Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Oris PL

Nowości ORIS.

Rekomendowane odpowiedzi

1. Oris Air Racing Edition III.
Po raz trzeci z rzędu firma Oris, która jest partnerem Swiss Air Racing Team wypuszcza edycję zegarka dedykowanego drużynie roku 2012r. Limitowany do 1000 sztuk zegarek po raz kolejny zamknięto w 42mm kopercie z kolekcji BC3. Cechą charakterystyczną zegarka jest wskazówka minutowa, w biało-czerwonych barwach typu "zebra", które symbolizują limit prędkości.

 

ffis.jpg

 

2. Oris RAID 2013r.
Począwszy od 2010 roku Oris jest chronometrażystą RAID Suisse-Paris. Dla uczczenia 23 edycji rajdu Oris przygotował kolejną, limitowaną do 500 sztuk wersję zegarka, inspirowaną zwycięskim samochodem z 2012r. - Jaguarem 420. Inspirację widać na tarczy zegarka, która czerpie z tablicy rozdzielczej tego pięknego pojazdu z 1967r.

 

20lw.jpg

 

3. Oris Royal Flying Doctor Service Limited Edition.
Limitowany do 2000 sztuk, najnowszy model zegarka Oris z kolekcji Big Crown poświęcony jest australijskiej RFDS, czyli Royal Flying Doctor Service of Australia (Królewska Służba Latających Lekarzy Australii). Jest to pozarządowa organizacja, która świadczy pomoc medyczną osobom mieszkającym w bardzo dalekich odległościach od stacjonarnych ośrodków medycznych.

 

6mhz.jpg

 

4. Oris Williams F1 Team 600th Race Limited Edition.
Z okazji 600 wyścigu w F1, firma Oris, która jest partnerem Williams F1 Team przygotowała specjalną edycję zegarka dla uczczenia tego wydarzenia. Limitowany jedynie do 600 sztuk model posiada funkcję chronografu oraz bardzo charakterystyczne dla swojej linii tzw. flexible lugs. Są to ruchome uszy, nie będące na stałe przytwierdzone do koperty. Dzięki temu 45mm koperta będzie dobrze wyglądała nawet na mniejszym nadgarstku.

 

fz17.jpg

 

5. Oris Oskar Bider Limited Edition.

Zegarek, którym marka Oris składa hołd pionierowi lotnictwa Oscarowi Biderowi. Pilot ten w 1913r., mając zaledwie 22 lata jako pierwszy przekroczył Alpy. Jednocześnie ustanowił on rekord wysokości - 3600m pilotując swojego jednopłatowca Bleriorta XI.

Zegarek limitowany jest do 300 sztuk, posiada funkcję chronografu, a jego szkło, podobnie jak w modelach z serii Original, wykonano z plastiku.

 

wbax.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 i 3 piękne !

 

1 kojarzy mi się z pewną partią polityczną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie z przejazdem kolejowym.

A Tobie gratuluje skojarzenia - jest piekne. Powaznie!

 

Jaka jest cena Raid 2013?


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

13 290zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5tka super, od jakiegos czasu marzy mi sie chrono z cerkiewkami  :wub:


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 290zł

Dzieki.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raid 2013 świetny tylko ta cena  :angry:


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trochę z innej beczki, Jash wiadomo kiedy wyjdzie Coltrane?


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dziś się dowiedziałem, że przesunięto na przyszły rok, dlatego nie ma go w pierwszym poście. Kiedy dokładnie wypuszczą, nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki. Coś mi się wydawało, że to jeszcze ten roku miał być, a tu cisza.. a teraz wszystko jasne.


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dobrze Ci się wydawało, bo miał być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po wiela 3???bo super wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patent ze wskazówką jak szlaban kolejowy :D mi się podoba...chodź nie jest nowy, gdzieś już to widziałem...chyba w jakimś Junkersie.

 

Reszta taka sobie. Nie wiele się różnią od bazowych modeli które są ładne i nie bardzo jest co tam poprawiać.

 

Wszędzie te Limited Edition. Im więcej tych limitacji tym bardziej się to wszystko dewaluuje. Nie długo ciężko będzie kupic

jakikolwiek zegarek nie limitowany :D Już nie wiedzą jakie okazje mają wymyślić. Brakuje jeszcze tylko zegarka który uczcił by wynalazcę toaletowej spłuczki ( a może taki istnieje już ??). Trochę kąśliwie pojechałem ale nie macie takiego wrażenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Marcin, zerknij na stronę Orisa i policz ile jest zegarków w kolekcji, tych limitowanych jest trochę, ale bez przesady. Tak, może to wyglądać jakby to były tylko limitacje, bo tylko takie zegarki zaprezentowałem :) Nie widzę w tym na prawdę nic złego, taka polityka firmy Oris. Jak widać sprawdza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, zerknij na stronę Orisa i policz ile jest zegarków w kolekcji, tych limitowanych jest trochę, ale bez przesady. Tak, może to wyglądać jakby to były tylko limitacje, bo tylko takie zegarki zaprezentowałem :) Nie widzę w tym na prawdę nic złego, taka polityka firmy Oris. Jak widać sprawdza się.

 

Oczywiście , że się sprawdza. Ja zostałem niemal zmuszony do zapisów na numerki i zrobienia limitacji Vratislavii :-) . Można poczytać tamten wątek i się pośmiać.

Ale ciekawi mnie kiedy dojdziemy do granicy.

 

Moim zdaniem limitacja jest fajna i dużo znaczy jeśli jest wypuszczana przez firmę raz na kilka lat i upamiętnia naprawdę bardzo ważne wydarzenia, dokonania oraz naprawdę znanych ludzi a nie ludzi znanych tylko w pewnych kręgach. Tymczasem mamy wręcz politykę firm nastawioną na produkcję limitek....bo jak nazwać fakt wypuszczania za jednym zamachem kilku wersji limitowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.