Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość norbie

ANKIETA preferencje dotyczące Forumowego zegarka BAUHAUS

ANKIETA preferencje dotyczące Forumowego zegarka BAUHAUS  

129 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

Skoro Nomos się uparł, a zegarek miałby powstać w 2014 roku to ja proponuję:

 

"75 rocznica napaści Niemiec na Polskę".

 

 

Rewelacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł,

jeśli chodzi o wykorzystanie gotowej koperty, proponuje taką jak na zamieszczonych poniżej zdjęciach (według mnie jest ładniejsza)

 

ojl1t.jpg

 

1z4yjbt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bauhaus brzmi świetnie, obok Nomosa i Stowy czy Zeno wzorem powinien być przede wszystkim Max Bill - zegarek niemieckich architektów, czyli najlepiej czerpać u źródła ;)

http://www.junghans.de/max-bill-watches-detail/items/106.html

Tak jak w każdej innej estetyce, konwencji czy adaptacji ogromną rolę będą pełniły odpowiednie proporcje, które akurat w Max Billu moim zdaniem są idealne. To musi być czystość i minimalizm, czyli nie można tego np. wsadzić w kopertę kobyłę (tak samo koronka powinna być wg mnie niewielka), bo efekt końcowy będzie "ktoś chciał bauhaus ale mu nie wyszło". Chyba, że z góry mówimy, że inspiracja Bauhausem, ale myśl przewodnia to minimalizm, wtedy mamy za przykłady cały szereg wzornictwa począwszy od np. Mondaine po całą rzeszę bardziej modowych designerów ze Skandynawii z Duńczykami na czele, oraz Japończykami, tam się lubują w takiej estetyce i są w tym najlepsi.

Np. TO jest myślę ciekawa baza, jedynie czcionka logotypu odstaje estetycznie od Bauhausu.

 

Jest jeszcze taka prawda, że Bauhaus to nie tylko założyciel czyli Gropius, ale bardzo wielu innych artystów i architektów, każdy wnosił coś swojego i rozwijał we własnym kierunku. Pytanie jak my rozumiemy Bauhaus.

 

Sam logotyp Bauhausu jest niemal gotowym zegarem, ale czy to nie zbyt dosłowne by było?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Bauhaus-Signet.svg

 

Estetycznie fajnym punktem zaczepienia mogłoby też być wykorzystanie palety kolorów i zasadę ich kompozycji stworzoną bodaj przez Rietvelda, akurat za rok wypada 50 rocznica jego śmierci, a w tym roku 125 rocznica urodzin. Rietveld choć Holender to współpracował z Gropiusem.

http://1.bp.blogspot.com/-D51HeA3zhqM/TybIilrg3qI/AAAAAAAABWQ/Uuk-lIdmAXc/s1600/19.jpg

np. do projektu wskazówek, taki schemat zrobiony w 15 minut, nic wiążącego, kompozycja przypadkowa i może mało udana, ale daje pogląd:

603t.th.jpg

f85f.th.jpg

w9bk.th.jpg

A może powinna być kwadratowa koperta? Do tego typografia "Bauhaus". Być może to zbyt banalne, a może rozwojowe... W guglach "rietveld watch" nie daje żadnych wyników, a to przecież kanon wzornictwa. Po co kopiować Nomosa, skoro można po swojemu.

 

A może do tego zrobić fuzję Bauhausa z jednowskazówkowcem, Meistersinger plus purystyczne wzornictwo tarczy? Efekt mógłby być ciekawy, Gropius byłby dumny, a Mies van der Rohe to już w ogóle by się posikał. W końcu "less is more".

 

Pzdr

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można można..dużo ciekawych rzeczy wymyślić. Poczekajcie do Końca Września powinienem już coś ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

http://www.junghans.de/max-bill-watches-detail/items/106.html

Tak jak w każdej innej estetyce, konwencji czy adaptacji ogromną rolę będą pełniły odpowiednie proporcje, które akurat w Max Billu moim zdaniem są idealne (...)

