Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

JAK NASTAWIĆ Zegarek stojący TCM. Proszę o pomoc.

Zegar stojący TCM Radio Controlled, dwa przyciski, nie wiem jak go nastawić... zegar zegarek stojący TCM Tchibo radio radiocontrolled radio controlled dwa przyciski time zone

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 AM04014

AM04014
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów
  • Gadu-Gadu: brak

Napisano 03 styczeń 2014 - 15:18

Witam,

Nie potrafię nastawić zegarka stojącego firmy TCM (prawdopodobnie Tchibo).

Ma dwa przyciski z tyłu: Time Zone i Hand Set. (Ma jeszcze pokrętło do wskazówki budzika i WŁ/WYŁ budzika)

Po włożeniu baterii ustawia się automatycznie na godzinę 12:00.
Wciskając Time Zone wydaje sygnał dźwiękowy pojedynczy i przesuwa się o pełną godzinę do przodu. Wciskając Hand Set nic się nie dzieje.

Wklejam zdjęcia, które mogą pomóc.

Mam nadzieję, że temat zamieszczam w dobrym miejscu.
Z góry Dziękuję za pomoc.

Załączone miniatury

• przod.jpg
  • tyl.jpg
  • zoom.jpg

• 0

#2 fibo

fibo
  • Stowarzyszenie
  • 1607 postów

Napisano 03 styczeń 2014 - 16:00

wpisz w google np. "tcm radio controlled clock instructions", a życie stanie się prostsze...

• 0

#3 AM04014

AM04014
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 21:45

Próbowałem Fibo.... nic nie znalazłem. Przypuszczam, że to o czym mówisz to PDF. Tam jest instrukcja do zegarka z czterema przyciskami. Cytuję: "Select your time zone by pressing one of the four time zone buttons PT-Pacific Time, MT-Mountain Time, CT-Central Time, ET-Eastern Time."

• 0

#4 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 16009 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 22:24

No i ważne jest, na jaki rynek przeznaczono ten zegar. Jeśli nie ma odbiornika DCF77 strojonego na Mainflingen tylko amerykański WWV (co sugerują podane strefy czasowe) to nici z nastawienia go w Europie.

• 0

#5 kiniol

kiniol

wieżowy

• Użytkownik
  • 6286 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 22:30

Z tego co widać, zegar przeznaczony jest na rynek amerykański. Może być tak, że nie da się go ustawić w naszej strefie czasowej.

• 0

#6 AM04014

AM04014
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 23:05

Kurczę, nie napisałem, że działał przez większość mojego życia u mnie w domu. Skończyła się bateria po dłuuuuuuuuuugim okresie użytkowania a nie mam kontaktu z osobą, która go ustawiała. Działał parę dni temu.

• 0

#7 fibo

fibo
  • Stowarzyszenie
  • 1607 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 23:21

To już nie są konkretne rady, tylko Adamosłodowanie, ale popróbowałeś opcji wciśnięcia hand set na dłużej? Z 15 sekund? Lub połączenia wciśniętych przycisków? Wszystkich kombinacji, jakie Ci przyjdą do głowy? Hand set + klawisz budzika np? Co się da.

Przeglądnij jeszcze net, tam się otwiera kilka tysięcy stron, trzeba się przeryć. 

Mam w UK stary radiobudzik bez instrukcji, z wieloma przyciskami, zasilany z sieci i intuicyjnie zawsze jakoś go zwalczam po ponownym włączeniu prądu. 

Najważniejsze, że wiesz, jak powrócić do ustawienia "12"  :). Nic nie popsujesz.

• 0

#8 AM04014

AM04014
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 05 styczeń 2014 - 12:50

heh może i wiem jak wrócić do 12, ale kombinacji próbowałem i niestety nic. Nie ma guzika od alarmu. Napisałem w temacie ze sa tylko dwa przyciski. Hand Set i Time Zone. Myslałem ze moze ktos ma zegarek który jest sterowany radiem i rowniez ma 2 przyciski.. no i ze mi pomoze. Szukałem patrzyłem. Mysle oczywiscie ze to jest tak proste ze az smieszne no ale cóż..... Nie znam odpowiedzi ;/

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zegar, zegarek, stojący, TCM, Tchibo, radio, radiocontrolled, radio controlled, dwa przyciski, time zone

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych