najwięcej na reklamę.

 

Projekt z Nomosem na pewno nie uda się bez aktywnego wsparcia Zarządu Stowarzyszenia KMZIZ. Co do tego nie mam wątpliwości. Projekt musi być albo rocznicowy albo tematyczny inaczej Nomos się nie zgodzi. Robienie limitacji dla samej limitacji bo paru ludzi w PL tak chce ....to nie przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos wydaje mi się, że byłby fajnym połączeniem dobrego zegara z klasa, drogiego - ale jeszcze nie "super" drogiego. Szkoda, że limitka na 10lecie to nie nomos - na coś takiego bym się pisał - bo to mój budżet jeszcze jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Nomos by poszedl na mala limitacje w okolicach 10-25 zegarkow. Nie sadze zeby na Forum byl wiekszy popyt.

Samemu reflektowalbym na model Oriona z/bez daty z niebieskimi termicznie barwionymi nakladanymi indeksami i wskazowkami. Ewentualnie polaczenie nakladanych indeksow na 12,3,6,9 + pozostalych malowanych.

Najchetniej z podwojmym indeksem na 12-tce dla wyroznienia i pojedynczymi wszedzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

10-25 forumowiczów ceniących stylowe i niszowe zegarki wśród kilkudziesięciu tysięcy forumowiczów chyba się znajdzie. Cała sztuka to przekonać do projektu decydentów w Nomosie. I tu liczę na sprawność QV, który obiecał mailowo ruszyć temat. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

QV - czy wiesz już od Nomosa od jakiej ilości zaczęliby rozmowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezienie nabywców na 50 Nomosów w Polsce graniczy z cudem  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nierealna liczba. Mało znana marka, dość wysoka cena, szczególny design - moim zdaniem nawet znalezienie 15 nabywców byłoby dużym sukcesem.

Tym bardziej że np. dla mnie oni mają już w swojej ofercie zegarek idealny - model Tetra - więc jak dojrzeję do kupna, to nie będę potrzebował limitek, tylko właśnie ten sobie sprawię.

 

Jest jeszcze jedno rozwiązanie kwestii limitowanego bauhausa - samodzielny składak. Kupić koperty (np. http://www.ofrei.com/page460.html), kupić mechanizmy (np. http://www.watch-tool.de/html/movements.php), wydrukować tarcze (np. Chronostar), dogadać się z jakimś zegarmistrzem żeby poskładał te kilkanaście zegarkó do kupy... i voila :) Wyjdzie pewnie taniej niż Nomos i efekt będzie niepowtarzalny, aczkolwiek na pewno trudniejsze zadanie dla koordynatora projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nierealna liczba. Mało znana marka, dość wysoka cena, szczególny design - moim zdaniem nawet znalezienie 15 nabywców byłoby dużym sukcesem.

Tym bardziej że np. dla mnie oni mają już w swojej ofercie zegarek idealny - model Tetra - więc jak dojrzeję do kupna, to nie będę potrzebował limitek, tylko właśnie ten sobie sprawię.

 

Jest jeszcze jedno rozwiązanie kwestii limitowanego bauhausa - samodzielny składak. Kupić koperty (np. http://www.ofrei.com/page460.html), kupić mechanizmy (np. http://www.watch-tool.de/html/movements.php), wydrukować tarcze (np. Chronostar), dogadać się z jakimś zegarmistrzem żeby poskładał te kilkanaście zegarkó do kupy... i voila :) Wyjdzie pewnie taniej niż Nomos i efekt będzie niepowtarzalny, aczkolwiek na pewno trudniejsze zadanie dla koordynatora projektu.

 

Też bym sugerował iść w tym kierunku. Jakiś czas temu był link do klubowej wersji zdaje się czeskiej lub słowackiej? Projekt oryginalny, niepowtarzalny, według uzgodnionej wersji w klubie (hmm, tylko czy to u nas możliwe  ;) ) Taki kierunek chyba wydaje się właściwszy, niż na siłę robienie z jakiegoś istniejącego modelu limitki poprzez zmianę koloru wskazówek czy tarczy  :D i znalazłby chyba większą ilość nabywców niż 10-15 szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale co z tymi którzy żądają prestiżu !!!, Prestige musi być ;-) ...napis na tarczy musi być i basta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalizm, panie. Nomos to nie Patek, podejrzewam, że jakby wybitnie dużą kasę na stół wyłożyć, to i zrobiliby według widzimisię. Ale prestiż musi kosztować, to nie są tanie rzeczy, panie Paździoch :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalizm, panie. Nomos to nie Patek, podejrzewam, że jakby wybitnie dużą kasę na stół wyłożyć, to i zrobiliby według widzimisię. Ale prestiż musi kosztować, to nie są tanie rzeczy, panie Paździoch :)

 

Zdecydowanie Panie Ferdek to nie sooo tanie rzeczy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne mozna by przeprowadzic i projekt skladaka i projekt bardziej "prestizowy". Najwazniejsze jest znalezc odpowiednia ilosc chetnych.

Co do limitowanego Nomosa, jesli nie znajdziemy 50 chetnych na naszym forum (a nie znajdziemy), to moze warto by bylo wzbudzic zainteresowanie na jakims innym forum zegarkowym. Zegarek ponoc mie mialbyc zegarkiem klubowym wiec nie musi byc przynaleznoscia jakiegos konkretnego forum. Nomos ze wzgledu na inhousowy werk, nie niebotyczna cene i raczej dobrze trzymajacy wartosc wydaje sie byc ciekawa alternatywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytamy dokładnie co napisane bylo juz w tym temacie. Nomos nie zrobi limitacji ot tak sobie bo ileś tam osób tak chce. Musi być konkretny cel, rocznica lub organizacja dla której on powstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Jest jeszcze jedno rozwiązanie kwestii limitowanego bauhausa - samodzielny składak. Kupić koperty (np. http://www.ofrei.com/page460.html), kupić mechanizmy (np. http://www.watch-tool.de/html/movements.php), wydrukować tarcze (np. Chronostar), dogadać się z jakimś zegarmistrzem żeby poskładał te kilkanaście zegarkó do kupy... i voila :) Wyjdzie pewnie taniej niż Nomos i efekt będzie niepowtarzalny, aczkolwiek na pewno trudniejsze zadanie dla koordynatora projektu.

Fajny pomysł. Jestem zainteresowany. Niestety nie znam nikogo z branży za wyjątkiem Pawła Jankowskiego. Ale czy Paweł zdecydowałby się na samo składanie? Nie wiem. Prędzej w grę wchodziłoby kilka zegarków sygnowanych Chronosart w firmowych kopertach. Myślę, że moglibyśmy za to poszaleć z wyglądem tarcz (emalia) i dekli.

 

Nomos nie zrobi limitacji ot tak sobie bo ileś tam osób tak chce. Musi być konkretny cel, rocznica lub organizacja dla której on powstanie.

Skoro Nomos się uparł, a zegarek miałby powstać w 2014 roku to ja proponuję:

 

"75 rocznica napaści Niemiec na Polskę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.