Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Wybór taniego dobrego zegarka. Mini poradnik

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_areczek86_*

Gość_areczek86_*
  • Gość

Napisano 01 kwiecień 2009 - 20:32

Poza tym skoro przeciętny człowiek widzi ten sam zegarek w sklepie za 500zł i w internecie za 300zł (u sprawdzonego sprzedawcy) to nasuwają się tu od razu wątpliwości czy cena w sklepie jest odpowiednio (i uczciwie) skalkulowana??
Ale oczywiście nie mówię że ceny w sklepach są nie uczciwe, nie chcę bic piany dalej, tylko zastanawiam się co ma pomyśleć biedny początkujący zegarkomaniak gdy widzi ten sam zegarek w zupełnie różnych cenach??

Proszę jakiegoś łaskawego moda o posprzątanie, bo zrobił się bałagan w poradniku ;)
  • 0

#42 NETRUNNER

NETRUNNER
  • Użytkownik
  • 618 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 08:48

ale przeciez mowicie o zegarkach ktorych nie widac w normalnych sklepach.

jak jest zegarek w sklepie za 300 a w internecie za 200 to inna sprawa. wtedy jest to kwestia gwarancji, albo tego ze ten co sprzedaje za 300 partycypuje w tworzeniu reklam czyli wizerunku marki a ten tanszy na tym zeruje. ale to inna bajka

ja mowie o tym ze z mojego doswiadczenia wynika ze za ta cene nie znajdziecie automatu w stali. a jezeli wam sie udaje to cos tu nie gra. co to jest? zasugerowalem ze w najlepszym rozwiazaniu to przelezakowane modele z odrzuconej partii, albo likwidowanego dystrybutora. Moga byc i gorsze przypadki. To wynika z prostego wyliczenia ekonomicznego ze jak ktos to sprzedaje to raczej do tego nie doplaca a zarabia na tym wiec gdzies w procesie sprzedazy wydarzylo sie cos co musialbo drastycznie obnizyc cene. to wlasnie sugeruje sceptycznie brac pod uwage bo mozna sie przejechac.
  • 0

#43 Gość_Blaz_*

Gość_Blaz_*
  • Gość

Napisano 02 kwiecień 2009 - 08:54

ale przeciez mowicie o zegarkach ktorych nie widac w normalnych sklepach.
ja mowie o tym ze z mojego doswiadczenia wynika ze za ta cene nie znajdziecie automatu w stali. a jezeli wam sie udaje to cos tu nie gra. co to jest? zasugerowalem ze w najlepszym rozwiazaniu to przelezakowane modele z odrzuconej partii, albo likwidowanego dystrybutora. Moga byc i gorsze przypadki. To wynika z prostego wyliczenia ekonomicznego ze jak ktos to sprzedaje to raczej do tego nie doplaca a zarabia na tym wiec gdzies w procesie sprzedazy wydarzylo sie cos co musialbo drastycznie obnizyc cene. to wlasnie sugeruje sceptycznie brac pod uwage bo mozna sie przejechac.

Mówimy o zegarkach, które są dostępne w normalnych sklepach. Przez "normalne" rozumiem sklepy także on-line, inaczej niż Ty. Nikt nie może powiedzieć, że tylko sklepy stacjonarne są normalne, bo to nieprawda. I przestań znów przeinaczać, że te on-line żerują. To jest chore.
W stacjonarnym sklepie pilot firmy Auguste Reymond z ETą 2824-2 za 550 zł. Nowy, dwuletnia gwarancja. To przykład pierwszy z brzegu.
Do 500 zł możesz więc mieć dobrego automata i w sklepie stacjonarnym, i on-line. Trzeba jednak się trochę rozejrzeć i zdjąć klapki z oczu.
Kluczem jest właśnie to, co napisałeś: drastycznie obniżył cenę. ;) Bo właśnie chodzi o to, że w sklepie stacjonarnym ceny są rozbuchane do granic absurdu i nikt wtedy za taką cenę nie kupuje.
  • 0

#44 NETRUNNER

NETRUNNER
  • Użytkownik
  • 618 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 10:31

jak to mowia "nie karmic trolla"
koncze dyskusje bo to jak walenie glowa w sciane. pozwole sobie zachowac swoje zdanie jako ze mam wiedze ktora pozwala mi patrzec w bardzo obiektywny sposob na sytuacje.

