Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ledr

pomoc w identyfikacji zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To mój pierwszy post, jestem nowicjuszem, jeśli chodzi o hobbystyczne zainteresowanie zegarkami, ale zaczynam coraz baczniej przyglądać się nie tylko temu, co można znaleźć u jubilerów, zegarmistrzów, czy w internecie, ale także... na nadgarstkach współplemieńców;-) Dzisiaj moją uwagę przykuł zegarek faceta, który stał niedaleko w kolejce do kasy w supermarkecie. Nie przyszło mi tylko do głowy, żeby podejść, grzecznie się przedstawić, wytłumaczyć się ze swoich zainteresowań i zapytać, co to za marka...

Na szczęście zapamiętałem z grubsza wygląd, więc liczę na pomoc doświadczonych forumowiczów:-) Przeczesałem internet i znalazłem w miarę podobny zegarek (ale na pewno nie ten sam). Ten, którego szukam, miał najprawdopodobniej tytanową bransoletę (odcień, charakterystyczny układ ogniw, jaki znam ze swoich dwóch tytanowców) i takąż kopertę. Tarcza czarna - albo w ogóle bez indeksów, albo z bardzo małymi/ciemnymi, wskazówki jasne, krótkie, o ile pamiętam, to bez sekundowej. Charakterystycznym elementem był żółty pasek na obwodzie tarczy od 12 do 3 (tylko pierwsza ćwiartka, przynajmniej z miejsca, gdzie stałem, tak to wyglądało). Koperta masywna, na oko między 42 a 45mm. Poniżej zdjęcie Crotona, który jest zbliżony wyglądem do wyżej wspomnianego zegarka z wyjątkiem żółtego paska, tytanu i za długich wskazówek, a także innego splotu ogniw w bransolecie. No i ten na zdjęciu wygląda o kilka tysięcy dolarów taniej...:

 

post-66359-0-06736500-1387564897_thumb.jpg

 

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi, muszę uprzedzić, że zegarek widziałem przez chwilę, więc może któryś szczegół nie utkwił mi w pamięci zbyt precyzyjnie (mogę się mylić, co do tytanu bransolety, ale pamiętam kształt ogniwa...), jednak jak nie dowiem się, co to za marka (nawet jeśli jeszcze długo mnie nie będzie na nią stać), to chyba nie zasnę dzisiaj spokojnie...;-) Też tak macie?

Pozdrawiam przedświątecznie,

Leszek


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, też skojarzyłem z IWC, ale na pewno inna bransoleta (splot ogniw) i inne, krótsze wskazówki - bardziej takie jak w protreku 5000T: http://www.the-watch-store.com/shop/en/casio-watches/1899-prg500-prg-500t-7d-casio-protrek-triple-sensor--4971850443759.html

Czarna tarcza szczególnie mi się spodobała, bo wyglądała minimalistycznie - poza dwoma wskazówkami trudno było cokolwiek z kilku metrów dostrzec (tj. indeksy, ringi, itd.). Chyba że to już mój wzrok coraz słabszy płata figle;-)

Tak czy inaczej, dzięki za dobre chęci, Dariusz!


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Eterna Kontiki Diver albo AP Royal Oak Diver Carbon? Ale to raczej modele rzucające się w oczy... Jeszcze może to być Zeno Basel Diver, jakas Invicta, Ball Engineer Master II, póki co nic innego mi nie przychodzi do głowy.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Eterna Kontiki Diver albo AP Royal Oak Diver Carbon? Ale to raczej modele rzucające się w oczy... Jeszcze może to być Zeno Basel Diver, jakas Invicta, Ball Engineer Master II, póki co nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Dzięki za sugestie, przejrzałem wszystkie zdjęcia, jednak to na pewno żaden z tych... No, Invicty jeszcze przeglądnę, bo jest ich kilka tysięcy, ale kiedyś chorowałem na Venoma, więc z grubsza pamiętam wzornictwo:-)

Pamiętam, że jak zobaczyłem ten żółty pasek na czarnej tarczy, to skojarzyło mi się to z Orisem Aquis Depth Gauge: http://watchgeek.blog.com/?p=665

Ale tylko ten element - poza tym wskazówki inne, bezel srebrny, inna bransoleta, itd.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mrzon
      Witam mam prośbę o pomoc z ustaleniem modelu bądź rocznika zegara. Na zdjęciu z lewej strony na mechanizmie tylko znak bez żadnych numerów. Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Więcej zdjęć nie posiadam. Pozdrawiam Maciej 


    • Przez Ann666
      Audemars Piguet  hmm...?🤔 
      Czy ktoś  wie cóż to za model?🤔🙂
       
       


    • Przez Jaga92
      Szanowni!
      Niespodziewanie dla mnie (zakup zupełnie nieplanowany) nabyłam dziwaczny zegar ścienny FMS. Brakująca korona i kolumienki... Czy macie może pomysł, jak mógł wyglądać pierwotnie?
      Zabrałam się niedawno za przywracanie blasku innemu zegarowi i niejako przy okazji postanowiłam uratować tego półtrupka - nie mam jednak pojęcia, jak powinna wyglądać korona i kolumienki... Pomożecie? 🥺
      Zdjęcia słabej jakości, ale jedynie takie obecnie mam (od sprzedającego). Swoje zrobię jak nieborak do mnie przyjedzie. Wolałabym jednak już teraz mieć jakiś obraz, czego szukać należy.
      Czy na podstawie jego dość charakterystycznej brody da się określić lata produkcji?
      Zdjęcia samego werku też zamieszczam.
      Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki, bo nie mogę znaleźć nigdzie podobnego (różnią się zazwyczaj właśnie brodą).




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.