 

popieram ten kierunek, chętnie wezmę udział w takiej inicjatywie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

W oczekiwaniu na wieści od QV można sobie pooglądać nowe modele Laco w bauhausowej stylistyce - automatik i handaufzug, które różnią się tylko grubością.861860-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej podobają mi się zegarki z niebieskimi wskazówkami.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na wieści od QV można sobie pooglądać nowe modele Laco w bauhausowej stylistyce - automatik i handaufzug, które różnią się tylko grubością.

Laco za 998 EUR na ETA mają dużego konkurenta w postaci Stowy Antei za 830 EUR na Soprod A10.

Trochę przesadzili z cenami. 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A utrzymane przecież w podobnym klimacie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

QV coś się nie odzywa w wątku, to może orientalny bauhaus za całe 100000 koreańskich wonów.

Mechanizm ST17 - taki sam jak u Rodiny recenzowanej na forum przez jslanina.

Bez napisu China Made (co zrozumiałe) i z fajniejszym deklem. Może być też bez jakichkolwiek napisów na tarczy:

 

http://tisell.kr/front/php/product.php?product_no=35&main_cate_no=4&display_group=1

http://delisnap.tistory.com/503

 

I powiem szczerze, że kusi mnie, aby takiego no name kupić i porównać z Nomosem lub Stową....

Nie wiem tylko, czy uda mi się przebrnąć przez koreańską stronę Tisella przy składaniu zamówienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odzywa się bo był na urlopie. Myślę ze robienie kolejnego klona stowy czy nomosa to nie jest dobry pomysl trzeba się porwać na cos ambitniejszego i stworzyć cos nowego utrzymanego w duchu Bauhaus. A może połączyć klasyczną formę z nowoczesnymi materiałami np karbonem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Moje posty z coraz to nowymi modelami zegarków miały głównie wskazywać, że stylistyka bauhausu przechodzi gwałtowny renesans, a zegarki w tym stylu stają się coraz bardziej pożądane. Dlatego coraz więcej różnych producentów decyduje się na wprowadzanie bauhauzowych modeli do swojej oferty. Jeżeli popyt na te zegarki będzie dalej rósł, to ich ceny także. Przykładem jest nowy model Laco. Cena Laco jest wyższa niż Stowy, ale na Stowę trzeba czekać podobno nawet 6 miesięcy. Nie wszyscy klienci chcą tyle czekać.

 

Myślę ze robienie kolejnego klona stowy czy nomosa to nie jest dobry pomysl trzeba się porwać na cos ambitniejszego i stworzyć cos nowego utrzymanego w duchu Bauhaus. A może połączyć klasyczną formę z nowoczesnymi materiałami np karbonem ?

 

Zgadzam się z Tobą. Tak jak pisał Wojtek w poście #53 - mógłby to być np. jednowskazówkowiec w zaproponowanej przez niego stylistyce. Plus sekundnik, żeby rozruszać tarczę? Skoro "tempus fugit aeternitas manet", to zamiast 12 można dać graficzny znak nieskończoności ∞. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję rozpoczęcie procesu myślowo-projektowego nad tym naszym Bauhausem.

 

Wstępnie proponuję:

- Koperta 40mm

- Mechanizm automatyczny Miyota z wyższej serii 9000 ( np 9015 )

- Przeszklony dekielek.

- Zegarek byłby gotowy na przełomie 2014/2015r

 

1164300d1374510639-so-came-first-soprod-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybliżona cena w granicach podanych w poprzednich postach?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybliżona cena w granicach podanych w poprzednich postach?

 

Nie wiem ile kosztuje ta Miyota w hurcie, zapytam. To mechanizm będzie tutaj stanowił największy wydatek.

Ale myślę, że w 900zl się zmieścimy za kompletny zegarek.

 

Wpadłem także na pomysł aby zaprojektowanie tego zegarka zlecić studentom ASP :-)

Ogłosić konkurs :-) oczywiście podając im pewne wytyczne.

