Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Czy czasem nie pora na niego?

NIE,

jest taki przeciętny, że nie będę nikogo nim uraczał - nie mam sumienia  :D

to tylko Seiko 5 (poważnie mówię)

 

post-32788-0-03475500-1448612244_thumb.jpg
post-32788-0-89090600-1442242034_thumb.jpg
post-32788-0-70970200-1412927734_thumb.jpg
post-32788-0-86028600-1412760971_thumb.jpg
post-32788-0-75969100-1412436828_thumb.jpg
post-32788-0-59552200-1412338898_thumb.jpg
post-32788-0-05933000-1412338894_thumb.jpg
post-32788-0-69638300-1412338868_thumb.jpg
post-32788-0-77275900-1412338872_thumb.jpg
 
podobnie jak tego też nikt nie chce, przecież lepiej kupić SSA pokazane wyżej  :P
post-32788-0-89747700-1441625159_thumb.jpeg
 
no ale nie ma złotego wachnika
post-32788-0-57297100-1411635106_thumb.jpg

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosiek w kieszeni M16? Musisz mieć kieszenie jak ukraiński minister od dróg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

NIE,

jest taki przeciętny, że nie będę nikogo nim uraczał - nie mam sumienia  :D

to tylko Seiko 5 (poważnie mówię)

Nie przystoi takiemu fanowi Seiko mieć w pudełku taką zwykła 5.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przystoi, przystoi - fan bierze wszystko, poza tym 5 odpadła

a co chcesz mnie bardzo mocno skorumpować, że nie wiesz jak zagadać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta mi się podoba ale tarcza jakaś taka mdła . Może na żywo lepiej to wygląda.

Ja jednak idę się położyć . Na stojąco nie zasnę

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SRU :)

 

67e31a85ecd520ffmed.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tanio już nie jest, nawet u źródła:

 

cf138b252f8e067d9f55d8e82120642d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze, że bardziej liczą się materiały i jakość wykonania (i idąca w parze kontrola jakości) niż to gdzie coś wykonano. Żółwie z tego co czytam wypadają średnio, bez względu na wersję. Co do powyższego, pod jednym z artykułów dot. PADI ktoś umieścił odpowiedź Seiko odnośnie napisu "Movement Japan" na deklu:

 

Seiko watches are made in many factories which are located not only in Japan but in other countries. Markings on the back do differ. Seiko stands by the quality of every product, regardless of the country of origin. No matter where the factory is located, they are operated under Seiko Japan’s strict guidelines and procedures. Those which are marked “Movement Japan” indicate that the movement is indeed made in Japan. Others which are no so marked, means that the movement is made elsewhere.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luz jest, na filmiku już przesadny, dla mnie również nie do zaakceptowania,

 

mam nadzieję, ze tam nadal znajdują się grube teleskopy a nie, że ktoś założył cienkie,

 

wątpię jednak w taką celowość działania i niestety kontrola jakości kuleje, a Chińczycy, albo są niedoszkoleni, albo bardzo się im spieszy - obwiniam Seiko i powinno się to wszędzie nakreślać, może zastanowią się nad sobą!

 

Biorą od nas kasę oferując BUBLE!!!

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Na filmie ewidentnie jakiś model z wadą fabryczną. Tylko który chińczyk to wypuścił z fabryki? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
 

Powiedzmy sobie szczerze, że bardziej liczą się materiały i jakość wykonania (i idąca w parze kontrola jakości) niż to gdzie coś wykonano.

+1,

Taka magia naszych czasów, Seiko tak samo jak producenci innych dóbr się dostosowali.

 

Mnie od napisu China pod deklem w takim PADI bardziej martwiłoby to:

 

Seiko Turtle PADI SRPA21 End Links

 

:D ostro :D

To nie jest zwykły żółw, to jest inny, nowy model symulujący głodnego żółwia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luz jest, na filmiku już przesadny, dla mnie również nie do zaakceptowania,

 

mam nadzieję, ze tam nadal znajdują się grube teleskopy a nie, że ktoś założył cienkie,

 

wątpię jednak w taką celowość działania i niestety kontrola jakości kuleje, a Chińczycy, albo są niedoszkoleni, albo bardzo się im spieszy - obwiniam Seiko i powinno się to wszędzie nakreślać, może zastanowią się nad sobą!

