Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rk7000

„Szybcy i martwi po radziecku” -Turniej

Finał Turnieju Szbcy i martwi po radziecku  

25 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Inspirowany „Bitwą na Łucze” postanowiłem przeprowadzić turniej, tym razem z udziałem (mam nadzieję) większej ilości Forumowiczów.

post-47356-0-86528000-1386527228.jpg

 

 

Obowiązywał będzie system tzw. pucharowy czyli przegrywający odpada.

W zależności od ilości osób chcących wziąć udział w zabawie zostanie opracowana szczegółowa „drabinka” np. jeśli byłoby 16 chętnych to stworzą oni 8 par. Wygrany z pary przechodzi dalej i tak aż do finału.

Oceniać Wasze zegarki będzie niezależne Jury w skład którego wejdzie trzy osoby (takie są wstępne założenia)

Pojedynki będą się odbywać w różnych kategoriach podawanych na godzinę przed pojedynkiem.

Jedną z kategorii może być ale nie musi – „Najmniejszy zegarek mechaniczny”

Wówczas wstawiamy zdjęcie malucha z kolekcji wraz z opisem ile mm sobie mierzy i liczymy po cichu że będzie mniejszy niż naszego przeciwnika.

Każda para będzie miała około 2minuty na wstawienie zdjęć – poinformuję o szczegółach w odpowiednim czasie.

Kategorie postaram się dobrać tak aby w zabawie mógł wziąć udział każdy kto posiada choćby kilka zegarków radzieckich, oczywiście im więcej w kolekcji tym lepiej.

Planuję ułożyć wszystko w ten sposób  aby finaliści w trakcie całej gry pokazali około 5 zegarków. Jeżeli uczestników będzie dużo to wtedy ta liczba nieznacznie wzrośnie.

 

Teraz warunki jakie trzeba spełnić biorąc udział w Turnieju ( uzupełnione)

 

1 Biorą udział tylko i wyłącznie zegarki Radzieckie (SU jest liczony jako radziecki) Mogą być     eksportowe, Sekondy, Cornaviny itd. Mogą być pokazywane wcześniej jak i nowe.       

2  Zegarek musi być własnością prezentującego.

3  Każdy zegarek może być pokazany tylko raz w całym turnieju.

4 Stan zegarka powinien być w stopniu „pokazywalnym”

5 Zdjęcia zegarka (przewiduję maksymalnie dwa) proponuję aby były w rozdzielczości jaką dopuszcza forum, nie mogą być zbyt małe  - nie jest to konkurs fotograficzny ale szczegóły muszą być wyraźnie widoczne.

Pytania, uwagi i sugestie proszę kierować do mnie na pw

Zapisy do pojedynku zaczynają się dziś i trwają do środy do godziny 17.00

Następnie podam szczegółowy program pojedynków . Wstępnie pierwszą rundę planuję na przyszły weekend. Finał byłby w okolicach Świąt.

Edit

Szczegółowy program str.5, post 89

 

 

Zwycięzca całego turnieju oprócz ogromnej satysfakcji, braw kibiców, skalpów pokonanych itd. otrzyma także nagrodę rzeczową:

Wspaniały Kalendarz biurkowy  na rok 2014 ufundowany przez  Prezesa KMZiZ  Dariusza Chlastawę.

Kalendarz udało mi się pozyskać dzięki uprzejmości i pomocy Kolegi ladek22 – pomysłodawcy i realizatorowi projektu.

Zapewne wszyscy wiedzą ale przypomnę - zdjęcia zegarków do kalendarza to prace forumowiczów więc jest to tym cenniejsza nagroda.

Więcej informacji tu:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/90561-kalendarz-biurkowy-na-2014-rok/

 

post-47356-0-44106900-1386527446_thumb.jpg

 

post-47356-0-90200700-1386527469_thumb.jpg

 

 

Założeniem głównym turnieju jest dobra zabawa z zegarkiem w ręku i oczywiście propagowanie naszej pasji.

Wszystkich zainteresowanych  proszę o zgłaszanie chęci uczestnictwa w tym wątku. Na tej podstawie opracuję harmonogram pojedynku.

 

 

Pytania, uwagi i wątpliwości proszę pisać na pw żeby tu nie robić zamieszania.

Pewne sprawy nie ujęte w regulaminie będą przedstawione do zapoznania jak będę wiedział ile osób weźmie udział w turnieju. Wtedy dopracuję szczegóły.