 

Takie świeże nie skażone zegarkami podejście może być strzałem w 10!

 

Mam wrażenie że jak my się weźmiemy znowu za projektowanie to siłą rzeczy będziemy się nawet podświadomie sugerować innymi zegarkami w stylistyce Bauhaus i chcąc nie chcąc popełnimy klona.

 

Co myślicie o takim pomyśle ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Fajny pomysł z Miyotą 9015. Chwalony na różnych forach mechanizm, który spokojnie zmieści się w cienkiej kopercie. Cena zegarka, jak dla mnie, jest akceptowalna.

Zlecenie projektu zegarka studentom ASP też jest dobrym wyborem. Dobrze byłoby, żeby w projekcie wykorzystali bauhausową kolorystykę. Np wahnik w takich kolorach jak tutaj http://mdcdesignblog.wordpress.com/2013/10/04/primary-colors/ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie i baza zegarka (cena) i pomysl ze zleceniem projektu:) a jezeli w ogolnych zalozeniach znajdzie sie biala tarcza i niebieskie wskazowki to bede w 7 niebie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kolorystyka nie do końca mnie przekonuje, uważam, że to akurat najsłabsze ogniwo Bauhausu. Użycie wszystkich tych kolorów "pierwotnych" myślę że zdewaluowało by zegarek jako elegancki. Ale wykorzystanie jednego ożywczego koloru np. żółtego czemu nie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kolorystyka nie do końca mnie przekonuje, uważam, że to akurat najsłabsze ogniwo Bauhausu. Użycie wszystkich tych kolorów "pierwotnych" myślę że zdewaluowało by zegarek jako elegancki. Ale wykorzystanie jednego ożywczego koloru np. żółtego czemu nie :-)

Norbie pisal o wahniku ;) wiec tam chyba mozna poszalec ;) o ile proces produkcji na to pozwoli.

Tak sobie jeszcze mysle ze mimo wszystko mamy na forum kilku swietnych grafikow i poza pracami studentow chetnie zobaczylbum ich prace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proponuję zapytać Freda Bekhera (http://bekher-design.com/index.html) czy nie zrobiłby nam jakiegoś projektu.

Koleś ma genialne wyczucie i robi świetne wizualizacje swoich projektów. On jest z Ukrainy, ostatnio robił coś za darmo na konkurs na WUSie, więc może dużo by nie chciał. Myślę, że może coś fajnego (i wykonalnego) zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gdybym był bogaty..."  to najlepszym dla mnie zegarkiem klubowym byłby efekt współpracy z Pawłem,

ale że gdybać to sobie można <_<

 

To mie się powyższe podoba, a szczególnie pomysł ze studentami i na taki zegarek bym się pisał.

Mogą powstać ciekawe projekty, i zawsze to jakiś polski akcent.

 

Niech chłopaki i panny pokażą co potrafią :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proponuję zapytać Freda Bekhera (http://bekher-design.com/index.html) czy nie zrobiłby nam jakiegoś projektu.

Koleś ma genialne wyczucie i robi świetne wizualizacje swoich projektów. On jest z Ukrainy, ostatnio robił coś za darmo na konkurs na WUSie, więc może dużo by nie chciał. Myślę, że może coś fajnego (i wykonalnego) zrobić.

Kurczę, wg mnie to świetny pomysł. Jak dla mnie genialne projekty ma ten Gośc i jakby udalo się coś takiego zrobić dla Nas to myślę, że nawet trochę wyższa cena nie odstraszyłaby potencjalnych chętnych.

Tylko rozm. Mozę by tak 41-42 mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuśćmy rzeczywiście trochę świeżej krwi w tworzenie projektu. To, że nie są specjalistami w tworzeniu zegarków, może tylko pomóc projektowi. Nikogo nie obrażając, ale my mamy skostniałe poglądy i obracamy się w świecie już zobaczonych zegarków. 

Świetny pomysł.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.