Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Oris PL

ORIS John Coltrane Limited Edition.

Rekomendowane odpowiedzi

Oris John Coltrane Limited Edition.

 

Oris od bardzo dawna związany jest ze światem jazzu.
Firma od wielu lat hołduje wielkim artystom jazzowym poprzez specjalne edycje zegarków z kolekcji Culture.
Nie inaczej jest tym razem.
Zaprojektowany według wzornictwa marki Oris z lat 50-tych ubiegłego wieku zegarek, poświęcony jest legendarnemu saksofoniście, jakim bez wątpienia był John Coltrane.
Limitowany do 1000 sztuk zegarek mierzy średnicę 38mm. Charakterystyczną cechą jest wypukłe szkło szafirowe, które przywodzi na myśl plastikowe szkła zegarków w stylu retro.
Na czarnej tarczy umieszczono niebieską skalę minutową, która nawiązuje do przełomowej w karierze artysty płyty „Blue Train” z 1957r.
Okolicznościowe pudełko wyłożone zostało aksamitnym materiałem, takim jakim wyłożone były wnętrza obudów na instrumenty Johna Coltrane.

 

1epb.jpg

 

igwi.png

 

hytg.png

 

xfwm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Niebieski railroad track to bardzo udane w swojej prostocie nawiązanie do "Blue Train". Fajny zegarek. Jakie ma wymiary?

Ile będzie kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Koperta, jak pisałem wyżej ma średnicę 38mm. Do ceny nie mam teraz dostępu, a nie pamiętam jej z głowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Bardzo przyjemny, zrobili by coś dla Stańki bo w T-Touch'u śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny po Petersonie jazzman, i to równie fajny! Świetny rozmiar, tutaj należą się szczególne brawa dla Orisa, może zacznie się to w końcu powoli zmieniać na lepsze (czyt. normalniejsze rozmiary zegarków przystosowanych do strojów wieczorowych :) ) Pozatym rewelacyjne szkiełko, bardzo mi się podoba, kiedy szkiełko tak wystaje. Ogólnie całość naprawde na duży +


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda bardzo fajna garnitura.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Co do ceny - 7490zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przepychu, ze smakiem, podoba mi się. Kolory Interu, chyba rzadkie w sumie na zegarkach, dodają oryginalności temu przecież bardzo klasycznemu modelowi. A muzykiem, którego ja bym w pierwszym rzędzie uhonorował zegarkiem (limitowanym, a jakże!), jest Robert Fripp - znacznie bliżej rocka niż jazzu, ale niewątpliwie - w samym sercu wielkiej muzyki :) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegarek, niby taki prosty a jednak przyciąga wzrok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz001

Super połączenie kolorystyczne . Na pewno  znajdzie szybko nabywców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Jash - a jaka jest wysokość koperty  ze szkłem, długość lug to lug?

Cena wysoka, ciekawe jaki będzie mechanizm. SW 200-1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mechanizm SW200. Parametrów koperty poza średnicą nie ma na serwerze Orisa, więc nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie taki jazzowy ten zegarek. Mi się podoba, bardzo stylowy. Udany projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Właśnie dostałem info, że w przyszłym tygodniu przyjadą do nas 3 sztuki tego zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo 38mm ładnie się prezentuje na damskim nadgarstku :-P

Niestety nie mam już go w salonie i nie mogę potwierdzić zdjęciem..

 

Pozdrawiam,

Agnieszka


Więcej ciekawostek zegarkowych na naszym facebook_grafika_01.jpg i stronie odCzasu doCzasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Chyba raczej przyjadę :D

Nie mniej zapraszam serdecznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>> Na czarnej tarczy umieszczono niebieską skalę minutową, która nawiązuje do przełomowej w karierze artysty płyty „Blue Train” <<

 

 

To nawiązanie jest tak subtelne, że aż niezauważalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu klasyk i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znana jest już cena zegarka?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Biorąc pod uwagę fakt, że to zegarek sprzed kilku lat...hm...nawet nie pamiętam, chyba coś koło 7500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mam dość sceptyczne podejście do tego typu projektów. Co innego gdyby John Coltrane nosił zegarek firmy Oris i producent chcąc nawiązać do tego wybitnego muzyka wykonał replikę modelu. W tym przypadku nie widzę żadnego odniesienia poza "jazdą" na słynnym nazwisku. 
 

Na czarnej tarczy umieszczono niebieską skalę minutową, która nawiązuje do przełomowej w karierze artysty płyty „Blue Train” z 1957r.


Trudno domyślić się, że właśnie o takie nawiązanie chodzi. Co do kariery, to moim zdaniem jednak przełomowa okazała się współpraca Johna Coltrane z Milesem Davisem. Nikt i nic odbierze mu udziału w nagraniu jednej z najwybitniejszych płyt w historii jazzu, a mianowicie "Kind of Blue". Co do "Blue Train" to oczywiście płyta ta była konkretną petardą i jednocześnie początkiem autorskiej kariery Johna, ale najlepsze miało dopiero nadejść. I nadeszło w postaci dzieła "A Love Supreme". Dopiero na tej płycie słychać cały kunszt i maestrię jaką Mistrz nosił w sobie. Najlepiej określił to perkusista Johna, Elvin Jones, który po latach powiedział: Jeśli chcesz poznać, kim był John Coltrane, musisz znać A Love Supreme. Nic dodać, nic ująć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.