 

Życzę wszystkim świetnej zabawy

Zapisy czas zacząć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem. Już grzeję silniki.. :)

Znaczy sekundniki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

W takim razie ja też się zgłaszam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dość nieśmiało też się zgłaszam. Muszę się tylko ostro brać za czyszczenie i polerowanie moich skarbów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja zabieram się do pracy ;)


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla odważnych :)

Zastanawiających się zapraszam - liczy się to żeby  dobrze się bawić i w myśl ducha  olimpizmu wziąć udział.

Uprawiających działania o charakterze strategicznym informuję że "drabinka nie będzie robiona wg kolejności zgłoszeń :P

Wszystkich którzy wolą tylko kibicować informuję że będę  porywał do Jury. A tam praca ciężka.

 

Ja niestety nie mogę brać udziału - będę znał kategorie wcześniej niż Wy.

Zapraszam, wystarczy naprawdę tylko kilka zegarków, aparat ( choćby komórka) i chęć do zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja zabieram się do pracy ;)

no to 3mam qciu ki. ja niestety mam za malo czasu na takie zabawy ;) ale wierzę. ze bedziesz godnie reprezentować zachodnie rubieze naszego kraju ') :) 9

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to 3mam qciu ki. ja niestety mam za malo czasu na takie zabawy ;) ale wierzę. ze bedziesz godnie reprezentować zachodnie rubieze naszego kraju ') :) 9

Będę robił, co w mojej mocy. Zbiory mam jednak ograniczone, więc na sukcesy we wszystkich kategoriach się nie nastawiam…może w jednej czy dwóch coś ustrzelę, ale finał raczej będzie beze mnie ;) Zamierzam się jednak wyśmienicie bawić a wynik będzie jaki będzie. Postaram się jednak, żeby Dolny Śląsk się za mnie nie wstydził ;)


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - pierwsza doba zapisów minęła, mamy pięciu zawodników którzy już czyszczą "oręż" :) 
Zapraszam kolejnych żądnych dobrej zabawy, im Was będzie więcej tym lepiej i ciekawiej.

Zdaję sobie sprawę, że to pierwszy taki turniej od dawna i że niektórzy zastanawiają się czy robią dość dobre zdjęcia itd.

Wyjaśniam - to nie jest konkurs fotograficzny, wystarczy aby zdjęcie było czytelne a zegarek w stanie zadowalającym.

Turniej ma z założenia mieć charakter rozrywkowy, mniej liczy się wynik - więcej dobra zabawa.
Myślę, że będzie więcej takiej rozrywki  w tym dziale -ta ma tylko "przetrzeć szlaki"

Nie chcę nikogo na siłę namawiać ale na parę osób lasso już sobie natłuściłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dobrze byłoby skrócić terminy.

Jeden dzień czy drugi to się jeszcze da umówić ale jak turniej będzie trwał 2 tyg. to się zawodnicy mogą powysypywać z powodu problemów z czasem. Trochę mam na myśli siebie bo jakbym jeszcze przed Świętami skoczył na tydzień na narty albo do Egiptu to jednak będę miał sporo ograniczeń dostępowo-czasowych do sieci (no i też do kolekcji) :(

Ale ogólnie każdy ma sporo różnych zajęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek…jedź najlepiej do Egiptu albo jeszcze dalej…reszta będzie miała większe szanse ;) A tak serio też uważam, że 2 tygodnie to sporo czasu. Myślę, że tydzień powinien wystarczyć, może z 10 dni. Częśc z nas wyjeżdza na Święta i może po prostu nie dokończyć walki, a głupio byłoby poddać się bez walki ;)


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do środy do 17.00 Wszystkie sprawy organizacyjne są elastyczne, wszelkie sugestie, pomysły, uwagi są mile widziane.
Na tą chwilę trudno mi coś planować konkretnie ale myślę, że nawet jak ktoś będzie chciał skoczyć na narty do Egiptu to też da się to załatwić  :)​ 

Żartuję oczywiście.

Mam już pewien plan w głowie na wypadek gdyby ktoś z Was,  w którymś dniu nie mógł wziąć udziału w pojedynku- to da się zrobić inaczej.

Oczywiście Turniej jest dla zawodników i będzie prowadzony zgodnie z ich życzeniem.

