Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartekjanecki

zegarki ze spadku, prosba o info

Rekomendowane odpowiedzi

witam
otrzymalemw spadku kilka zegarkow ale nietety nie mam pojecia ostarociach. Prosze obeznanych w temacie o pomoc i udzielenie informacji na ich temat, ile moga miec lat itp. Wszystkie na chodzie.
jezeli ktos moze polecic kogos kto potrafilby je wycenic w katowicach to rowniez bede wdzieczny

post-68494-0-14178800-1389268299_thumb.jpg

post-68494-0-90546900-1389268302_thumb.jpg

post-68494-0-13219900-1389268307_thumb.jpg

post-68494-0-77389500-1389268310_thumb.jpg

post-68494-0-75231700-1389268315_thumb.jpg

post-68494-0-36027900-1389268319_thumb.jpg

post-68494-0-42690500-1389268326_thumb.jpg

post-68494-0-01705300-1389268385_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze -

Cyma, lata 30. Konieczna konserwacja werku + wymiana szkła

La Rochette, lata 30. Zabiegi jak powyżej

Pierwszy kieszonkowy - ładnie zachowany, lata 20-30, zabiegi tj w cymie tez konieczne.

 

Średnio ciekawe - rakieta, ładnie zachowany, lata 60-70. Zabiegi jak w innych.

 

Ten z misiem z olimpiady z Moskwy z 1980r., ot taka ciekawostka:) Wartość znikoma, ale fajny :)

 

Koszt jednej konserwacji werku - 80 złotych

Koszt wymiany szkła - 10 złotych

 

Koperty mozesz jeszcze sam odświezyc.

 

Zegarki napewno zyskają i wartość i fajny wygląd po tych zabiegach.

 

Powodzenia i daj fotki po SPA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arco - męska, odkryta kieszonka, lata 20-30-te, mechanizm przeciętnej klasy, podejrzewam, że firmy Phenix

 

Cyma - jak wyżej, mechanizm własny Cyma 17'''

 

La Rochette - myślę, że młodszy, obstawiam lata 40-te, mechanizm Fortis/Venus

 

Rakieta - radziecki z lat 60-tych (nie znam się na ruskich)

 

Mołnia - też rusek, tyle, że młodszy, lata 80-te


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- raketa w wydaniu dość popularnym, ale z tego co się orientuję poszukiwana przez kolekcjonerów czasomierzy z PCzZ 

- mołnia super! pierwszy raz widzę taki pamiątkowy egzemplarz z olimpiady w Moskwie (bartekjanecki jak będziesz sprzedawał, to daj znać na priv)

_ _ _ _ _ _ _ _ _

 

wszedłem tutaj, bo chciałbym zasięgnąć Waszej opinii o zegarku z tej aukcji -> http://allegro.pl/kolekcjonerska-kieszonkowa-edda-lata-20-te-ideal-i3847686875.html gościu twierdzi, że też otrzymał go w spadku. Z opisu aukcji wyczytuję, że pochodzi z lat dwudziestych i jest w pełni oryginalny...  Na wspaniałych zdjęciach błyszczy się niczym psu jaja i jakoś tak to koliduje mi z tą jego 90-cio letnią historią

wklejka fotek z aukcji:

edda-1.jpg
 
edda-2.jpg
 
edda-3.jpg
 
edda-4.jpg

 


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek błyszczy się ponieważ został dość mocno wypolerowany pozostałości po polerce widać na ostatnim zdjęciu przy zawiasie niedoczyszczone pozostałości pyłu i pewnie pasty - osobiście nie toleruje takiego polerowania nie mniej jednak większośc szuka właśnie takich lśniących zegarków - mechanizm widać ładnie wpasowany w koperte obstawiam na oryginalny w komplecie z kopertą - tarcza ładna jedna mikrorysa jakoś specjanie nie umniejsza wartości - wskazówka minutowa podmieniona bardziej orygialna jest ta godzinowa chociaz obie mogły być zmienione tylko razem nie spasowane ale tu pewnosci nie mam - zegarek w kopercie niklowej jak widze chyba - cena jak na dzisaj bardzo spora jak na zegarek w sumie nieznany EDDA - co do lat produkcji mechanizmu niech się spece od mechanizmów wypowiedza

Co wiedziałem napisałem takie moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedłem tutaj, bo chciałbym zasięgnąć Waszej opinii o zegarku z tej aukcji -> http://allegro.pl/kolekcjonerska-kieszonkowa-edda-lata-20-te-ideal-i3847686875.html gościu twierdzi, że też otrzymał go w spadku. Z opisu aukcji wyczytuję, że pochodzi z lat dwudziestych i jest w pełni oryginalny...  Na wspaniałych zdjęciach błyszczy się niczym psu jaja i jakoś tak to koliduje mi z tą jego 90-cio letnią historią

wklejka fotek z aukcji: [...]

 

 

Ten sprzedawca ma koszmarną opinię, unikałbym kupowania od niego czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeszukanie forum nt. sprzedawcy z allegro o nicku Zbigniew12_2005, cieszy się sławą zbliżoną do tej, na jaką zapracowały Sopockie Antyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze: kupowanie od gościa, który wystawia takie komentarze, jak ten poniżej, to - delikatnie mówiąc - ryzykowna sprawa. A że jeszcze sprzedaje paskudne malowanki, to inna rzecz.

Zegarek jest sprawny jak się ma tłuste spasione boczkiem łapsko ( zapraszam do oglądnięcia zakupów tego pana ) to należy czytać opis zegarka ze zrozumieniem a nie domagać się zwrotu , nie jest zainteresowany napr. gwaranc

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtas79
      Cześć,
       
      poniżej zdjęcia starej Cymy, wygląda mi na pasówkę, data produkcji pewnie około 1920 roku. Chciałbym się dowiedzieć czy mechanizm to CYMA (trochę nie wygląda), jedyna sygnatura to MK. Wiecie może co to za producent i może coś więcej o tym zegarku.
      Dzięki.
       
      Pozdrawiam



    • Przez Wojtys
      Witam.
      Ostatnio w moje ręce dostały się takie oto radzieckie zegarki. Chciałbym się poradzić kogoś bardziej doświadczonego czy są to w 100% oryginały, składaki, czy może podróbki?
      Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.






    • Przez T Atomicus
      Coś takiego znalazłem w rodzinnej szufladzie. 
      Czy coś z tym można zrobić? Poza patrzeniem, rzecz jasna.
    • Przez ewa_942
      Witam, 
      Szukam zegarmistrza na Śląsku który naprawia stare rosyjskie zegarki 
    • Przez Daniel8282
      Witam, posiadam starego noaet, czy jest możliwość sprawdzenia po numerach datę produkcji? ????
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.