Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

desmo

Godni naśladowcy kultowych modeli

Rekomendowane odpowiedzi

Może to nie do końca na temat ,tu naśladowca jest duuuuuuużo droższy ,ale nie mogłem się powstrzymac :)

 

 

post-56002-0-83545300-1384336387_thumb.jpg

 

 

post-56002-0-39904600-1384336546_thumb.jpg

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

tyle że w tym wypadku, ten pierwszy Atlas też jest naśladowcą:

PIC_0839.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie małe podobieństwo ,a z którego roku ten Atlantic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt ,w tym modelu jest bardzo duże podobieństwo.

Pytałem o rok ,bo z tego co pamiętam /choc mogę się mylic/ ,to takie logo Atlantic używał w latach 60/70 , a ten Atlas to początek lat 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Atlas wypisz wymaluj, szlif tarczy szkiełko i czcionka ...prawie jak GO , Copernicus to już "techno"

Czy ktoś kojarzy podobny model Omegi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIIK, compressor'y, b-uhr'y, calatravy, pepsi itp.

Seiko niczego nie udaje, a dyskretnie potrafi nawiązać do klimatu. Im poważniejsza marka, tym lepiej to wychodzi.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, że Chopard tak Seagulla zerżnął to nie wiedziałem :D


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie rozni design skradziony z innego zegarka od designu inspirowanego innym zegarkiem?


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym:

 

post-1617-0-15608000-1384596963_thumb.jpg

post-1617-0-31523800-1384597010_thumb.jpg

post-1617-0-10126900-1384597037_thumb.jpg

post-1617-0-24824900-1384597063_thumb.jpg

post-1617-0-15690800-1384597418_thumb.jpg


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie rozni design skradziony z innego zegarka od designu inspirowanego innym zegarkiem?

Gdyby był skradziony ( zastrzeżony ) firma matka miałaby powód do zablokowania sprzedaży. Przez te ponad 100 lat pewne wzory powracają jak bumerang ( nie tylko w zegarkach ) . Są tu przykłady niemal kropka w kropkę jak i takie które w sugestywny sposób kojarzą się z oryginałem mimo że można znaleźć przysłowiowe 10 różnic.

W przypadku Pilotów drogę do akceptacji takiej sytaucji utarły być może jednolite wymagania wojska wobec b-uhrów czy marków.

Finalnie to nasza wrażliwość decyzduje czy nam to przeszkadza czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ma pierwszy rzut oka, co jest inspiracją, a co bezczelnym kopiowaniem. Seiko ładnie nawiązuje do Roleksa, MK II to historyczny już model, kompresory i b-uhry to już niezależny styl. O ile te zegarki są wykonane z fantazją i polotem, to Marina Militare czy Parnis Portugalczyk to bezczelne kopiowanie.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ma pierwszy rzut oka, co jest inspiracją, a co bezczelnym kopiowaniem. Seiko ładnie nawiązuje do Roleksa, MK II to historyczny już model, kompresory i b-uhry to już niezależny styl. O ile te zegarki są wykonane z fantazją i polotem, to Marina Militare czy Parnis Portugalczyk to bezczelne kopiowanie.

MM czyli Panerai albo PP jako IWC według mnie to są PODRÓBY-bez logo tychże firm i tyle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bez logo - to nie podróby... I tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MM czyli Panerai albo PP jako IWC według mnie to są PODRÓBY-bez logo tychże firm i tyle :(

Wartość ( czasem w przypadku mechanizmów lub jego elementów chronioną dodatkowo patentem ) mają własne kalibry i logo ( chronione zawsze ) . Za to płacimy. Dlatego nie każdy wybierze chiński produkt szukając zegarka nawiązującego do innego wśród tych ze średniej półki z coś mówiącym logo i etą w środku a niektórzy wybiorą tylko produkt docelowy bez żadnych kompromisów. I wg mnie nie są to te same sytuacje. Z drugiej strony należy się tylko cieszyć że zegarki mniej znanych firm są coraz lepiej wykonane. Szkoda tylko że coraz częściej inspiracja dotyczy nie tylko designu ale i ceny ( vide najnowsza jazzowa limitacja Orisa )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Często zdarza się, że nie dysponując odpowiednim budżetem na zakup wymarzonego zegarka szukamy tańszego zamiennika. Niekiedy także przypadkowo napotykamy na dwa modele zegarków z różnej półki cenowej uderzająco do siebie podobne. Cóż, ilość kompilacji określonych, podobnych do siebie elementów zegarka jest ograniczona podobnie jak ilość dostępnych kolorów. To także nie tajemnica, że producenci czerpią niekiedy inspiracje od siebie nawzajem.

 

Proponuję by w tym wątku dzielić się przykładami zegarków uderzająco do siebie podobnych. Na pewno wszyscy znamy wiele takich przykładów i pewnie wielu z nas nosi określone modele także ze względu na podobieństwo do jakiegoś modelu.

 

Ja zacznę od Zenith El Primero Striking:

 

El_Primero_Striking_10th.jpg

 

i Roamer Superior Chronograph (508837410505):

 

mgC2aqtZJvva7ULf91sYJcQ.jpg

 

EDIT: post miał być początkiem nowego wątku, został jednak przeniesiony przez moderację tutaj, gdyż nie zauważyłem, że taki wątek o zbliżonej treści już istnieje.


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ameryki nie odkryłeś. Wątpię, że temat będzie cieszył się popularnością, ponieważ nierzadko trzeba byłoby wklejać całych producentów. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byly juz podobne tematy.

 

Ale zazwyczaj prowadzily do awantury.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tle poszukiwań jest zawsze element finansowy. Wiem że nie w każdym wypadku to rozwiązanie będzie satysfakcjonujące ( np z Daytoną może się nie udać ) ale w moich poszukiwaniach zdało to egzamin.

Tym rozwiązaniem ( dość oczywistym ) jest zakup zegarka tej samej marki ale vintage.

W przypadku tego Glashutte jestem usatysfakcjonowany zarówno wizualną ( protoplasta lini senator sixties) jak i finansową stroną (co najmniej 50 razy mniej ) przedsięwzięcia.

Czasem może się okazać że model vintage poza lepszą ceną oferuje wartość dodaną np bardziej odpowiadający rozmiar, tarczę/ ring wolne od reklam - polecam starsze SUBy, czy kultowy mechanizm.

post-55792-0-84514900-1398192285_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.