Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

korki09

Identyfikacja mechanizmów do zegarka kieszonkowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo prosiłbym o pomoc w identyfikacji dwóch mechanizmów do zegarków kieszonkowych. Właściciel poprzedni mówił, że pochodzą ze złotych zegarków kieszonkowych ponadto dodał iż są markowe. Kupiłem bo cena nie była wysoka, natomiast ciekawi mnie czy faktycznie są markowe , a nie sygnowane ? (nie wiem czy zdarzały sie takie mechanizmy)

 

Pozdrawiam

Jakub.

post-29637-0-82496200-1385931572_thumb.jpg

post-29637-0-03967100-1385931578_thumb.jpg

post-29637-0-56897900-1385931616_thumb.jpg

post-29637-0-63869700-1385931622_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z rodziny Glashütte ? ;)

Mnie to wygląda raczej na "krytą" wersję tego "odkrytego" Unitasa:

 

post-859-0-82739000-1386088811_thumb.jpg

 

który, był wzorowany na mechanizmie IWC kal. 55, czyli powyższy jest wzorowany na mechanizmie IWC kal. 58.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardziej siódma woda po Lange ( płyta , kształt mostka balansowego , zapadka ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda raczej na "krytą" wersję tego "odkrytego" Unitasa:

 

attachicon.gifIWC Unitas.jpg

 

który, był wzorowany na mechanizmie IWC kal. 55, czyli powyższy jest wzorowany na mechanizmie IWC kal. 58.

 

Piotrze nie uważam się za znawcę

ale moim zdaniem bliżej mu do tego mechanizmu

 

post-27334-0-93805200-1386092815.jpg

 

i dlatego napisałem " Coś z rodziny Glashütte ? ;) "

 

 

pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Glaschütte (nie mówiąc już o Lange) to wychwyt glashuttowski i szlif słoneczny na kolach, a jeżeli chodzi o kształt płyty to:

 

post-859-0-22815800-1386172178_thumb.jpg

post-859-0-79665000-1386172178_thumb.jpg

 

różnice w położeniu kół naciągowych i samej płyty w tym Unitasie, to kwestia zastosowania go w zegarku typu odkrytego (Lepine), a werk poszukiwany jest do zegarka krytego (Savonette).

 

Nasze rozważania są jednak niestety tylko czysto teoretyczne i w zasadzie nie mogą rozwiązać ze 100% pewnością kwestii kto jest producentem werku, bo to mogłoby nastąpić tylko w wypadku znalezienia jakiejś sygnatury (może pod tarczą?), albo jakiegoś innego sygnowanego werku dokładnie takiego samego.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wychwytu Glashutte i szlifu słonecznego bo to popłuczyny .

Ale do IWC to mu daleko dalej (zapadka , kształt i wielkość  mostka, rozłożenie otworów w płycie).

Mocowanie koła naciągowego typowe dla tanich werków Uniona ( dzwonek) .

Generalnie germaniec , jeśli chodzi o bazę (według mnie oczywiście ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.........

Nasze rozważania są jednak niestety tylko czysto teoretyczne i w zasadzie nie mogą rozwiązać ze 100% pewnością kwestii kto jest producentem werku, bo to mogłoby nastąpić tylko w wypadku znalezienia jakiejś sygnatury (może pod tarczą?), albo jakiegoś innego sygnowanego werku dokładnie takiego samego.

 

Piotrze masz rację że dopóki nie znajdziemy identycznego werku lub sygnatury nasze dywagacje są czysto teoretyczne.

Ja jednak podobnie jak kol. "LMed" skłonny jestem uważać że jest to werk niemiecki (bliższy "zagłębiu" Glashütte) a nie szwajcarski. I dlatego napisałem " Coś z rodziny Glashütte ? " wyraźnie ze znakiem ? .

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to jakiś wyrób typu "podpatrzone u renomowanych", kwestia tylko u kogo,  moim zdaniem to jest wyrób szwajcarski, jednak do pewności to mi daleko. :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... typu "podpatrzone u renomowanych", kwestia tylko u kogo .........

 

i tu się zgadzamy obaj. Czyli szukamy nadal :)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie sądziłem że taka dyskusja się rozwinie. Przepraszam że nie mogłem wcześniej podziekować, ale aktualnie skupiam swoją uwagę na studiach i pracy inżynierskiej i jakoś nie było tego czasu. 

 

Dodam jeszcze zę sprawdzałem pod tarczą od razu i nie ma żadnej sygnatury

Jeżeli to pomoże to mogę wrzucić zdjęcie mechanizmu bez tarczy?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Mrzon
      Witam mam prośbę o pomoc z ustaleniem modelu bądź rocznika zegara. Na zdjęciu z lewej strony na mechanizmie tylko znak bez żadnych numerów. Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Więcej zdjęć nie posiadam. Pozdrawiam Maciej 


    • Przez Ann666
      Audemars Piguet  hmm...?🤔 
      Czy ktoś  wie cóż to za model?🤔🙂
       
       


    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.