Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość mathof

Jacques Lemans watch

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mathof

Witam.

 

Jestem zainteresowany od dłuższego czasu kupnem zegarka Jacques Lemans

F-5007 z kolekcji F1

 

MOD: PROSZĘ NIE WKLEJAĆ LINKÓW ! TYLKO ZDJĘCIE I OPIS ! JAK NIE WIESZ JAK - NAPISZ PROSZĘ - POMOGĘ !

 

img_prod261_0_o.jpg

 

Czytałem na forum o nim i dowiedziałem się że po upadku psują się indeksy.

Dowiedziałem się także że są one produkowane w 2 masowych fabrykach Azji i w Szwajcarii

 

I tu kilka moich pytań:

 

1)Czy to prawda o tych indeksach?

2)Czy jeśli trafie na zegarek ze Szwajcarii będzie napisane na nim swiss made?

3)Czy na przykład gdy chce go kupić w aparcie (jubiler) mogę poprosić o wersje robioną w Szwajcarii?

4)Czy te zegarki z kontynentu azjatyckiego są naprawdę takie złe? :rolleyes: tzn ile by mi posłużył taki a taki - oczywiście orientacyjnie

 

5)* I to pytanie świadczące o mojej nie znajomości ale chce zapytać ostrzegam specjalistów ze to głupie pytanie, ale do rzeczy: Czy np. gdyby zepsuł mi się mechanizm w takim zegarku można było by włożyć jakiś inny mechanizm od innego zegarka żeby działały np. tylko godzinny (bo na innych wskazówkach by mi wtedy nie zależało)?.

 

Dziękuje z góry i Pozdrawiam.

 

Proszę o odpowiedź. Jestem także na gg 3834800 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mówiąc szczerze nie widziałem jeszcze zegarka JLM z napisem swiss made. Kolega kupił zegarek z tej linii ale prostokątny. Po 4 miesiącach wygląda jak zwłoki. Jakość poniżej przeciętnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ich nie lubię.

Wg mnie są brzydkie i tandetne. To moje subiektywne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Ja ich nie lubię.

Wg mnie są brzydkie i tandetne. To moje subiektywne zdanie.

 

Brzydkie to może nie, linia F1 jest całkiem przyjemna, ale tandetne są na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Żona dwa lata eksploatuje JL i nic się nie dzieje.4 miesiące i zwłok to chyba kolega przesadził.Zegarki takie sobie.Faktycznie większość azjatycka(w środku Miyoty)aczkolwiek spotkałem w Niemczech automata Swiss Made na 2824.Osobiście bym nie kupił a zwłaszcza w Aparcie gdzie są stanowczo za drogie.Za podobną kasę wolał bym zdecydowanie Adriaticę której modele są przeważnie tańsze,Swiss Made i od kol. Mirosława oczywiście z rabatem.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathof

Problem w tym że jestem zakochany w tym właśnie modelu. Czytałem że ten mechanizm Miyota nie sprawuje się najgorzej. A nie zna ktoś odpowiedzi na pytanie 5 ??. I ewentualnie nie wie ktoś czy znajduje się gdzieś serwis pogwarancyjny tych zegarków, albo czy może gdy skończy się gwarancja a coś by nawaliło to iść z tym do zakładu zegarmistrzowskiego takiego od wszystkich zegarków??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie zna ktoś odpowiedzi na pytanie 5 ??

 

 

Pytanie jest - nie obraź się - bez sensu, bo z Azji pochodzą tak samo Cerruti i Bissety, jak i Seiko, Citizen i Orient.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathof

Czyli zegarki azjatyckie nie należą do najgorszych tak (bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem).:rolleyes: A jeszcze jedno pytanko jaki mechanizm montowany jest w tym modelu bo słyszę o kilku myiota eta czy ronda i w końcu nie wiem :P?? Ktoś zna odpowiedź. Bo jeszcze znazłem taką informacje mechanizm: EPSON YM62(Seiko) więc już zgłupiałem totalnie wie ktoś jak to jest z tymi mechanizmami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mathof - żaden z JL z serii F1 nie był produkowany w Szwajcarii.

 

Swiss made jest kolekcja JL Geneve -

 

 

MOD: PROSZĘ NIE WKLEJAĆ LINKÓW ! TYLKO ZDJĘCIE I OPIS ! JAK NIE WIESZ JAK - NAPISZ PROSZĘ - POMOGĘ !

 

 

Co do mechanizmu w F1 - postaram się dowiedzieć więcej i w poniedziałek wieczorkiem napiszę.

Serwis gwarancyjny możesz na ogół robić za pośrednictwem sprzedawcy lub po prostu w Aparcie....

F1- po okresie gwarancyjnym praktycznie u każdego zegarmistrza - w końcu to kwarc...


... powinien być prosty jak zegarek Świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathof

Aha dziękuje za odpowiedź. I w takim razie czekam do poniedziałku nie ukrywam że interesuje mnie mechanizm w tym modelu a także jego nie zawodność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość F1 z chronografem ma w środku mechanizmy miyoty

 

modele z alarmem wskazówkowym (F-5007), oraz min. F-5015, F-5025 i F-5035 mają mechanizmy EPSON YM62(Seiko).

 

Mechanizm prosty w obsłudze, raczej bezawaryjny.


... powinien być prosty jak zegarek Świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z troche innej strony. Czy miales ten zegarek na reku? Bo z mojej prywatnej obserwacji i odczucia doszedlem do wniosku ze JL niestety duzo lepiej wychodza na zdjeciach niz na zywo.


Presslaw - nazwa Wrocławia obowiazująca pod panowaniem Habsburgów, w latach 1526-1741.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathof

Tak, kupiłem już ten zegarek:p, to prawda na zdjęciach wygląda za bardzo nie realnie chodź w rzeczywistości również wygląda świetnie.

 

Dodałem taką ala recenzje w kategorii Zegarki Japońskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.