Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Edmund Exley

Piłka nożna: 11 wszech czasów + 5 rezerwowych + trener

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy temat się przyjmie (nie zauważyłem, by pojawił się wcześniej), ale może warto spróbować. Jest kilka wątków piłkarskich, na forum wielu miłośników i znawców piłki. Proponuję więc, by chętni podawali swoje prywatne drużyny wszech czasów – wiadomo, zagadnienie budzące zawsze kontrowersje, niemożliwe do zweryfikowania, ale moim zdaniem – dobra zabawa.

 

Proponuję stosować się do kilku podstawowych zasad:

- graczy można dobierać z całej historii futbolu: widzianych na żywo, w TV, starych retransmisjach, a może i tych legendarnych, znanych z książek, ale działających na naszą wyobraźnię,

- wybór oparty na rzeczywistych pozycjach. Tzn. można ustawić zespół ofensywnie, ale np. drużyna grająca jednocześnie z Pele, Van Bastenem, Maradoną, Messim, Cruyffem, Ronaldo i Cristiano Ronaldo byłaby raczej trudna do ustawienia... Proponuję, by nasze drużyny były – wprawdzie wirtualnymi, ale jednak – możliwymi do poprowadzenia i osiągania zwycięstw,

- dla czytelności można rozpisać skład graficznie,

- wśród pięciu rezerwowych bramkarz + 4 graczy z pola, ale minimum jeden z każdej formacji,

- oczywiście, taki wybór zawsze jest subiektywny, można więc spróbować połączyć tych najlepszych ze swoimi ulubieńcami ;) 

 

Oto moja propozycja:

 

Dino Zoff

Giuseppe Bergomi           Franco Baresi         Giacinto Facchetti

Obdulio Varela

Javier Zanetti            Lothar Matthaeus           Paul Breitner

Diego Maradona

Johan Cruyff           Pele

 

Rezerwowi: Ladislao Mazurkiewicz, Paolo Maldini, Bobby Charlton, Leo Messi, Diego Forlan (może trochę na wyrost, ale to ulubieniec  ;) )

Trener: Ernst Happel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich 11 można stworzyć kilkadziesiąt :) znając się na piłce i mając swoich ulubieńców :) Temat bardzo fajny :) chociaż dla mnie zadanie nie do wykonania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Tych 11 można stworzyć setki. Może lepiej podzielić ich w ramy czasowe.

Jak tak patrzę, Pele i Messi w jednym zespole to nie widzę tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BeKSa88

@tomaliusz

 

Oczywiście macie rację, sam mam zawsze - jak to by powiedział red. Banasikowski - "duży zgryz" przy takich plebiscytach, wciąż je się jednak przy różnych okazjach robi, więć pomyślałem, że można i tu spróbować. Jak temat się nie przyjmie, to się go skasuje i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ustawil tak : na bramce casillas, obrona od prawej: ramos, thiago silva, pepe, marcelo, pomoc : pirlo, alonso, na 10 kaka, po lewej cristiano, prawej messi, na srodku ibra.; lawka : d.lopez. vidal, varane. d.silva, inista (gracze wszyscy wspolczesni, bo legendarnych jedenastek powstalyby dziesiatki ;]) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Ciężki temat w tym sensie, że bez podziału na ramy czasowe trudno będzie ułożyć super jedenastkę. Odnosząc się do czasów współczesnych, widziałbym to następująco:

 

bramkarz: Victor Valdes

obrońcy: Alves, Puyol, Thiago Silva, Pique 

pomoc (defensywna): Busquets

pomoc (kreatywna): Ronaldo, Xavi, Iniesta

atak: Messi, Neymar

 

ławka: Ibrahimovic, Sanchez, Bale, Fabregas, Roben, Pirlo, Neuer, Bartra, Alba.

 

Gdybym miał wymienić trzech najlepszych piłkarzy, których jakość gry (za swojego życia) zapamiętałem i najbardziej doceniłem byliby to: Diego Maradona, Ruud Gullit, Leo Messi. Za najlepszego piłkarza, którego mecze widziałem, uważam Maradonę (szkoda, że odszedł z FCB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat w tym sensie, że bez podziału na ramy czasowe trudno będzie ułożyć super jedenastkę.

