Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Jash

Zapytanie do paskorobów o uszycie paska do nietypowego zegarka FC.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Czołem,

pytanie jak w temacie kierowane do kolegów paskorobów. Czy któryś z Was podjąłby się uszycia paska skórzanego do zegarka Frederique Constant, ref: 305AB3H6?

Zegarek wygląda tak:

 

lx0i.jpg

 

Mocowanie paska jak widać jest nietypowe. Szczegóły do dogadania przez PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjąć się można, ale nie wiadomo jaki byłby końcowy efekt :)


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz robiłem do dokładnie tego modelu. poszukam zdjęć i wyślę ci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

juz robiłem do dokładnie tego modelu. poszukam zdjęć i wyślę ci

OK Igor, dzięki. Będę czekał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wysyłaj na PW. Pochwal się tutaj. Też jestem ciekawy ;)


life is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjąć się można, ale nie wiadomo jaki byłby końcowy efekt :)

Dokładnie jak kolega pisze.  Podjąć się zawsze można , pytanie tylko czy zleceniodawca będzie zadowolony z finalnego efektu.  Poczekajmy na zdjęcia projektu  paska  wykonanego  przez kolegę igory76.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie coś kiedyś zrobiłem 

3k7u.jpg
e20t.jpg
edkj.jpg
 
 
życzeniem klienta było zrobienie paska z najtańszej skóry bo nie chciał wydawać dużo pieniędzy 
dziś mam więcej doświadczenia i wiem że kilka rzeczy bym zrobił inaczej
 
jakie wasze zdanie nadaje się :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo, nadaje się, ewentualnie można jeszcze nad bokami popracować, ale wiele zależy od skóry jak się przy tym zachowuje :)

Tutaj nie wycinałeś z całości zawijki, tylko docinałeś przed sklejeniem prawda?

Aha, ten zegar ma skręcany pin mocujący, czy jakoś inaczej to rozwiązane?


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem to była najtańsza Skora jaka miałem bo nie chciał człowiek wydawać dużo pieniędzy na pasek, nie chciał go nosić tylko sprzedać z paskiem.

No i teraz pare szt pasków zrobiłem więcej i wiem ze kilka rzeczy bym zrobił tu inaczej

 

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha No i z tego ci pamietam to były nie teleskopy tylko takie śrubki wkręcania z jednej i drugiej strony

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nick555 podejmij się wykonania wiem, że efekt będzie super  :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie do wszystkich kolegów paskorobów czy ktoś podjąłby się uszycie paska do zegarka CK K22271

Zegarek wygląda tak

 

post-46917-0-22929400-1387652969_thumb.jpg

post-46917-0-58089200-1387652977.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko, ponieważ tego typu mocowania są robione na plastikowych robionych wtryskowo końcówkach oklejonych cienką skórą.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, a liczyłem na to, że skóra jest na tyle plastyczna, że da się w niej wyrzeźbić końcówki o dowolnym kształcie :(

Mam już dość tej tandety jaką teraz odwalają jeśli chodzi o paski gumowe/kauczukowe — już w drugim zegarku mi pękł :angry:

A nie będę kupował kolejnego takiego samego FIRMOWEGO za 1/3 ceny zegarka skoro WIEM, że ten firmowy jest tandetny i znowu pęknie w dającym się przewidzieć czasie :angry:

A one zazwyczaj są tak 'dopasowane' do koperty, czyli patrząc z góry są 'wycięte' w półksiężyc dopasowując się do kształtu koperty, a patrząc z boku są..."ścięte" pod kątem powodując, że pasek nie przemieszcza się góra/dół.

 

Na pewno się nie da tego 'wyrzeźbić' w skórze, nożyk i szlifowanie/ścieranie ? Np. mieć bardzo grubą skórę, tak żeby nie zawijać paska pod teleskop tylko umieścić go bezpośrednio w skórze ? I tą grubą końcówkę skóry tak 'wyrzeźbić' żeby dopasować dokładnie do kształtu mocowania ?

 

Albo może teleskop klasycznie (przez zawinięcie końcówki cienkiej skóry) ale potem to wszystko przy końcówce okleić z góry i z dołu grubszymi paskami skóry i je "wyrzeźbić" do odpowiedniego kształtu ?

 

Ostatecznie, może zamiast tych 'plastykowych' wstawek o których wspomniał kolega wyżej — wyrzeźbić sobie takie w jakimś małym drewnianym klocuszku (najpierw zgrubnie przez cięcia, a potem pilniki, papiery ścierne itd.) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie, może zamiast tych 'plastykowych' wstawek o których wspomniał kolega wyżej — wyrzeźbić sobie takie w jakimś małym drewnianym klocuszku (najpierw zgrubnie przez cięcia, a potem pilniki, papiery ścierne itd.) ?

A kto mialby wyrzezbic te klocuszki z drewna? :blink:

Bo chyba nie osoba robiaca pasek.

A nawet jakby sie ktos zdecydowal to ile by kolega chcial zaplacic za taka robote?

Bo podejrzewam ze cena za taki rzezbiony pasek bylaby wieksza niz 1/3 ceny tego

zegarka.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie, nie mówię zleceniach na razie tylko o pytam o możliwości realizacji czegoś takiego. To już taka 'robocza' dyskusja z tymi co robią, wymiana poglądów na temat technicznych możliwości itd. :)

Skoro kolega odpowiedział tylko na tą część o drewnianych 'klocuszkach' to znaczy, że odpowiedź na te pytania czy można tak 'rzeźbić' w skórze - brzmi - "Nie można" ?

