Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WielkiP

SEIKO 5 Gdzie kupić? Pytanie o oryginalność

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dopiero zaczynam przygodę z zegarkami. Mam do przeznaczenia 400 zł. Myslałem o SEIKO 5. Bardzo mi się podoba. Tylko gdzie kupić? Mieszkam w małej miejscowości i preferuję bardziej kupno przez internet. 

 

Na akcjach na allegro ceny wahają się od 300 do 450 zł. Dlaczego są tak duże różnice.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3655018800&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

Ten zegarek chce kupić. Jednak nie wiem czy nie jest to podróbka.

 

http://allegro.pl/seiko-5-snkg11j1-granat-diamonds-i3624572522.html

 

Na pierwszy rzut oka są oba bardzo podobne, jednak granatowy na pransolecie ma napis Japan, a na tarczy made in Japan, czego ten szary nie posiada. Prosze mi wytłumaczyć czym to jest spowodowane.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

spróbuj na:

 

watchhubs.com

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety strona jest anglojezyczna i większość zegarków jest niedostępna na magazynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy sprzedawca ma inne podejscie, poza tym popatrz na literke na koncu jest J lub K, to jest miejsce produkcji.

J to podobno Japonia a K to Singapur, Chiny i inne fabryki Seiko. Zegarki z literka J sa zawsze delikatnie drozsze ale czy warto doplaca moim zdaniem nie (no ale kazdy ma inne zdanie).

Ogolnie male "piatki" lataja w okolicach 300zl, za granica bedzie taniej.

 

Jak chcesz to wiem kto na forum ma nowa "5" model SNK605 tylko sie zastanawia czy ja sobie zostawic czy nie, moze namowisz czlowieka (pewnie odda za mniej niz 300)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na zegarki J.Springs podmarke Seiko. Powines wyrwac w cenie do 300 zł. Na allegro aktualnie jest ich mało ale jak wrzucic w google to znajdziesz w Polsce sprzedawców.

 

Tapnięte z SGS3

 

 


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na jakieś namiary również ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z szanownych kolegów mógłby ustosunkować się do pytania z pierwszego posta o oryginalność zegarków z tych aukcji? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu, które w dodatku nie przedstawia sprzedawanego, konkretnego egzemplarza, tylko po po prostu model, to nikt Ci na takie pytanie nie odpowie.

Ale...

Ten drugi to znany sprzedawca, z dobrą historią a w dodatku nasz forumowy kolega więc nie sądzę, że bawił by się w jakies podróbki. Zreszta IMO akurat piątek Seiko to sie nie podrabia, ze względu na cene właśnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Flapi
      Dzień dobry, witam serdecznie.
       
      Chciałbym przedstawić forumowiczom, swoje prace, prosić o opinię co sądzicie o takim pomyśle, a może ktoś chciałbym mieć takie cacko... Do sedna.
       
      Jako pasjonat zegarków, uzbierałem już swoją jakaś kolekcję i stwierdziłem, że fajnie byłoby mieć również w niej takie zegarki,  które wiem że albo nigdy u nikogo innego nie spotkam, albo ktoś ma taki sam gust jak mój 😉
       
      A może mieliście kiedyś tak jak ja, że bardzo podobał Wam się dany model zegarka, ale jeden mały detal bym zmienił...
       
      Zacząłem budować od 0, jak również przerabiać gotowe już zegarki, ulepszając je i dostosowując do swoich upodobań...
       
      Wstawiam kilka zdjęć, niezbyt skomplikowanych modów.
       
      Pozdrawiam.
      F.



    • Przez Ellondur
      Cześć wszystkim. Potrzebuję porady odnośnie wyboru czasomierza. Upatrzyłem już sobie pilota z serii Seiko 5, na mechanizmie 7s36, ponieważ budżet którym dysponuje to do 1000zl. I tu pojawia się moje pytanie, czy 40h rezerwa chodu starczy w moim przypadku? Pracuje w taki sposób że dwa dni jestem w pracy a dwa mam wolne, w dni kiedy jestem w pracy nosilbym zegarek tylko po pracy przez około 3h, w wolne dni cały czas. Czy takie noszenie w dni pracujące wystarczy żeby podtrzymać chód? Wychodząc z założenia że zegarek po dwóch wolnych dniach nieustannego użytkowania jest całkowicie nakręcony a w dni pracujące te 3h to dokręcanie na podtrzymanie. Dodam jeszcze że chętnie kupiłbym taki z mechanizmem umożliwiającym dokręcanie, ale z tego co patrzyłem to nie znajdę nic w moim budżecie. Ewentualnie biorę pod uwagę mechanika nakręcanego ręcznie, ale jest ich bardzo mały wybór, i mimo wszystko wolałbym automat, kwarc wogóle odpada. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez oprzemyslaw
      Mam takie Seiko 5 ze zintegrowaną bransoletą, a właściwie to zegarek syna.
      Czy ktoś spotkał się z problemem zintegrowanej bransolety, a mianowicie pękło mocowanie (pin?) przy uszach bransolety, czy ktoś spotkał się z takim problemem? Nie mogę tego wyciągnąć mocowania z koperty...
      A może ktoś by się podjął wyciągnięcia mocowania i połączenia z bransoletą. Niestety mój zegarmistrz się poddał, a ja nie mam pomysłu...

    • Przez k_strzelec
      Mam Seiko 5 na bransolecie. 
       
       
      Jestem z niego zadowolony, nigdy mnie nie zawiódł. 
       
      Niedawno zamówiłem chińskiego Cadisena, w którym siedzi podobno seiko  NH36A 
       

       
       
      Przytrafiła się okazja, można wydać trochę pieniędzy ... do 1500.
      Chcę automat na pasku skórzanym, ze szkiełkiem szafirowym. Nie chcę kolejnego seiko, bo chcę odmiany :-)
      Uniwersalny z możliwością założenia do garnituru. 
      Ma być trochę większy niż seiko 5 (37mm), ale rękę mam niegrubą (chyba 17,5cm)
      Nie musi być zupełnie nowy, ale ma być w  stanie b dobrym.
      Nie podobają mi się niedrogie Tissoty, Citizeny. Tanie szwajcary podobno gorsze od japończyków.
       
      Skierowałem się w stronę orientów (tak, wiem, seiko).
      Z uwagi na szafir odpadły tańsze stary. Droższe stary za drogie (chyba nie chcę białych ze złotem).
      Chciałem curatora z szarą tarczą, ale nie mogę znaleźć. 
       
      Jakie są za i przeciw Orient Titanium vs Polaris?
       
      Titanium sporo tańszy, jak wypada tytan w użytkowaniu?
      Polaris z rezerwą chodu, GMT mi nie potrzebne.
       
      Jest coś, co powinienem wiedzieć?
      Czy macie jakieś miejsca, gdzie można je kupić? (poza allegro :-) ) Tzn są dostępne, a nie polowanie na in stock :-)
       
        
       
       
      Ew używana certina ds-1 ??
      Tissot Visodate ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.