Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kurynio

Tissot PRS516 Automatic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od kilku dni jestem posiadaczem tego zegarka, jest on jak pewnie wiecie na mechanizmie ETA 2836-2. Oczywiście zdaję sobie sprawę z faktu, że zegarek jest nowy, ale robi mniej więcej ok -20sek/dobę. Na razię będę go oczywiście nosić, ale chyba z biegiem czasu nowe mechanizmy z reguły zwalniają...

I tutaj mam pytanko do użytkowników tego zegarka lub zegarków z tym mechanizmem (przeszukiwałem forum w tej kwestii, jest sporo, ale chciałbym konkretnie zapytać posiadaczy zegarków z tym werkiem) jak to u Was koledzy jest z dokładnością chodu? Jakiego rodzaju macie odchyłki?

Z góry dzięki za odpowiedzi

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że po rozkręceniu się mechanizmu i ponownej regulacji można spokojnie dojść do +- 2s/24h


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Posek

Tak, jak kolega napisał niżej. Kwestia odwiedzenia zegarmistrza i regulacji mechanizmu, choć uzyskanie +-2s/24 będzie nie lada wyczynem.....

Posiadam ten zegarek od kilku lat(jeszcze na bransolecie z "oczkami" ;)) Będzie Ci dobrze służył codziennie. Dobrze leżał na moim nadgarstku (teraz nieużywany w szufladzie - chętni- zapraszam na PW). Co do odchyłki dobowej, to przedstawiona przez Ciebie (z tego co pamiętam) mieści się w parametrach producenta :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te +- 2s/24h to kwestia indywidualna

jeden zrobi -2s a drugi +10s kwestia też cierpliwości zegarmistrza


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, tak też się łudzę, że to chyba nieco za dużo. Tak myśle dać mu ze trzy miesiace i poźniej regulacja, ale chyba jak na gwarancji to autoryzowany?, jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Posek

Dzięki koledzy, tak też się łudzę, że to chyba nieco za dużo. Tak myśle dać mu ze trzy miesiace i poźniej regulacja, ale chyba jak na gwarancji to autoryzowany?, jak myślicie?

 

No jasne kolego. Przerabiałem do z "Leosiem" HydroConstans. Do serwisu za Free(fakt, że miałem kilka przygód natury formalnej) i po sprawie.

Zegareczek sprzedałem po regulacji, kupiec zadowolony. Czego chcieć więcej...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo atramentu wylano na temat regulacji i dokładności. 

Wg mnie przy mechaniźmie z mikroregulacją +/-2 sek. to żaden wyczyn.

Moje 40 letnie spezimatici mieszczą się w 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z wiekszoscia czynnosci i rzeczy. Troche zalezy od uniejetnosci jak i od checi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Posek

Dużo atramentu wylano na temat regulacji i dokładności. 

Wg mnie przy mechaniźmie z mikroregulacją +/-2 sek. to żaden wyczyn.

Moje 40 letnie spezimatici mieszczą się w 5.

 

Tu nie chodzi o jakiekolwiek wyczyny. Zegarmistrz poza serwisem może  to precyzyjniej wyregulować, tym samym jest to o ileś bardziej czasochłonne. 

Nie zapominajcie, iż rozmawiamy cały czas o obsłudze serwisowej, gwarancyjnej, z której ma zamiar skorzystać kolega. Z mojej praktyki  wynika, iż mało osób z serwisów(szczególnie marek rzekłbym "bardziej masowych") podczas obsługi gwarancyjnej "mobilizuje się" do tak precyzyjnych ustawień. Ale życzę tego koledze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślę, że będzie to tylko "kolejny przypadek", który trzeba przepchnąć i hejka dalej bo jest kilkanaście kolejnych. Jeżeli zabiorą się do tego tak jak wcześniej do mojej Certiny DS Action do nie wróżę sobie sukcesu. Certina na kwarcu ETA G10 robiła na odchyłkę ok. 2-3 sekund na dobę, co dla kwarca to nieco za dużo. Jak zostawiłem go pierwszy raz, to z automatu wymienili jedynie baterię i już gotowy. Nikt nawet nie sprawdził czy odchyłka jest dalej czy nie. Oczywiście była dopiero za drugim czy trzecim razem wymienili mechanizm. 

Słuchajcie mi nie o to chodzi, żeby na bank było to za free, mogę za to zapłacić i normalnego zegarmistrza, ale:

1. czy po takiej regulacji u innego zegarmistrza (nie wiem czy coś takiego pozostawi jakiekolwiek ślady) nie podziękują mi za gwarancję ze względu na ingerencję osób trzecich

2. znacie może jakiegoś dobrego zegarmistrza w Lublinie? Słyszałem o jakimś gościu na Lipowej, a może inne sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj nowy nabytek sie rozkreca. Mozna powiedziec, ze kocham ETE 2836-2.

