Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

129.jpg

 

Dobrze, że się w porę opamiętałem i nie popełniłem błędu. A nowy pasek często daje efekt nowego zegarka. ^_^

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS-1 to też jeden z moich ulubionych EDC  :)

Troszkę głupio zrobiłem sprzedając, ale kiedyś jeszcze odkupię ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Mam ogromną prośbę o pomoc w ustaleniu co to za zegarek, należał do mojego dziadka, leżał wieki w szafie i teraz pomyślałem, że może by go odrestaurować i przywrócić mu dawną świetność B) .

Będę wdzięczny za więcej informacji o tym modelu zegarka ;-)

 

 

 

 

post-108965-0-26358700-1553093108_thumb.jpg

post-108965-0-62126700-1553093129_thumb.jpg

Edytowane przez bartwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test :)

post-85909-0-73579000-1553598054_thumb.png

 

Czarno-biały wygrał aktualnie :)

 

post-85909-0-41234700-1553598159_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zestawienia kolorystyczne zrobiłem, każdy dostanie swoją szansę :)

Ten tydzień wygrał właśnie ten:

 

post-85909-0-52615100-1553712716_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości jednego z forumowych kolegów mam przyjemność dołączyć do klubu  :)

 

post-93490-0-12014500-1553857608_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki uprzejmości jednego z forumowych kolegów mam przyjemność dołączyć do klubu :)

 

 

Miło mi, niech cieszy jak najdłużej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj z ds podium big size, chociaz przy tych nowinkach to wcale nie taki duzy ;) 

52659586_252685888856874_156124368001299


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej Certinie (pokazanej kilka postów wyżej) nie wiem jakie są odchyły dobowe, ale od momentu jej założenia 21.02.2019 mam ok. -7s, nie spodziewałem się, że automat może mieć aż taką dokładność, nawet jeśli jest z certyfikatem cosc.

 

Moja DS-1 po kupieniu w 2010 roku miała ok. 6s na dobę, teraz ma trochę więcej chyba już potrzebuje przegląd, tzn drugi, bo pierwszy miała w 2014, a kiedyś dawno temu myślałem, że z certyfikatem chronometru to mają ze 2s dokładności  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja DS-1 po kupieniu w 2010 roku miała ok. 6s na dobę, teraz ma trochę więcej chyba już potrzebuje przegląd, tzn drugi, bo pierwszy miała w 2014, a kiedyś dawno temu myślałem, że z certyfikatem chronometru to mają ze 2s dokładności  :rolleyes:

Ale chyba te pierwsze wersje nie miały jeszcze COSC.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubica 00a592f118ff603df861b72450682529.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza Certina w kolekcji

Fajna. Tarcza i wskazówki bardziej mi się podobają niż te z poprzedniej wersji. A zapięcie bransolety poprawili, czy zostało takie samo?


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ta z FB z trzepniętym chapter ringiem? Krew by mnie zalała chyba choć sam zegarek naprawdę bardzo przyjemny , miałem chwilę jasną wersję. Jogi bransolety nie ma co porównywać do zwykłej ds-1, ta jest motylkowa, zupełnie inna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ta z ringiem zle nadrukowanym. Ale zeby to zobaczyc na tak małym zegarku trzeba sie mega mocno wpatrzyć. Generalnie dla mnie wazne ze zegarek prawie nowy i bez absolutnie zadnych rys. Bransoleta faktycznie z zapięciem motylkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia. Fajnie, że o tym pomyśleli, bo to był bardzo słaby element wcześniejszej wersji.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry....

Certiny bardzo podchodzą mi ze swoją stylistyką ale oswieccie mnie prosze jako bardziej doswiadczeni uzytkownicy/znawcy marki...

DS, DS-1, DS-2, Powermatic... ktore mechanizmy wykazuja sie najwieksza dokladnoscia i trwaloscia a ktorych raczej unikac?

Jaka ewentualnie alternatywa w podobnym klimacie i zblizonej cenie? Czy obecnie Certiny maja cos wspolnego ze Szwajcaria czy raczej z Chinami?

Edytowane przez William Blake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS to nie mechanizm, tylko autorskie rozwiązanie konstrukcyjne Certiny, mające dodatkowo zabezpieczyć mechanizm. To tak w dużym uproszczeniu.

Powermatic jest stosunkowo młodym mechanizmem (premiera pierwszego miała miejsce chyba w 2013), ale w istocie to zmodyfikowana ETA 2824. I te właśnie dwa mechanizmy dominują obecnie w ofercie mechanicznych zegarków Certiny.

 

Edyta: Musiałem przerwać pisanie. :P

Z moich doświadczeń, i tego co mówią i piszą inni użytkownicy zegarków z tymi mechanizmami, wynika, że Powermatic jest dokładniejszy. Po trzech tygodniach codziennego noszenia i rejestrowania odchyłek Powermatic przyspieszył średnio o 1.34 sekundy na dobę. Natomiast Certina z ETĄ 2824-2 po analogicznym teście spóźniała średnio 3.9 sekundy na dobę. Obydwa zegarki są fabrycznie wyregulowane. Kilka stron wcześniej w tym wątku Mistrz Yoda osiągnął nawet lepszy wynik dla Powermatica.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.