Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pmwas

нержавеющая сталь

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Szanowni Koledzy i Koleżanki!

 

Dosłownie przed chwilą Kolega Treevil wpadł na doskonały pomysł założenia osobnego tematu poświęconego stalowym zegarkom podukcji radzieckiej.

 

Same w sobie stalowe zegarki z tego kraju są bardzo ciekawym, osobnym materiałem na ciekawą, rozbudowaną kolekcję. Są piękne, nieczęsto spotykane, a inaczej niż w znaczniej części pozostałych zegarków z tego okresu pomimo upływu lat mają wciąż piękne koperty, które po prostu nie przecierają się.

 

Proponuję zamieszczanie fotorgrafii z krótkim komentarzem, celem utworzenia możliwie kompletnego internetowego zbioru "stalówek" z ZSRR na naszym Forum :) .

roponuję także, za Kol. sthool'em, by były to tylko "cywilne", choć to nienajlepsze moze słowo, zegarki, poniewaz Amfibie czy Złatousowksie Nurki to zupełnie osobny temat, a same Amfibie mają juz swój osobny dział, i powielenie go tutaj jest dalece niewskazane :) .

 

Proszę takze o sprawdzone zegarki. Na pewno stalowe i niemal na pewno (bo różnie z tym bywa) w całości oryginalne. Pytania odnośnei materiał koperty czy oryginalności zawsze mozna zadać w "co to za zegarek?".

 

Na dobry początek zamieszczę zdjęcia moich (obecnych i byłych) cywilnych stalówek.

 

Jako pierwszy - kapitalny Poljot, kiedyś u mnie, dzisiaj - o ile wiem - wciąż w kolekcji Voli'ego. Też dobry adres :)

Jest to 22 kamieniowy automat z mechanizmem Rodiny produkowany na eksport do Wielkiej Brytanii:

 

16h5.jpg

 

ccal.jpg

 

d3h6.jpg

 

Nieczęsto spotykany zegarek z (wciąż trochę działąjącą) luminovą na wskazówkach i tarczy.

 

Następnie - wczesny Wympieł z około 1965r.:

 

hrmj.jpg

 

i86p.jpg

 

6cmo.jpg

 

oraz bliźniaczy Poljot:

 

ujkn.jpg

 

oth0.jpg

 

4som.jpg

 

A także "kultowy" stalowy de luxe:

 

3su1.jpg

 

on5d.jpg

 

u3jp.jpg

 

Zapraszam do prezentacji swoich stalówek :)

 

Mam wielką nadzieję, ze pomysł "wypali" :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypali bo to doskonały pomysł :)

Takie zegarki rzadko pojawiają się w sprzedaży i trudno je upolować a mnie nurtują od jakiegoś czasu. Puki co mam tylko dwa Poljoty 55g czyli takie popularne stalowce ale mam nadzieję że się to zmieni niedługo :)

Zdjęcia zrobię jutro przy lepszym świetle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ode mnie dwa najpopularniejsze stalowe Poljoty, które stosunkowo łatwo nabyć :)

zdjcie0514x.jpgimg2565m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się, że mam jeszcze frankensteina. Wprawdzie wbrew zasadom tematu, bo zegarek jest składakiem, ale mam nadzieje, że nikomu nie podpadnę. Wrzucam jako ciekawostkę :)

cbn8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nikt nie wpadł na pomysł takiej kategorii w turnieju, bo rzeź byłaby chyba jeszcze większa niż w kwarcach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje i bardzo się cieszę ze taki temat powstał na naszym dziale . szczególnie pomoże on w identyfikacji zegarków na aukcjach dlatego pomocne będą tez zdjęcia od strony dekla. teraz czekam kiedy kolega Buran wrzuci swoje wostoki

 

patrząc na zdjęcia kolegi PMwas nasuwa mi się jedno pytanie . czy w stalowych naturalne jest to ze do koperty o kolorze srebrnym pakowane są tarcze ze złotymi indeksami i złotymi wskazówkami bo w chromowanych kopertach jest to wskazanie na składaka?


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-47356-0-64470900-1388608636_thumb.png

 

Wpadł :P , na inne jeszcze bardziej ekstremalne pomysły też :blink:

Powiem..... albo nie :)

Jak się coś robi i troszkę improwizuje to można się zapędzić mocno. Ja miałem to szczęście że pmwas, sthool i Wocio19 maja tak duże doświadczenie, wiedzę i zdrowy rozsądek,  że  moje pomysły musiałem mocno tonować.  

Sorki za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje i bardzo się cieszę ze taki temat powstał na naszym dziale . szczególnie pomoże on w identyfikacji zegarków na aukcjach dlatego pomocne będą tez zdjęcia od strony dekla. teraz czekam kiedy kolega Buran wrzuci swoje wostoki

 

patrząc na zdjęcia kolegi PMwas nasuwa mi się jedno pytanie . czy w stalowych naturalne jest to ze do koperty o kolorze srebrnym pakowane są tarcze ze złotymi indeksami i złotymi wskazówkami bo w chromowanych kopertach jest to wskazanie na składaka?

