Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AM04014

JAK NASTAWIĆ Zegarek stojący TCM. Proszę o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie potrafię nastawić zegarka stojącego firmy TCM (prawdopodobnie Tchibo).

Ma dwa przyciski z tyłu: Time Zone i Hand Set. (Ma jeszcze pokrętło do wskazówki budzika i WŁ/WYŁ budzika)

Po włożeniu baterii ustawia się automatycznie na godzinę 12:00.
Wciskając Time Zone wydaje sygnał dźwiękowy pojedynczy i przesuwa się o pełną godzinę do przodu. Wciskając Hand Set nic się nie dzieje.

 

Wklejam zdjęcia, które mogą pomóc.

 

Mam nadzieję, że temat zamieszczam w dobrym miejscu.
Z góry Dziękuję za pomoc.

post-68284-0-63058000-1388758032.jpg

post-68284-0-33370000-1388758035.jpg

post-68284-0-41872800-1388758037.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisz w google np. "tcm radio controlled clock instructions", a życie stanie się prostsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem Fibo.... nic nie znalazłem. Przypuszczam, że to o czym mówisz to PDF. Tam jest instrukcja do zegarka z czterema przyciskami. Cytuję: "Select your time zone by pressing one of the four time zone buttons PT-Pacific Time, MT-Mountain Time, CT-Central Time, ET-Eastern Time."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ważne jest, na jaki rynek przeznaczono ten zegar. Jeśli nie ma odbiornika DCF77 strojonego na Mainflingen tylko amerykański WWV (co sugerują podane strefy czasowe) to nici z nastawienia go w Europie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać, zegar przeznaczony jest na rynek amerykański. Może być tak, że nie da się go ustawić w naszej strefie czasowej.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie napisałem, że działał przez większość mojego życia u mnie w domu. Skończyła się bateria po dłuuuuuuuuuugim okresie użytkowania a nie mam kontaktu z osobą, która go ustawiała. Działał parę dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie są konkretne rady, tylko Adamosłodowanie, ale popróbowałeś opcji wciśnięcia hand set na dłużej? Z 15 sekund? Lub połączenia wciśniętych przycisków? Wszystkich kombinacji, jakie Ci przyjdą do głowy? Hand set + klawisz budzika np? Co się da.

Przeglądnij jeszcze net, tam się otwiera kilka tysięcy stron, trzeba się przeryć. 

Mam w UK stary radiobudzik bez instrukcji, z wieloma przyciskami, zasilany z sieci i intuicyjnie zawsze jakoś go zwalczam po ponownym włączeniu prądu. 

Najważniejsze, że wiesz, jak powrócić do ustawienia "12"  :). Nic nie popsujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh może i wiem jak wrócić do 12, ale kombinacji próbowałem i niestety nic. Nie ma guzika od alarmu. Napisałem w temacie ze sa tylko dwa przyciski. Hand Set i Time Zone. Myslałem ze moze ktos ma zegarek który jest sterowany radiem i rowniez ma 2 przyciski.. no i ze mi pomoze. Szukałem patrzyłem. Mysle oczywiscie ze to jest tak proste ze az smieszne no ale cóż..... Nie znam odpowiedzi ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez PanKriss
      Dzień dobry, jestem nowym użytkownikiem.
      Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji poniższego zegara. Zegar jest moją własnością, sprawny, jednak nie znam jego historii
      Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
      Pozdrawiam
       
       

      Pozdrawiam!






    • Przez SOWIZDRZAL
      Znalazłem zegarek, który spełnia wszystkie moje założenia, Seiko SBTM217. Bezobsługowy - wieczny kalendarz, solarny, sterowany radiowo, i nawet w tytanie, co by ręki nie obrywał. Poszukałem do niego kontrapunktu w postaci Citizena CB3010-57L, żeby upewnić się w swoim wyborze. No i niestety, na sam koniec natrafiłem na Seiko Astron SBXY031, który zagmatwał prosty wybór. Przy założeniu całkowitych kosztów zakupu na poziomie 2500zł., radośnie przebija się przez budżet.
      Caliber 7B72 vs 7B52. Czy warto dokładać do Astrona?
      Specyfikacja 7B72: https://www.seikowatches.com/instructions/html/SEIKO_7B62_7B72_EN/BONDSYcjcdhupi
      Specyfikacja 7b52: nie mogę poszukać.
      Seiko Selection SBTM217
      https://www.sakurawatches.com/seiko-selection-sbtm217
      CITIZEN ATTESA CB3010-57L
      https://www.sakurawatches.com/citizen-attesa-cb3010-57l
      Seiko Astron SBXY031
      https://www.sakurawatches.com/seiko-astron-sbxy031
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.