W tej chwili proponuję rozpoczęcie w dniu 14.12.2013 godzina 17.00

Finał w niedzielę 22.12.2013 godzina nieznana.

Proszę o ewentualne inne propozycje poparte argumentami.

W tygodniu konkurencje planuję  rozgrywać ok godziny 20.00 - 22.00

Co Wy na to?

 

Kolejnych chętnych proszę od razu wpisywać preferencje terminowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pasuje. Czekam na kategorię, zasady i konkurenta do zabawy ;)


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowych nabytków nie mam a skoro można wytrawić stare no to ja deklaruje udział .. oby terminy i tematy konkurencji podpasowały bym nie musiał walkowerem odpaść bo wąską tematykę zbioru mam


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten konkurs jest ustawiony na podpuchę, przecież Gregory, Nocny i Roman już dawno "pakupili" najlepsze pozycje z rynku i zniszczą nas w przedbiegach, bez przerywania snu  :D obudzimy się rano z ręką w nocniku  :D Oni są żądni Glorii (sam bym chciał)  :P

 

Hmmm może jednak coś wystawię...  :rolleyes:


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten konkurs jest ustawiony na podpuchę, przecież Gregory, Nocny i Roman już dawno "pakupili" najlepsze pozycje z rynku i zniszczą nas w przedbiegach, bez przerywania snu  :D obudzimy się rano z ręką w nocniku  :D Oni są żądni Glorii (sam bym chciał)  :P

 

Hmmm może jednak coś wystawię...  :rolleyes:

Ja udziału nie biorę, choć zastrzegam sobie możliwość wystawienia zegarka w pierwszej rundzie jeżeli harmonogram pojedynków będzie tego wymagał.

Postaram się uniknąć takiej sytuacji i niemal jestem pewny że się to uda.

Cieszę się, że coraz więcej Forumowiczów chce wziąć udział w turnieju :)

Zapraszam wszystkich - zapewniam, że ilość uczestników jest nieograniczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo.

Jak widzicie struktura działu"Zegarki rosyjskie i radzieckie" dzięki uprzejmości Prezesa KMZiZ została zmieniona  :)

Dostaliśmy nowy dział.

Będzie teraz można spokojnie organizować konkursy, pojedynki itd. w pełnowartościowej formie z ankietami. Bez obaw że temat po kilku dniach przepadnie w natłoku nowych wątków.

 

Proszę Moderatora o przeniesienie tego wątku do działu "pojedynki" :)

Mam nadzieję że wcześniejsze konkursy i bitwy też tam się znajdą -  oczywiście za zgodą założycieli poszczególnych wątków -  co pozwoli nam na przypomnienie sobie ciekawostek związanych z zegarkami radzieckimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak.

Trzeba przenieść i "Szybkich..." i  "Bitwę na Łucze"

Dobrze byłoby je też tam podpiąć jako zawierające szereg wstępnych zasad do użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślę, że warto rozważyć pomysł na zorganizowanie konkursu na najładniejszy zegarek. Proste i klarowne zasady. Zgłaszanie zdjęć w określonym terminie i głosowanie przez ankietę. Można zrobić kategorie, zegarki damskie, męskie garniturowe, najładniejszy kwarc, amfibia itp. Kwestia do obgadania.

 

Albo faktycznie wzorem tego starego konkursu, zrobić nową edycję i wybrać najładniejszy ruski zegarek na forum roku 2013.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga doba zapisów minęła a dopisały się tylko dwie osoby. 

Panie i Panowie - mało Was!!!

 

Konkurs będzie przeprowadzony dla tylu Forumowiczów ilu się zgłosi ale liczę na udział jeszcze kilku kolegów, którzy chyba czekają na ostatnią chwilę :P

 

buczo85 - ja mam nadzieję, że konkursów, pojedynków i zabaw będzie znacznie więcej zwłaszcza w okresie jesienno -zimowym.

Tymczasem zapraszam Cię do tego turnieju :)

 

Edit

sthoola nie zapraszam tylko dlatego że .... jutro powiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie nie za bardzo wiem jak to ma działać ,ale parę zegarków mam to możemy się pobawić ! jak coś nie wyjdzie to chyba nikt nie będzie strzelał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewną dozą nieśmiałości, zgłaszam się do turnieju. Z większością z Was nie mam co startować, ale w końcu to zabawa bez napinki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.