 

Czemu? Wiadomo, że gra się zmienia, ale wybitni gracze jak Cruyff, Pele itd. nie powinni mieć problemu grać współcześnie i mając do dyspozycji współczesne metody treningowe.

 

Ja bym zaproponował zorganizowanie draftu wszech czasów. Należałoby zebrać grupę uczestników, którzy potem pojedynczo wybieraliby graczy i z nich tworzyliby drużynę. Na początku losowanie kolejności wybierania i potem po kolei np. pierwszy uczestnik bierze Pelego, drugi Maradonę, trzeci Deynę itd. aż każdy zbierze jedenastkę. Potem można zorganizować turniej, gdzie uczestnicy głosowaliby na drużyny przeciwników, komentowali wybory i dopasowanie składu itp. Duże możliwości ogólnie rzecz biorąc.

 

Brałem udział w takim drafcie, z tymże koszykarskim NBA i jest to naprawdę świetna zabawa i jednocześnie nauka. Wyszukując zawodników albo patrząc na to jak wybierają przeciwnicy można się ogromnie wiele dowiedzieć. Jeśli byłoby zainteresowanie, to mógłbym pomóc w organizacji, bo uczestniczyć nie zamierzam (nie interesuję się piłką).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

:):D

 

Moim zdaniem gość jest znakomity. Nieraz bronił tak nieprawdopodobne piłki, że przecierałem oczy ze zdziwienia. Nieraz ratował FCB wynik. Został też doceniony przez FIFA od której otrzymał nominację do nagrody - najlepszy bramkarz 2013. Od lat zaliczany jest do ścisłej światowej czołówki. Co prawda obecnie Valdes ma u nas przerąbane, bo nie chce podpisać nowego kontraktu z Blaugrana, ale to już jego wybór. Kiedyś będzie tej decyzji żałował. Ter Stegen zapewne cieszy się z takiego obrotu sprawy jednak Valdesa i tak szkoda, bo to wychowanek Dumy Katalonii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magik bez urazy ale do najlepszych bramkarzy to on się nie zbliżył... To, że Fifa go wybrała o niczym nie przesądza, bo ostatnio ich wybory to farsa... Tylko w dniu dzisiejszym znajdzie się przynajmniej 10 bramkarzy na jego lub wyższym poziomie ;)

 

Edit: W samym Madrycie jest 3 takich bramkarzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gość jest znakomity. Nieraz bronił tak nieprawdopodobne piłki, że przecierałem oczy ze zdziwienia. Nieraz ratował FCB wynik. Został też doceniony przez FIFA od której otrzymał nominację do nagrody - najlepszy bramkarz 2013. Od lat zaliczany jest do ścisłej światowej czołówki. Co prawda obecnie Valdes ma u nas przerąbane, bo nie chce podpisać nowego kontraktu z Blaugrana, ale to już jego wybór. Kiedyś będzie tej decyzji żałował. Ter Stegen zapewne cieszy się z takiego obrotu sprawy jednak Valdesa i tak szkoda, bo to wychowanek Dumy Katalonii.

Mariusz,

 

Moim zdaniem Valdes to od kilku lat jedno z najsłabszych ogniw Barcelony.

Nie jest i nigdy nie był w czołówce światowej a obawiam sie ze miałbym problem żeby umieścić go w TOP 10.

Ter Stegen da wam moim zdaniem duzo wiecej dobrego w nadchodzących latach.