pozdrawiam
  • 0

#45 Gość_Blaz_*

Gość_Blaz_*
  • Gość

Napisano 02 kwiecień 2009 - 10:40

Hehe. Troll powiadasz? ;) Tylko że troll nie zadaje konkretnych pytań. Troll raczej mąci i nie umie odpowiedzieć jasno na trafne pytanie. Kto jest więc trollem? Pokazałem jasno, że do około 500 zł można dostać nowy, dobry automat z gwarancją i w sklepie stacjonarnym, i on-line. Albo więc przyznaj się do błędu, albo zmień ceny w swoim sklepie i swoje nastawienie do innych zegarków. Śmiem twierdzić, patrząc na twoje posty, że ty nie posiadasz kompletnie żadnej wiedzy na temat realnych cen zegarków, a już na pewno tych do około 500 zł. I nie obrażaj tych, którzy tą wiedzę mają i z innymi się nią dzielą oraz tych, co za tą cenę sprzedają.
  • 0

#46 karczochrulez

karczochrulez
  • Użytkownik
  • 290 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 10:50

to i moje 0.03
seiko 5 zwyczajny automat w aparcie w blue city to 445zł Taki sam w sklepie netowym 275 zł + przesyłka. Można trafić po 250 a nawet po 199.

A co do naszych "fajnych" sklepów to tylko zacytuję co mawiali Rzymianie: "kto chce za dużo nie dostaje nic"
  • 0

#47 Gość_Blaz_*

Gość_Blaz_*
  • Gość

Napisano 02 kwiecień 2009 - 11:01

to i moje 0.03
seiko 5 zwyczajny automat w aparcie w blue city to 445zł Taki sam w sklepie netowym 275 zł + przesyłka. Można trafić po 250 a nawet po 199.

A co do naszych "fajnych" sklepów to tylko zacytuję co mawiali Rzymianie: "kto chce za dużo nie dostaje nic"

Netrunner zaraz Ci odpowie, że w sklepie netowym kupisz odrzut, bubel, jeśli nie towar ukradziony, a właściciele tego sklepu on-line są pasożytami, bo nie płacą podatków itp, itd. Ech, wolny rynek w Polsce mamy, ale mentalność niektórych handlarzy kompletnie się od czasu komunizmu nie zmieniła....
  • 0

#48 karczochrulez

karczochrulez
  • Użytkownik
  • 290 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 11:17

złodziejstwo ma różne oblicza - dla mnie 150% marży sklepu to jest złodziejstwo
  • 0

#49 boldy

boldy

Dobry, Zły i Brzydki

• Użytkownik
  • 1250 postów
  • Gadu-Gadu: 1459306

Napisano 02 kwiecień 2009 - 13:17

Panowie.... Znowu jatka się robi... Niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu... Zarzuty złodziejstwa (padające z obu stron) są zwyczajnie nie na miejscu. Sam pracuję w branży i krew mnie zalewa jak widzę na tym forum rady "idź do sklepu, przymierz... a potem zamów przez neta", ale rozumiem, że każdy klient ma prawo szukać najlepszej okazji... I dopóki będą aż takie różnice w cenach między Polską a resztą świata, część klientów kupi w necie...
  • 0

#50 miller

miller
  • Użytkownik
  • 323 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 13:25

Tak mnie zastanawia pewna rzecz: jeżeli niektórzy forumowicze twierdzą, iż tanie seiko, citizeny auto, czy orienty z netu to zegarki zleżałe, czy też buble to ok, niech sobie tweirdzą. Ale nie można zapomnieć, że te zleżałe buble później pracują na czyichś nadgarstkach po 10 lat i to często bez żadnych przeglądów. i delikatnego traktowania. Lubie takie dyskusje, ożywiają to forum. Pozdrowienia dla wszystkich miłośników zegarków.
  • 0

#51 Gość_Blaz_*

Gość_Blaz_*
  • Gość

Napisano 02 kwiecień 2009 - 13:33

Panowie.... Znowu jatka się robi... Niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu... Zarzuty złodziejstwa (padające z obu stron) są zwyczajnie nie na miejscu. Sam pracuję w branży i krew mnie zalewa jak widzę na tym forum rady "idź do sklepu, przymierz... a potem zamów przez neta", ale rozumiem, że każdy klient ma prawo szukać najlepszej okazji... I dopóki będą aż takie różnice w cenach między Polską a resztą świata, część klientów kupi w necie...