Te Poljoty sa na pewno oryginalne. Czyli do stalowych kopert na bank "pakowano" złote wskazówki. Oczywiscie - co za problem przepakować Orbitę, cvzy Kosmosa do stali... Jeśi na deklu są wczesne sygnatury - tez chyba mogą być oryginalne... Kiedyś jeden z Kolegów pokazywał stalową Orbitę na CW. Wiadomo - łatwość składania jest duża, więc pewności nigdy nie będzie... czy to w odniesieniu do modelu, czy do konkretnego egzemplarza, chyba że dana tarcza występowała tylko w stali (jak w moich zegarkach tu pokazywanych :) )


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostoki

2014-01-02%2009.35.57.jpg

dekle (bez ząbka)

2014-01-02%2009.36.33.jpg

Pytanie czy ten środkowy jest oryginalny?Nie wiem.Koperta różni się kształtem od pozostałych,wygląda na wcześniejszą

2012-12-02%2012.52.52.jpg

Poljot

2014-01-02%2009.38.18.jpg

dekiel

2014-01-02%2009.38.27.jpg

Poljot (dekiel nieoryginalny)

2014-01-02%2009.38.53.jpg

Poljot (dekiel nieopisany)

2014-01-02%2009.40.47.jpg

Poljot (dekiel nieoryginalny)

2014-01-02%2009.42.03.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekaw jakie masz z "mniej ciekawych"?:) A ten diver to nadzwyczajnie rzadki?! I jescze w takim stanie. Kiepska noc będzie bo nie zasne tak szybko. Gratulacje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diverek bardzo rzadki...

Gratulacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekaw jakie masz z "mniej ciekawych"? :) A ten diver to nadzwyczajnie rzadki?! I jescze w takim stanie. Kiepska noc będzie bo nie zasne tak szybko. Gratulacje!!!

Przepraszam, źle się wyrazilem, chodziło mi o te "popularne" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście ale po założeniu tego tematu znacząco wzrosła liczba opisów na aukcjach na A. zawierająca informacje o stali. Na niektórych aukcjach stal pojawiła się nawet w tytułach licytacji! :)

Siła propagandy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż pewien zamknięty wątek potwierdził, że handlujący na alle czytają forum a część z nich jest zarejestrowana, podejrzewam, że pod kilkoma nickami, tak na wszelki wypadek :). Wkrótce więc ceny stalowców póóóóóóóóóóóóóóóóóóóójdą pod niebiosa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to ceny stalowych radzieckich zegarków na Allegro nigdy nie należały do niskich. Tanią "stalówkę" można było wyrwać jedynie w przypadku aukcji z kiepskimi fotkami i w przypadku gdy sprzedający nie wiedział do końca co sprzedaje.

Inna sprawa, że sprzedający nadużywają pojęcia "stalowa koperta" - znany jest np jeden Allegrowicz, który wszystkie radzieckie zegarki w "białych" kopertach określa mianem "stalowych" i w sumie już nie wiem czy to wynika z jego wyrachowania czy też z niewiedzy (wszakże nie każdy musi zgłębiać materiałoznawstwo)  :)

Swego czasu zdarzyło mi się sprzedać stalową kopertę do Wostoka 2209 za cenę porównywalną z ceną całego zegarka w zwykłej kopercie ;)

 

Ale, żeby nie uciekać od tematu wrzucę zdjęcie jednego ze swoich stalowych Poljotów:

 

i4ff.jpg

 

Tegoż Poljota zakupiłem w takiej postaci i miałem wątpliwości czy to w ogóle jest oryginał - chodziło mi głównie o tarczę, bo kolorystyka indeksów i wskazówek nie bardzo pasuje do stalowej koperty. W środku oczywiście poljotowskie 2609. Na deklu "All steel".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż pewien zamknięty wątek potwierdził, że handlujący na alle czytają forum a część z nich jest zarejestrowana, podejrzewam, że pod kilkoma nickami, tak na wszelki wypadek :). Wkrótce więc ceny stalowców póóóóóóóóóóóóóóóóóóóójdą pod niebiosa :)

Masz racje,nawet nie pod niebiosa tylko w kosmos-http://www.ebay.com/itm/POLJOT-KIROVA-KIROVSKIE-STAINLESS-STEEL-EXTREMELY-RARE-SOVIET-WATCH-/181302003682?pt=Wristwatches&hash=item2a367107e2-ta oferta to nie szukanie "jelenia",ale szukanie okazu jelenia (takiego z rogami minimum osiemnastaka) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ebaj rządzi się swoimi prawami i cenami a ten temat na pewno się do tego nie przyczynił . druga sprawa to pan hrabiamontechristo (ebay) i montechristo1700 (allegro) - on też od dawna ma mocno wygórowane ceny


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale jest ku temu okazja . Po wielu miesiącach wyczekiwania i wyszukiwania na aukcjach w końcu udało się i ja mam swojego radzieckiego stalowca . Mimo ze nie jest w sanie idealnym (z przebarwieniami i z protezą nóżki tarcza) to i tak jestem zadowolony jak cholera . Pierwszy no i bardzo tanio kupiony . Zegarek został wyszorowany i dostał pasek z jaszczurki . Sorki za zdjęcia zrobione w niedogodnych warunkach ale po prostu nie mogę się powstrzymać i musze się pochwalić nowym nabytkiem

post-34995-0-75492600-1390506942_thumb.jpg

post-34995-0-21194400-1390506958_thumb.jpg


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w nim jest ale mnie najbardziej podoba się Twoja radość!

To istota kolekcjonerstwa :) Gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zegar...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Gratki Treevill! Bardzo ładny Poljot! Kurcze mnie się nic cywilnego w stali jeszcze nie nawinęło na celownik  :( . Na razie pięć amfibii musi mi wystarczyć... ale do koszuli pasują jak kwiatek do kożucha  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieszę się ze zegarek się podoba mimo swoich ułomności i dziękuje ze taki temat powstał w radzieckim dziale bo szukanie stało się łatwiejsze gdy wiedziało się na co zwracać uwagę przy kupnie stalowca

 

a to mój jeszcze raz ale w lepszym swietle

post-34995-0-22421100-1390581081_thumb.jpg


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.