Dzisiaj padl rekord -33 s/dobe. Ludzie MM na Seagull 2530, ktora posiadam robi bez regulacji regularnie +7-8s/dobe, a tu swiss made i taka kupa...

Najgorsze jest to, ze tissot robi raz -30 s/dobe, a raz -10s/dobe. To chyba nie za dobrze wrozy szanse dobrej regulacji jak jest taki rozrzut rzedu 20 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co gorsza, nie wiem od czego to zależy nie jest to regularna odchyłka, dzisiaj zrobił np. -6s w ciągu doby. Ja tam się nie znam, ale zakładając taki rozrzut, to chyba nawet po regulacji kwestia +/-20 wchodzi w rachubę z założenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 516 jest ladnie wyregulowania i robi okolo +30s/tydzien ale za to moja DS1 robi +20s/doba. Wspanale sa te ety wyregulowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 516 jest ladnie wyregulowania i robi okolo +30s/tydzien ale za to moja DS1 robi +20s/doba. Wspanale sa te ety wyregulowane :)

No fantastycznie  :lol:.

Regulowałeś może tę certinkę? czy dałeś jej spokój?

Gdyby moja 516 robiła taką odchyłkę to byłoby ok, tylko martwi mnie, że odchyłka nie jest stabilna, a słyszałem że takie "skaczące" mechanizmy ciężko wyregulować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie regulowalem DSki nie mam na to czasu ustawiam ja na -30 i na trzy dni mam luzik (toleruje oszukiwanie zegarka do 30s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie regulowalem DSki nie mam na to czasu ustawiam ja na -30 i na trzy dni mam luzik (toleruje oszukiwanie zegarka do 30s)

Certinka też tak skacze jak mój, że czasem ma -5s a czasem -30, czy raczej regularnie robi te +20s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej regularnie 20s, ale tez jest noszona regularnie od 06 do 21 z taka sama intensywnoscia i odkladana zawsze w takiej samej pozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie mechanizm musi się rozchodzić, dotrzeć, jak silnik w samochodzie. W moim zegarku trwało to ok. 3 miesiące, teraz robi +/- 5 na dobę, z tym, że noszę go jeden tydzień w miesiacu, a resztę czasu kręci się w rotomacie. Zmniejszenie odchyłki załatwi wizyta u zegarmistrza, ale mnie na tym aż tak nie zależy.


atlantic seahunter, certina ds spel, aerowatch les grandes classiques, steinhart marine black anchor, atlantic milano,  mondaine sport I date, cyma conquistador auto day date, hy moser, auguste reymond tytan, alpina startimer pilot, davosa argonautic ceramic lumis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mu trochę czasu na "dotarcie". Mój Tisocik Le Locle Automatic (T006.428.11.038.00), na 2825-2 z początku robił +15sec., teraz po dwóch miesiącach robi +2sec / doba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też zamierzałem, Ewentualna regulacja po kilku miesiącach, jak już bedzie wiadomo jak jest rzeczywiście. Ostatnio odchyłka spadła do jakiś -14/12 s/doba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam prs516 na pasku automat i ma tą samą przypadłość co Twój, nie noszę go codziennie tak więc zanim się dotrze minie troche czasu ale jeśli po kilku miesiącach się to nie zmieni to oddam go na regulację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę tego kotleta, mam możliwość kupna Tissota PRS 516 Automatic T0446142605100 za 4200 zł i jestem skłonny na zakup, ponieważ bardzo podoba mi się ten model.

 

1__91656.1423047843.450.450.JPG?c=2

 

Przed zakupem jednak chciałbym się poradzić Was, czy w tej cenie można dostać coś lepszego od Tissota i ETA 7750 Valjoux oraz jak Wam się sprawują Tissoty z tym mechanizmem? Co prawda w tym wątku jest mowa o ETA 2836-2 lecz nie chcę specjalnie tworzyć nowego wątku, bo rozmowa dotyczy automatu PRS 516.

Tak jak pisałem wcześniej, wizualnie ten zegarek według mojego gustu ma 10/10 dlatego też jestem strasznie na niego "napalony" i skłonny zapłacić te 4200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś napalony, strasznie Ci się podoba, jesteś w stanie tyle zapłacić, więc nie wiem po co pytać.

Pewnie że możesz kupić coś innego za tą kwotę, ale czy bardziej będzie Ci się podobać, pewnie nie,

chyba że byłby podobny do tego Tissota ale wówczas znowu pytanie po co się zastanawiać nad innym.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest tak jak piszesz... To przy okazji jeszcze jedno pytanie, te modele są praktycznie już wyprzedane i nie ma ich w dystrybucji. Czy będą one trzymały cenę przez kolejne lata, czy raczej będą notować spadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ta półka na trzymanie ceny, raczej bym tego nie brał pod uwagę.

Co nie znaczy że za 2 lata będzie wart 1000,00.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.