Pracujesz w branży i możesz zrozumieć, że różnica cen powoduje, iż sklepy on-line mają klientów oraz nie mówisz, że sklepy on-line sprzedają odrzuty, buble i rzeczy kradzione. Dlaczego więc taki netrunner nie może tego zrozumieć? Naprawdę dziwi mnie, że ktoś piszący, że jest z branży (i że jest obiektywny hihi ;)) nie jest w stanie zrozumieć podstawowych pojęć wolnego rynku. Jeżeli cena czegokolwiek jest zaporowa i ten sam przedmiot można kupić gdzie indziej o wiele taniej to nikt nikogo nie zmusi, by kupić drożej. Zamiast więc przemyśleć politykę cenową, to zwala się wszystko na innych oczerniając przy tym. Kompletnie samobójcze działanie. Do tego jeśli się ktoś błaźni pisząc, że do 500 zł nie można dostać automata, a jeśli się dostanie to będzie to szajs, to się zastanawiam czy to nie pisze wspomniany już pan Henio z pphu, który handlował skarpetkami, a teraz przerzucił się na "sikory". :)
  • 0

#52 laferty

laferty

Marcin

• Użytkownik
  • 492 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 14:09

Komercha panowie. Każdy robi tak, żeby jego było na górze.
Skoro od dawna jest pisane, że forum to JEST OPINIOTWÓRCZE, to nie ma się co dziwić, że pojawiają się handlowcy, którzy starają się błysnąć w każdym temacie dotyczącym ich strefy działalności. Wiadomo, jedna delikatna sugestia, że coś jest cacy a inne jest be wiosny nie czyni, ale "szukajka" działa. Jeśli nowozarejestrowany wpisze szukany tag i wyświetli mu się 20 tematów, w których pisze: "tylko w taki sposób warto kupić zegarek, ewentualnie tutaj" czy "tylko te zegarki warto kupić bo są najlepsiejsze od innych" to uzna to za pewnik i da temu wiarę.

Blaz Twoje argumenty niestety do NETRUNNERa i Qmastera nie mogą trafić. Wg nich zbrodnią dla narodu jest to, że Ty kupujesz zegarki np. w Azji w legalnym sklepie i przy ściągnięciu do Polski PŁACISZ cło i podatek. To jest różnica interesów. Kupujący - chce kupić jak najtaniej. Sprzedający - sprzedać jak najdrożej. Ty pisząc komuś, jak może oszczędzić trochę kasy, psujesz jednocześnie komuś innemu biznes. Dlatego dla NETRUNNERA jesteś trollem i tyle...

A co do serwisu, o którym panowie tak się rozpisują.. Nie wiem, czy wolałbym oddać zepsuty zegarek (na szczęście nie miałem jeszcze takiej sytuacji) do serwisu, gdzie ktoś, kto go naprawia nie odpowiada za to swoim nazwiskiem tylko chowa się w anonimowym molochu korporacji, czy iść do dobrego, sprawdzonego zegarmajstra u którego mam pewność, że nie stracę zdrowia na dochodzeniu swoich praw i nie będę traktowany jak trędowaty. Różnica w cenie zakupu zegarka (jeśli jest niedrogi) może mi zwrócić za ewentualną naprawę.

Uważam, że czas najwyższy chyba na wkroczenie do akcji moderatorów i posprzątanie kilku tematów.
  • 0

#53 Gość_Qmaster_*

Gość_Qmaster_*
  • Gość

Napisano 02 kwiecień 2009 - 14:51

O ile dobrze pamiętam (a nie chcę już przekopywać od nowa całego wątku), to Blaz nigdy nie powiedział, że płaci cło i podatki od sprowadzanych zegarków. A nawet gdyby było inaczej, to obstawiam, że taki import stałby się dla niego nieopłacalny.
Druga sprawa, dotycząca "zegarmajstrów", że dość często nie mają oni dostępu do oryginalnych części. I tutaj serwis takiego dystrybutora jest niezbędny.

Naprawdę dziwi mnie, że ktoś piszący, że jest z branży (i że jest obiektywny hihi ;)) nie jest w stanie zrozumieć podstawowych pojęć wolnego rynku.