 

Biorą od nas kasę oferując BUBLE!!!

 

Ano. Autor wątku na WUSie (tutaj) twierdzi że na grubych teleskopach. Wygląda na to, że to wada spotykana serii w PADI (trudno powiedzieć w ilu egzemplarzach). Kilka osób na YT przy recenzji PADI o tym wspominało, więc to nie pojedynczy przypadek. Tutaj komentarz mnie rozwalił.

 

 

:D ostro :D

To nie jest zwykły żółw, to jest inny, nowy model symulujący głodnego żółwia :)

 

Albo taki żółw pływający w wodach koło reaktora Fukushimy. 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze, że bardziej liczą się materiały i jakość wykonania (i idąca w parze kontrola jakości) niż to gdzie coś wykonano. 

 

ale co Wam trzeba jeszcze pokazać, żebyście zrozumieli, że jakość wykonania spadła bo spadła jakość użytych materiałów ?

Przecież to gołym okiem widać i czuć, że ta stal pochodzi z Chin, czyli tych przysłowiowych puszek po piwie niczym chiński śrubokręt z marketu, który można wyrzucić po odkręceniu jednej śruby.

 

Przez moje ręce przewinęło się naprawdę setki zegarków tego typu.

To już nie jest tylko kwestia samych endlinków, ale również nietrzymających tulejek na pinach (kiepska sprężystość), ale również rozwarstwianie się zapięć i luzy na nim, czy porysowane brzegi bransolety po ściągnięciu foli bo stal zapięcia jest kiepsko wykończona.

 

Kolejne przykłady pokancerowanego gwintu w tubusie koronki,

Brak spasowania elementów tarczy, chapter ring i bezela

 

Kończą mi się też złudzenia, że skoro chińska stal marnej jakości jest w bransoletach to nie przedostała się do kół zębatych mechanizmu,

 

Nie wróżę tym zegarkom 30leci bezawaryjnego działania jak w przypadku Vintag

 

Jak wszystko i wszędzie, to ma się sprzedać i przetrwać dwa lata, żeby firma mogła zarabiać na siebie i raczej przestało być w ich interesie oferowanie nieśmiertelnych zegarków, skoro inni mają to w poważaniu, wystarczy, że dadzą dwukrotność ... (jak w motoryzacji, większość współczesnych silników ma problem dożyć 200tys. a kiedyś 500-600 i milion)

 

wystarczy wszystko zrobić odrobinę cieńsze o kilka mikronów  - proste jak j. 

 

Wspomnicie kiedyś moje słowa - fajna strona, to łatwo będzie ją zapamiętać - spotkamy się za góra 5 lat ...  :D

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego noszę go tylko jakieś 7 dni w miesiącu wiec jest szansa że ponoszę 10 lat 453f3ddd56714ff4088ba7daec5511a3.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co Wam trzeba jeszcze pokazać, żebyście zrozumieli, że jakość wykonania spadła bo spadła jakość użytych materiałów ?

Przecież to gołym okiem widać i czuć, że ta stal pochodzi z Chin, czyli tych przysłowiowych puszek po piwie niczym chiński śrubokręt z marketu, który można wyrzucić po odkręceniu jednej śruby. (...)

 

Nie no Burns, ja tylko stwierdziłem co jest dla mnie ważne - czyli jakość wykonania i użyte materiały są dla mnie ważniejsze niż narodowość pracownika, który składał coś w całość.

 

Tymczasem nie neguję faktu, że produkcja od dawna (tak jak piszesz, w zasadzie wszystkiego czego się człowiek nie tknie) zmierza w złym kierunku.

 

Pasjonat próbuje się ratować ściągając zegarki produkowane wyłącznie na rynek japoński, licząc na lepszą jakość a tu i tak często zonk.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.