Na razie walczę z samym cięciem skalpelem i próbuję osiągnąć wymagany kształt w grubej skórze (czyli bez robienia zawijki na teleskop).

No nie udaje się :/ Jednak skóra ma...za "dużą rozdzielczość" i czasami grubszy paproch już ma znaczenie i wpływa na idealne dopasowanie :/ I jeden zły ruch skalpelem, żeby przyciąć ten paproch i znowu robi się krzywo :/

Drugi etap to będą testy ze szlifowaniem skóry (mam taką małą szlifierkę modelarską zobaczymy czy to będzie miało sens).

 

A co to kołeczków, to może zmiana koncepcji — plastomodelina ?! Na razie wziąłem odcisk i wygląda dobrze i z detalami. Potem gdy już utwardzę, to szlifowanie aby uzyskać zewnętrzny kształt, tylko....muszę wymyślić jak to wpasować w skórę i dalszą część paska.

 

Bo jeśli to ma być 'owinięte' skórą to nie musi być nie wiadomo jak wytrzymałe ? Skóra będzie to trzymać w kupie nawet jeśli się...nie wiem...ktoś stuknie a to rozkruszy ?

A jeśli nawet, to jest kolejny krok. Ten uzyskany, utwardzony kształt z modeliny można zalać gipsem i mieć formę, a potem ją...odlać...z cyny ? aluminium ? (pamiętam z dzieciństwa u babci na wsi kiedyś tak 'powielaliśmy' żołnierzyki :) ).

 

Tylko z pomysłem na modelinę czy odlewaniem mam inny problem, jeśli to "owiniemy" skórą, tzn. że musimy ten model oszlifować, opiłować...zmniejszyć kształt o ileś tam milimetrów - na oko :/ - uwzględniając grubość skóry - po to, żeby potem dało się to faktycznie wcisnąć w kopertę ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiadasz :) Jeśli masz zacięcie do takich rzeczy, próbuj.Ja od siebie dodam, że można spróbowac inaczej ale efektu nie da się do końca przewidzieć. Jeśli dziurki na teleskop w kopercie nie są na samym skraju uszu, można spróbować wziąć grubszą skórę, ale miękką, z niej zrobić klasyczną zawijkę. Pasek przez grubość skóry będzie się musiał dostosowac do koperty. Oczywiście jak będzie miękki i dasz radę go w ogóle włożyć.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz stary pasek to możesz zdemontować plasikowe elementy i opierając się na nich nakleić skórę i zrobić pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiadasz :) Jeśli masz zacięcie do takich rzeczy, próbuj.[..]

Ja mam tylko luźne nie sprawdzone hipotezy ;) Liczyłem, że może ktoś próbował i potwierdzi lub zaprzeczy :)

 

Jak masz stary pasek to możesz zdemontować plasikowe elementy i opierając się na nich nakleić skórę i zrobić pasek.

Te konkretne paski, które mam na myśli są w całości gumowe/kauczukowe (?)...chyba..tzn. może faktycznie w tych 'główkach' przy zaczepie są zalane gumą jakieś plastykowe bloczki...

Tak czy siak to oszczędziło by czas przez ominięcie modelowania w plasto-modelinie i można zrobić odlew z gipsu na podstawie tych oryginalnych końcówek ! Ale potem i tak trzeba to jakoś oszlifować, żeby zmniejszyć rozmiar o mm tak aby zmieściło się w kopertę z nałożoną warstwą skóry...

 

To może w takim razie wróćmy jeszcze do podstaw (jako, że jestem całkowicie początkujący) — ma ktoś link do zdjęć albo filmików — jak wygląda element o tak nie równomiernym, kanciastym kształcie owinięty skórą ? Domyślam się, że to nie jest jak np. folie termokurczliwe, które się rozciągają i dopasowują do kształtów, więc na narożnikach powstają 'naddatki/zakładki' ? I co z nimi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem po co robić odlew, skoro wystarczy zniszczyć pasek i "wymontować" plastikowe końcówki, które następnie trzeba wkleić w nowy pasek. W teorii brzmi na dość prostą operację, ale taką nie jest. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No..jedyna przewaga 'odlewu' jaką widzę to może to, że...ten odlew będzie sobie można spokojnie przyszlifować żeby uwzględnić grubość skóry jaką zostanie owinięty. A jak oszlifuję 'oryginalne' końcówki i mi nie wyjdzie - to będzie to błąd sapera - jednorazowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może zdjęcie tego "plastyku" wyjętego ze skórzanego paska ? Nigdzie nie mogę znaleźć, a nie wiem jak 'daleko' ten plastyk wchodzi w skórę itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten zegarek ze zdjeć nie ma żadnych plastikow w pasku

 

 

 

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prośbę / pytanie, i to będzie właściwą temat do tego.

Chodzi o pasek, branzoletę lub mix obu; coś co pasowało by do zegarka bez tarczy i nawiązywało stylem do steampunku.

Czy ktoś posiada pomysł na wykonanie tego typu rzeczy, lub zdjęcia już istniejących do obejrzenia i porównania?

Taki konkretnie zegarek.

post-68064-0-98645300-1398451246_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.