Mam tylko nadzieje ze nie potwierdza sie plotki odnośnie Guardioli który podobno chce ściągnąć Valdesa do Bayernu żeby zastapił Neuera :/

 

A żeby nie było ze nie na temat to moja 11 z graczy obecnie grających to:

 

Bramkarz: Neuer

Obrona: Lahm, Pique, Company, Alaba

Pomoc: Ronaldo, Schweinsteiger, Iniesta, Bale

Atak: Messi, Cavani

 

Ławka: Buffon, Thiago Silva, Ramos, Ribery, Goetze, Aguero, Ibrahimovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał lokalnie w obronie Hajto Wałdoch - była to dobra para w defensywie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał lokalnie w obronie Hajto Wałdoch - była to dobra para w defensywie

W sumie racja :)

I Rasiak jeszcze na ławkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja :)

I Rasiak jeszcze na ławkę ;)

ja poważnie myślę, że to była dobra defensywa. Ale ja w sumie z innej bajki jestem bardziej niż piłka na trawie przemawia do mnie futsal. Zdania swego bronić będę - Hajto i Wałdoch na tamte czasy klasa światowa. :) Może było trochę chamstwa ale ... za to nigdy nie odpuszczał, a to jest zaletą. Przy nich Messi już by tak nie tańczył ...

Proszę dopisać owych panów do naszej 11 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iker Casillas

 

Javier Zanetti Fabio Cannavaro Franco Baresi Paolo Maldini

 

Lothar Mathaeus

 

Patrick Vieira Xavi Ronaldinho

 

Ronaldo + Ronaldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iKrawiec

Ronaldinho, dla mnie żywa legenda. Co on wyprawiał z piłką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pewnie się czepiam i nie dużo wnoszę do tematu ale troszkę czasem trzeba ;)

Drake - dwóch zawodników z Brazylii w ataku to chyba nie można wystawić :)

Parafrazując Ibrahimovicia - Ronaldo jest tylko jeden i pochodzi z Brazylii Il Fenomeno....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to uloze sobie jeszcze jedna :D --> casillas, lahm, ramos, t. silva, coentrao, alonso . vidal. ronaldo . mesii . kaka. ibra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pewnie się czepiam i nie dużo wnoszę do tematu ale troszkę czasem trzeba ;)

 

Drake - dwóch zawodników z Brazylii w ataku to chyba nie można wystawić :)

 

Parafrazując Ibrahimovicia - Ronaldo jest tylko jeden i pochodzi z Brazylii Il Fenomeno....

Fakt ,że obaj mają ten sam język ojczysty nie oznacza ,że pochodzą z tego samego kraju ;)

 

Tych ,,jedenastek '' można ułożyć mnóstwo , sam nie wiem dlaczego pominąłem D.Maradonę , napewno zasługuje na pierwszą jedenastkę . Swoją drogą fascynuje mnie fenomen wylęgarni piłkarskich talentów jakim jest Argentyna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Swoją drogą fascynuje mnie fenomen wylęgarni piłkarskich talentów jakim jest Argentyna .

 

Za jakiś czas planuję wstawić argentyńską zagadkę piłkarską :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, temat zajefajny ale tak już wspominaliście mnóstwo takich 11 może powstać. Może jakaś rozmowa o idolach z dzieciństwa/młodości/współczesnego życia - tylko nie wiem co na to autor tematu :).

 

Zaryzykuję i zacznę :

Thomas Brolin - to mój idol - szwedzki atakujący pomocnik/napastnik - gwiazda MŚ w USA 1994 r., później gracz Leeds

Roberto Baggio - świetny piłkarz ale jakoś nie znalazł miejsca w Waszych 11

Edgar Davids - czarodziej piłki i środka pola - co on robił z tą piłką

Jurgen Klinsmann - jego sprint w jednym ze spotkań ME 96 w Anglii - Usain Bolt się chowa - świetny napastnik

Raul - nie wymaga komentarza

Roy Keane - brutal środka pola, irlandzkie serce do walki, świetny piłkarz

 

Na razie zakończę, bo już mam kolejnych w głowie ale poczekajmy na odzew :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fernando Redondo - uwielbiałem go oglądać , moim zdaniem nie do końca spełniony zawodnik , prześladowały go kontuzje albo idiotyczne wymagania trenera reprezentacji Argentyny ,,piłkarze z długimi włosami nie mają miejsca w kadrze'' .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zawsze lubiłem walczaków i zawodników z charakterem dlatego:

Rino Gattuso
Paul Gascoigne

Eric Cantona

ale nie tylko ;)
Paolo Maldini

Rui Costa
Zvonko Boban

Hagi

 

obecnie jednym z faworytów jest Zlatan - dla mnie zawodnik kompletny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Edmund Exley
      Ja wiem, że to niesłuszne
      Stanisław Barańczak
       
      Panowie - wszyscy wiemy, jak jest. Ale może uda nam się zachować tradycję i w ten sposób wyrazić naszą autoteliczną futbolową pasję.
       
      Składy:
      https://www.fifa.com/fifaplus/en/tournaments/mens/worldcup/qatar2022/teams
       
      Transmisje:
      https://sport.tvp.pl/64461650/gdzie-ogladac-ms-2022-plan-transmisji-mundialu-w-tv-online-aplikacji-i-hbbtv-w-tvp
       
      Mój typ na Mistrza: Brazylia
      Kibicuję, żeby Mistrzem został/została: Urugwaj
      Polska: faza grupowa
      Król strzelców: Neymar
    • Przez Edmund Exley
      Terminarz:http://www.fifa.com/worldcup/matches/ Plan transmisji:http://sport.tvp.pl/mundial2018/transmisje Składy:https://img.fifa.com/image/upload/qcuxk3y7c1ezwo5yylnn.pdf  
      To może na początek:
      1. Polska osiągnie etap...2. Typuję, że Mistrzostwa wygra...3. Mam nadzieję, że Mistrzostwa wygra...4. Rewelacją turnieju będzie...5. Największym rozczarowaniem turnieju będzie...6. Królem strzelców będzie...7. Piłkarz, którego na turnieju najbardziej będzie mi brakować (kontuzjowany, niepowołany, z niezakwalifikowanego kraju)... 
    • Przez Edmund Exley
      Zaczęło się.
    • Przez Edmund Exley
      Rok temu komentowaliśmy tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/121325-copa-america-2015/?hl=%2Bcopa+%2Bamerica
       
      Teraz edycja z okazji 100. rocznicy pierwszego turnieju. Prawdopodobnie będzie w cieniu Euro i obawiam się, że nie będzie stała na najwyższym poziomie. No ale Copa to Copa, na swój temat zasługuje. Właśnie zaczyna Urugwaj, czyli jakby dopiero się impreza zaczynała 
       
      Znaczek:

       
      Składy:
      https://en.wikipedia.org/wiki/Copa_Am%C3%A9rica_Centenario_squads
       
      Plan transmisji:
      https://sport.tvp.pl/25633658/rozpoczyna-sie-copa-america-centenario-transmisje-w-tvp

      Wyniki i składy z turnieju w 1916 można przypomnieć sobie tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Copa_Am%C3%A9rica_1916
    • Przez Edmund Exley
      Drodzy Koledzy,
       
      temat niszowy, ale potrzebny - Copa America to wspaniały turniej, warto poświęcić mu odrębne miejsce.
       
      Początek już 11 czerwca - na inaugurację Chile-Ekwador (u nas będzie to już 12 czerwca). Finał 4 lipca.
       
      Logo i maskotka:

       

       
       
       
      Skład grup:
      Grupa A: Chile, Boliwia, Ekwador, Meksyk
      Grupa B: Argentyna, Jamajka, Paragwaj, Urugwaj
      Grupa C: Brazylia, Kolumbia, Peru, Wenezuela
       
      Składy drużyn są tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Copa_Am%C3%A9rica_2015_%28sk%C5%82ady%29
      Plan transmisji: http://sport.tvp.pl/20393572/copa-america-2015-sprawdz-plan-transmisji
       
      Zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami, prognozami, sympatiami. Nie ma Niemców, kibicować można wszystkim. W miarę możliwości będę wrzucał jakieś migawki z historii, fragmenty meczów i archiwalne zdjęcia.
       
      Dodam, że mam nadzieję, iż tytuł obroni Urugwaj, choć trzeba powiedzieć, że największym minusem zbliżającego się turnieju będzie brak Luisa Suareza. To efekt kary (moim zdaniem niewspółmiernie wysokiej do czynu) za incydent na Mundialu w Brazylii. O Urugwaju postaram się napisać parę słów w najbliższych dniach.
       
      Życzę ciekawej dyskusji i dobrej piłki
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.