A mnie dziwi to, że do pojęcia wolnego rynku zaliczasz od początku "szarą strefę".
  • 0

#54 karczochrulez

karczochrulez
  • Użytkownik
  • 290 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 15:00

aaa taraz koledzy przemycają nową tezę - że na allegro jest taniej bo sklepy internetowe nie płacą podatków - a to dobre!

to poproszę o odpowiedź na pytanie: Skoro seiko 5 na singapurskim ebayu kosztuje 35 $ to ile mamy w Polsce cła i vatu jeżeli potem w sklepie ten seiko kosztuje 445 zł ?
  • 0

#55 bEEf

bEEf

Trąba nie żaden "Mistrz"

• Użytkownik
  • 1253 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 15:12

O ile dobrze pamiętam (a nie chcę już przekopywać od nowa całego wątku), to Blaz nigdy nie powiedział, że płaci cło i podatki od sprowadzanych zegarków. A nawet gdyby było inaczej, to obstawiam, że taki import stałby się dla niego nieopłacalny.

Nie będę świecił oczami za wszystkich, ale jak ja kupuję to zawsze dostaję kopertę z pieczątką "Dopuszczone do obrotu. Urząd celny."

Swoją drogą, ciekawe, jakie podatki ma płacić osoba kupująca zegarek. Chyba koledze chodziło o sprzedawcę. W ogóle dziwne jest dla mnie nazywanie kupowania zegarków na e-bayu "importem". "Kochanie, właśnie zaimportowałem 2 zegarki, co dzisiaj na obiad?" ;)
  • 0

#56 Gość_Blaz_*

Gość_Blaz_*
  • Gość

Napisano 02 kwiecień 2009 - 15:23

Dzięki bEEf, właśnie to miałem wkleić. ;) Jeśli z qmastera taki sprzedawca jak umiejący czytać, to się nie dziwię, że muszą z netrunnerem wszelkimi metodami naganiać do siebie klientów. :D
Ja właśnie zaimportowałem paski w szarej strefie i świetnie się z tym czuję. :) Mało tego - jeszcze świetniej bym się czuł, gdybym w ten sposób odebrał jakąś część zysków takim "handlarzom" jak netrunner i qmaster. :D

Laferty - właśnie. Dziwi mnie, że nie można wklejać linków, bo są komercyjne, a pozwala się na taką ewidentną kryptoreklamę podpartą frazesami, półprawdami i kłamstwami.
  • 0

#57 Gość_rajh_*

Gość_rajh_*
  • Gość

Napisano 12 kwiecień 2009 - 18:00

orient ceral sklep w opolu 740zł oferta firmy z Bielska-białej podającej adres,nip,regon 545zł
  • 0

#58 ŁukaszA

ŁukaszA
  • Nowy Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 01 czerwiec 2009 - 18:58

Pragnę poinformaować wszystkich, że Szwajcarzy od 2007 roku zaostrzyli normy dotyczące napisu "swiss made" na zegarku.
Dla zegarków mechanicznych aż 80% musi być wykonane w Szwajcarii, a dla elektronicznych aż 60%.
Pozdrawiam:)
  • 0

#59 Gość_Acmaciek_*

Gość_Acmaciek_*
  • Gość

Napisano 12 lipiec 2009 - 16:59

dzień dobry to moj pierwszy wpis i pewnie nie bedzie ich juz za wiele mianowicie chcioałbm sie doradzić w sprawie kupna zegarka marki swatch z kolekcji 007 james bond - franz sanchez (taki kolorowy) czy ktos m,ożer wie cos o tym zegarku bo nigdzie nie jest napisane , każda informacja cenna !!!
  • 0

#60 elektryk380

elektryk380
  • Nowy Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 27 sierpień 2009 - 07:25

Witam!
Przeczytałem post kolegi darq i zgadzam się.
Za dobrego szwajcara trzeba zapłacić.
Przy okazji mam pytanie do kolegów. Chcem kupić zegarek mam już cztery typy:
1. Adriatica 8134 Calendarium Bicolor 5 Atm
2. Seiko Automat SNK 805 k2
3. Casio WVQ- 121LE-1AVER
4. Adriatica 1115 All Stell/ Gold Grand Data 10Atm
Właśnie zastanawiam się czy suma 400zł to jeszcze dfla Szwajcara niska półka cenowa czy nie?
Poradźcie może któryś z kolegów używał taki zegarek i może podzielić się wiedzą na temat jego trwałości itd.
Czy Automat Seiko i w ogóle automaty są w miarę trwałe?
Casio ten który podałem wart jest kupna?
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych